N. Yaren Dimici Haberleri

N. Yaren Dimici Haberleri

N. Yaren Dimici haberleri, haber editörü N. Yaren Dimici tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Karaca, AKUT ile görüştü

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, AKUT Fethiye ekibiyle görüşmelerde bulundu. Marmaris yangınına destek verilmesi ve doğal afetle mücadele konusunda toplantı gerçekleştirildi.

Benzine indirim bekleniyor

Benzin litre fiyatlarına 23 Haziran Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere 25 kuruş indirim bekleniyor.

Trio Ajans, FTSO üyelerine özel indirim yapacak

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Trio Ajans arasında imzalanan protokolle, FTSO üyeleri, yazılım, web sitesi, SEO ve Google ADS danışmanlığı hizmetlerini indirimli alabilecek.

Seydikemer Belediyesi Selden Bozulan Yolları Hızla Onarıyor

Seydikemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz günlerde şiddetli yağış sonrası medyana gelen sel felaketiyle bozulan yolları hızla onarıyor.

Fethiye Körfezi, Göcek-Dalaman Koyları Çalıştayı Yoğun Katılımla Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye Belediyesi, Dalaman Belediyesi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, İMEAK DTO Fethiye Şubesi, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK, Göcek Halk Meclisi’nin katkılarıyla düzenlenen Fethiye Körfezi, Göcek Dalaman Koylarının Korunması ve Yönetimi Çalıştayı yoğun katılımla gerçekleşti. Çalıştayın ikinci ve son gününde Göcek Kültür Merkezi’nde yapılan ve yaklaşık 8 saat süren 4 ayrı oturumda kıyıları ve koyların durumu tüm yönleriyle ele alındı. Çalıştayı değerlendiren FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, çalıştayın verimli geçtiğini belirterek, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Belediye’den Açık Hava Konserleri

Fethiye Belediyesi tarafından 20 Haziran-11 Ağustos arasında tarihleri arasında farklı yerlerde açık hava konserleri verilecek.

Muğla Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Sporcularından Büyük Başarı

Çekya’nın Prag Kentinde 17-19 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenen 49.Ümit, Genç, U21 Avrupa Karate Şampiyonasında Milli Takım Sporcularından Fethiyeli Hatice Sena Kayacan ve Mustafa Aydemir kendi kategorilerinde Avrupa 3.sü oldular.

Yol Çalışmasında Son Evre

Fethiye Belediyesi ve MUSKİ, AYDEM ve Telekominasyon Şirketleri işbirliği ile başlayan alt yapı ve üst yapı çalışmalarında sona yaklaşıldı. İnönü Caddesi'nde tamamlanan alt yapı çalışmaları Atatürk Caddesi'nde devam ediyor.

Kurban Bayramı Öncesi Fiyatlar Uçtu

Akaryakıta gelen zamlar, otobüs bilet fiyatlarını etkiledi. Özellikle son zamanlarda benzin ve motorine gelen zamlar sonrası otobüs bilet fiyatları tavan yaptı. Yaz tatilinin başlaması ve yaklaşan Kurban Bayramı için seyahat etmek zorunda olan vatandaşlar kara kara düşünmeye başladı.

7 Yaşındaki Eylül’ün Projesi İle Doğayı Temizlediler

Fethiye Temiz Kalsın Derneği bu sefer 7 yaşındaki doğasever Eylül Aras’ın projesinde bir araya geldi.

Üniversite sınavı sona erdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen 2 gün boyunca süren Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tamamlandı.

Bebek bezi fiyatları el yakıyor

Ardı arkası kesilmeyen zamlardan bebek bezi de nasibini aldı. Dolar/TL kurunda yaşanan hareketliliğin etkili olduğu fiyat artışlarından dolayı, bebek bezi fiyatları da dikkat çekmeye başladı.

Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman koylarının korunması ve yönetimi Çalıştayı başladı

Dünyaca ünlü Göcek koylarının korunması ve yönetilmesine ilişkin çözüm modeli oluşturmak amacıyla Göcek’te düzenlenen ‘Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman Koylarının Korunması ve Yönetimi Çalıştayı’ açılış töreni ve koylarda inceleme gezisi ile başladı.

Öğrencilere karne hediyesi Ülkü Ocakları'ndan

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile 100 bin öğrenciye karne hediyesi dağıtılacağını duyurdu.

Seydikemer’de sel felaketinin yaraları sarılıyor

Seydikemer’in Çaltılar, Yayla Karaçulha ve Bekçiler Mahallelerinde medyada gelen şiddetli yağış sonrası yaşanan sel nedeniyle bazı evleri su bastı, tarım arazileri ve yollar zarar gördü. Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Kaynak, zarar gören mahalleleri ziyaret ederek, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün talimatıyla yaraların sarılacağını ifade etti.

Başkan Karaca’ya Engelli Dostu ödülü

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Türkiye Sakatlar Derneği kuruluşunun 62. Yılı olması nedeniyle İstanbul’da düzenlenen ödül törenine katıldı.

Toplam 189 haber.