Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Başkan Keleş, İzmir ve Muğla’da teknik geziye katıldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Zonguldak ve ilçelerindeki TSO Başkan ve yöneticileri ile İzmir ve Muğla illerine yönelik düzenlenen teknik gezi ve tecrübe paylaşımı ziyaretlerine katıldı.

Dev gemiye bakan bir daha baktı

323 metre uzunluğunda 5 bin 260 yolcu kapasiteli 'Costa Venezia' isimli dev gemi, bin 453 yolcu ile yeniden Muğla'nın Bodrum ilçesine geldi. Büyüklüğü ile dikkati çeken gemiye bakan bir daha baktı.

Dünyadan 160 düğün planlayıcısı Bodrum’da

Dünya'nın en büyük düğün organizatörleri, Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen '17. Uluslararası Düğün Çalıştayı'nda bir araya geldi. Organizatörler arasında Arjantinli futbolcu Lionel Messi'nin düğününü organize eden firma da yer alıyor.

70 kadın üreticiye 700 saman balyası dağıtıldı

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne ait 100 dönüm arazide Yem Bitkisi Yetiştiriciliği projesi çerçevesinde yetiştirilen arpa ve karışık yeşil ot hasadı yapıldı. Verimin iyi olduğu tarladan yaklaşık 25 ton ürün elde edildi. Bin 200 saman balyası yapılarak bunun 700 adeti 'Kadın Dayanışması ile Koyun Yetiştiriciliği' projesinde Milas İlçesinde destek alan 70 kadın üreticiye törenle dağıtıldı.

Güncel Dolmuş Fiyatları

Akaryakıta yapılan zamlardan sonra güncel toplu taşıma ücretleri tam bilet 6 lira 65 kuruş, öğrenci biletleri 4 lira 15 kuruş, nakit biniş ise 10 lira olarak devam etmekte.

Benzin Ve Lpg’ye İçin Yeni Zam

Akaryakıt fiyatlarına Brent petrol ve dolar kurundaki yükselişle beraber yeni zam geliyor. Buna göre benzine 1 lira 68 kuruş, LPG'ye 40 kuruş zam bekleniyor.

“Türkiye dünyadaki yeşil teknoloji kasırgasının dışında kalamaz”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde 10 yıl önce kurulan Türkiye'nin ilk ve tek Kozmetik Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nazan Demir, merkezin çalışmalarının bölge insanı tarafından desteklendiğini, bu desteklerin Türkiye'nin kaderini değiştireceğini açıkladı.

Köyceğiz festivalinde yöneticiler önlük taktı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen Devalı Tatlar Festivali'ne katılan protokol önlük giyerek tezgah başına geçti.

Milas’ta Ekmek 3.50, Simit 4 TL oldu

Milas'ta daha önce 3 liradan satılan 210 gram ekmeğe 50 kuruş, 3 liradan satılan simite ise 1 lira zam yapıldı.

Ören Mahallesinde Tarla Günü

Milas Ören Mahallesinde üretici Salih Kuray'ın tarlasında Yem Bitkileri Projesi çerçevesinde yetiştirilen lenox hasadı yapıldı.

Aras, “Bodrum yabancı turistte 2019’u aşacak”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bu yıl hava ve deniz yoluyla gelecek yabancı ziyaretçi sayısının 2019'u aşacağını belirterek, 1,5 milyonu aşkın yabancı turist ağırlamayı hedeflediklerini söyledi.

Muğla’da ‘Buzağım doğdu’ ihbar hattı

Muğla Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB)'un desteklediği Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda Menteşe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortak yürütülecek olan 'Yeni Doğan Buzağı Bakımı ve Kolostrum Kalitesi Ölçülmesi Projesi' çerçevesinde ilk çalışmalar başladı.

Bodrum’da deniz turizmi bereketli geçiyor

Bu yıl kruvaziyer gemilerinin uğrak limanlarından biri olan Muğla'nın Bodrum ilçesine 2 gemide toplam 270 yolcu geldi. Bodrum'a dünyanın en iyi yatlarından biri olarak gösterilen 'Sunray' bir kez daha geldi.

Fethiye’de Konut Fiyatları Yükseldi

Muğla’nın güzide ilçesi Fethiye’de konut fiyatlarında son yılların en büyük artışı yaşanıyor. Yüksek enflasyon sebebiyle yükselen konut fiyatları, ev kiralarına da yansıdı. Geçtiğimiz yıla nazaran kira fiyatlarında neredeyse 00’e yakın artış gözlemlendi.

2 gemiyle 202 yolcu geldi

Havaların ısınması ile birlikte Bodrum'da turist hareketliliği yaşanmaya başladı. 110 metre uzunluğundaki lüks yolcu gemisi Emerald Azzurra ile 72 metre uzunluğundaki yelkenli gemi Star Flyer, Muğla'nın Bodrum ilçesine toplam 202 yolcu getirdi.

Konut Kredisi Paketleri Açıklandı

Ev alma hayali kuranlara yönelik olarak müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Bakanlar Kurulu toplantısında aldıkları kararları açıkladı. Erdoğan, konut alacaklara yönelik iki kredi kampanyası yapıldığını duyurdu. Vatandaşlar yüzde 0.89 ve 0.99 faiz oranlarıyla 10 yıl vadeli olarak 2 milyon liraya kadar kredi kullanabilecek.

Havalar Isındı Fiyatlar Düştü

Havalar Isındı Fiyatlar Düştü Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte Salı Pazarı'ndaki ürünlerin fiyatlarında ciddi düşüşler yaşandı.

Et Ürünlerinin Yanına Yaklaşılmıyor

Günümüzde her geçen gün artan fiyatlar vatandaşın alım gücünü azaltmaya devam ediyor. Bu durum et fiyatlarını da her geçen gün arttırıyor.

Bodrum’da Turizm Buluşması gerçekleştirildi

Bodrum Belediyesi ev sahipliğinde, Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) ve Akdeniz Turizm Vakfı iş birliği ile Bodrum Turizm Buluşması gerçekleştirildi.

Toplam 1090 haber.