Ekonomi

Türk balının zaferi Türk balının zaferi
Tibet 'Gündem coğrafi işaret kadar tağşişle mücadele olmalı' Tibet 'Gündem coğrafi işaret kadar tağşişle mücadele olmalı'
Çiftçilerin sorun ve talepleri Milas'ta masaya yatırıldı Çiftçilerin sorun ve talepleri Milas'ta masaya yatırıldı
Dünya turizm liderlerine katılan ilk Belediye Başkanı Aras oldu Dünya turizm liderlerine katılan ilk Belediye Başkanı Aras oldu
Muğla'da 121 bin 3000 dekar tarım arazisi sulandı Muğla'da 121 bin 3000 dekar tarım arazisi sulandı
Milas'ın ürünleri coğrafi işaretle değerine değer katacak Milas'ın ürünleri coğrafi işaretle değerine değer katacak
Milas OSB'de sanayi parsellerinin düzenlenmesi için ihale yapıldı Milas OSB'de sanayi parsellerinin düzenlenmesi için ihale yapıldı
Muğla Büyükşehir'den tarım üreticisine 1 milyon TL destek Muğla Büyükşehir'den tarım üreticisine 1 milyon TL destek
Mikro kredili kadınlar el emeği ürünlerini sergiliyor Mikro kredili kadınlar el emeği ürünlerini sergiliyor
İş Dünyası Bodrum'da buluşuyor İş Dünyası Bodrum'da buluşuyor
'Kayıt dışının önlenmesi için KDV indirimlerini olumlu bulmaktayız' 'Kayıt dışının önlenmesi için KDV indirimlerini olumlu bulmaktayız'
Milas Süt Birliği Başkanı Gezgin 'Çiğ süt referans fiyatı üreticimize nefes aldıracak' Milas Süt Birliği Başkanı Gezgin 'Çiğ süt referans fiyatı üreticimize nefes aldıracak'
Büyükşehir Muğla'nın Balı için imzaları attı Büyükşehir Muğla'nın Balı için imzaları attı
Çıntar sezonu 20 TL'den açıldı Çıntar sezonu 20 TL'den açıldı
(Özel) Muğla koylarında yer kalmadı (Özel) Muğla koylarında yer kalmadı
Lahos balıkları Gökova Körfezi ile buluştu Lahos balıkları Gökova Körfezi ile buluştu
Büyükşehir'den hayvancılığa yem bitkisi desteği Büyükşehir'den hayvancılığa yem bitkisi desteği
Muğla'da hasat zamanı Muğla'da hasat zamanı
Milas OSB'de sanayi parsellerinin düzlenmesi için ihaleye yapılacak Milas OSB'de sanayi parsellerinin düzlenmesi için ihaleye yapılacak
Thomas Cook Krizi nedeniyle Marmaris'te 450 bin koltuk kaybı var Thomas Cook Krizi nedeniyle Marmaris'te 450 bin koltuk kaybı var
Ekonomi Haberleri

Türk balının zaferi

Son yıllarda Avrupa ve dünya pazarında büyük rağbet gören Türk balları, Kanada'da yapılan Dünya Arıcılık Kongresinde iki dalda dünya birinciliği, iki dalda ise dünya ikinciliği elde etti. Mersin'in tek yayla balı olan Eğriçayır balı dünyanın en nadir ve kaliteli balı seçilirken, Karakovan balı da kendi alanında dünya birincisi seçildi.

Tibet 'Gündem coğrafi işaret kadar tağşişle mücadele olmalı'

Milas El Halıları, Milas zeytinyağı, Milas yağlı zeytini ve Milas tepsi böreğinin coğrafi işaret tanıtımları Milas ürünleri coğrafi işaretle değerine değer katıyor isimli konferansla yaptı.

Çiftçilerin sorun ve talepleri Milas'ta masaya yatırıldı

-Muğla genelindeki çiftçilerin tarımsal sorunlarının ve taleplerinin 27 madde halinde gündeme getirildiği Muğla Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Milas Ziraat Odası'nda gerçekleştirildi.

Dünya turizm liderlerine katılan ilk Belediye Başkanı Aras oldu

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Dünya Turizm Liderleri (Global Leaders Ambassadors) topluluğuna Türkiye'den katılan ilk belediye başkanı oldu.

Muğla'da 121 bin 3000 dekar tarım arazisi sulandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerin kazançlarını doğrudan ve dolaylı yollarla artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.

Milas'ın ürünleri coğrafi işaretle değerine değer katacak

-Milas El Halıları, Milas zeytinyağı, Milas yağlı zeytini ve Milas tepsi böreğinin coğrafi işaret tanıtımları Milas ürünleri coğrafi işaretle değerine değer katıyor isimli konferansla yapılacak.

Milas OSB'de sanayi parsellerinin düzenlenmesi için ihale yapıldı

Altyapı yapımı işlerinde sona gelinen Milas Organize Sanayi Bölgesi'nde eğimli arazi yapısı nedeniyle parsellerin düzlenmesi ve gereken yerlere istinat duvarlarının yapımı işi için ihale yapıldı.

Muğla Büyükşehir'den tarım üreticisine 1 milyon TL destek

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinde 'Yerel Tohum Ulusal Güç' projesi kapsamında tarım ve hayvancılıkla uğraşan 60 üreticiye 37 ton yem bitkisi tohumu dağıttı. Muğla Büyükşehir Belediyesi 2019 yılı dahil olmak üzere bugüne kadar 581 ton piyasa değeri 1 Milyon 104 bin TL olan yem bitkisi dağıtımı gerçekleştirdi.

Mikro kredili kadınlar el emeği ürünlerini sergiliyor

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından Türkiye genelinde uygulanan mikro kredi uygulaması ile iş hayatına atılan 20 kadın, ürettikleri

İş Dünyası Bodrum'da buluşuyor

Bodrum iş dünyasının önde gelen sivil toplum örgütlerinden olan BESİAD, özel bir etkinliğe hazırlanıyor. Yedi yıldan bu yana, Bodrum'un iş dünyasını bir araya getirmeyi hedefleyen ''İş Tanıtım Toplantıları'' adlı etkinlik 8. yılında ulusal çapta bir ekonomi ve tanıtım iş insanları zirvesine dönüşecek.

'Kayıt dışının önlenmesi için KDV indirimlerini olumlu bulmaktayız'

Muğla Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Evran, bazı avukatlık faaliyetlerindeki katma değer vergi oranlarının yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülmesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı. Serbest meslek erbaplarının yüzde 18 oranında KDV öderken bazı avukatlık faaliyetlerinde bu oranın düşürülmesinin vergi sistemini bozduğuna dikkat çeken Evran, yüksek KDV oranı sorununun çözülmesi gerektiği konusunda hemen hemen tüm serbest meslek erbaplarının hemfikir olduğunu belirtti. Evran, 'Bir düzenleme yapılacaksa bu düzenleme tüm serbest meslek faaliyetlerini kapsamalıdır' dedi. 'KDV'nin indirilmesi, kayıt dışının önlenmesinde önemli bir araç olacaktır. Kayıt dışının önlenmesi için KDV indirimlerini olumlu bulmaktayız' ifadelerini kullandı.

Milas Süt Birliği Başkanı Gezgin 'Çiğ süt referans fiyatı üreticimize nefes aldıracak'

Türkiye Süt Üreticileri Merkezi Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, soğutulmuş çiğ süt fiyatlarının 15 Kasım'dan geçerli olmak üzere 2020'nin sonuna kadar yüzde 15 artışla 2.30 TL olarak belirlenmesini, üretici açısından önemli bir fiyat revizesi olarak değerlendirdi.

Büyükşehir Muğla'nın Balı için imzaları attı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve S.S. Karabörtlen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Emin Benzer, 95 ortağı olan kooperatifle Büyükşehir işbirliği için imzaları attı.

Çıntar sezonu 20 TL'den açıldı

Muğla yemek kültüründe önemli bir yere sahip Çıntar'ın ilk ürünü pazara indi. Kırsal mahallelerde oturan vatandaşlar tarafından çamlık alanlarda doğal ortamda yetişen Çıntar, bazı bölgelerde Kanlıca, Melki veya Çilmik olarak da biliniyor.

(Özel) Muğla koylarında yer kalmadı

Yaz sezonunda Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi turistik ilçelerine yerli turistin adeta akın ettiği Muğla, koylarına da özel yat ve mavi yolculuk turuna çıkan tekneler adeta istila etti. Seydikemer'den Bodrum'a kadar yaklaşık Bin 479 kilometre kıyı uzunluğuna sahip Muğla'da yaklaşık 240 koy bulunuyor. Yıllık 3 milyonu yabancı, 7 milyon turisti ağırlayan Muğla, deniz, kum, güneş turizminin dışında ören yerleri ve yat turizmi ile mavi yolculuğun da gözdesi durumunda.

Lahos balıkları Gökova Körfezi ile buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, denizlerde popülasyonunu arttırmak, biyoçeşitliliğe katkı sunmak amacıyla yürütülen balıklandırma projesi kapsamında Gökova Körfezi'ne bin adet lahos balığı bırakıldı.

Toplam 264 haber.