Ekonomi

Mandalina dolması, mandalina sütlacı derken şimdi de mandalina tarhanası yaptı Mandalina dolması, mandalina sütlacı derken şimdi de mandalina tarhanası yaptı
Muğla Ziraat Odaları, çiftçilerin sorunları için Ankara'da Muğla Ziraat Odaları, çiftçilerin sorunları için Ankara'da
Muğla'da meralarda hayvan otlatma ücretleri düşürüldü Muğla'da meralarda hayvan otlatma ücretleri düşürüldü
DALKO'dan rekor üretim DALKO'dan rekor üretim
Girgin, 'Çiftçi Borç Batağında' Girgin, “Çiftçi Borç Batağında”
Hollanda'da Marmaris rüzgarı Hollanda'da Marmaris rüzgarı
Muğla'da büyükşehir - kooperatif güç birliği devam ediyor Muğla'da büyükşehir - kooperatif güç birliği devam ediyor
Seydikemer'de Çoban İstihdamı Desteğine Büyük İlgi Seydikemer’de Çoban İstihdamı Desteğine Büyük İlgi
Prof. Dr. Halil Yeninar 'Bal ısındığı zaman ölür, şeker şurubu olur' Prof. Dr. Halil Yeninar 'Bal ısındığı zaman ölür, şeker şurubu olur'
Ev almanın tamda zamanı Ev almanın tamda zamanı
Bakan Albayrak'tan çiftçiye müjde! Bakan Albayrak’tan çiftçiye müjde!
Arap turistler Marmaris'in dağlarını gezdiler Arap turistler Marmaris'in dağlarını gezdiler
Öğrencilerle geleceğe tohum atılıyor Öğrencilerle geleceğe tohum atılıyor
Soydemir, '2019 yılında 580 yeni kayıt yapıldı'  Soydemir, “2019 yılında 580 yeni kayıt yapıldı” 
Sürüsünü Büyütmek İsteyen Desteklenecek Sürüsünü Büyütmek İsteyen Desteklenecek
Marella Dream, Marmaris'e son seferini yaptı Marella Dream, Marmaris'e son seferini yaptı
Büyükşehir Tarım Laboratuvarı üreticinin yanında Büyükşehir Tarım Laboratuvarı üreticinin yanında
Ekonomi Haberleri

Mandalina dolması, mandalina sütlacı derken şimdi de mandalina tarhanası yaptı

Bodrum mandalinasından dolma, sütlaç, peynir, baklava, pastil gibi birçok ürün yapan girişimci Fadime Aslan, bu kez de mandalinadan tarhana yaptı. Kış aylarında sıcak, yaz aylarında ise soğuk içilebilen mandalina tarhanasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Muğla Ziraat Odaları, çiftçilerin sorunları için Ankara'da

Muğla Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Menteşe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baştuğ, ilçe Ziraat Odası başkanları ile çiftçilerin düşük faizli borç ertelemesi, tarımsal elektrik ve su kullanımı ile ilgili sorunların çözümü için Ankara'da temaslarda bulundu.

Ftso Meclisi Muğla Ekonomisi Hakkında Bilgi Aldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi 2020 yılının ilk toplantısını 16 Ocak Perşembe günü gerçekleştirdi. Meclis toplantısı öncesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi ve TOBB Muğla Odaları Akademik Danışmanı Doç. Dr. Serkan Dirlik, Muğla Ekonomik Görünüm Raporu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. 

Muğla'da meralarda hayvan otlatma ücretleri düşürüldü

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde 2020 yılının ilk Mera Komisyon toplantısı yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan başkanlık ederken, 2020 yılı mera fiyatlarında indirime gedildi.

DALKO'dan rekor üretim

Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO) balıkçılıkla ülke ve bölge ekonomisine önemli katkı sağlıyor.

Girgin, “Çiftçi Borç Batağında”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına (TBMM) çiftçiyi rahatlatacak kanun teklifi sundu. 

Hollanda'da Marmaris rüzgarı

Turizmle ilgili önemli adımlar atan Marmaris Belediyesi, Avrupa'nın 3. büyük fuarı olan Hollanda Utrecht Turizm Fuarı'nda stant açtı.

Muğla'da büyükşehir - kooperatif güç birliği devam ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Seydikemer S.S. Çaykenarı Mahallesi, Seydikemer S.S. Arsa ve Milas S.S. Savran Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri'ne 5'er tonluk süt tankı tahsis etti.

Seydikemer’de Çoban İstihdamı Desteğine Büyük İlgi

Tarım ve Orman Bakanlığının Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğinde yaptığı değişiklik küçükbaş yetiştiricisini sevindirdi. Halk arasında “Çabanlık Desteği” de denilen desteğe ilgi arttı.

Prof. Dr. Halil Yeninar 'Bal ısındığı zaman ölür, şeker şurubu olur'

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) ile Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği (MAYBİR) işbirliğinde Arı ve Bal Çalıştayı düzenlendi.

Ev almanın tamda zamanı

Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER) Başkanı Mehmet Kırkık, ev almayı düşünenler için şuanda tüm şartların uygun olduğunu ifade etti.

Bakan Albayrak’tan çiftçiye müjde!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, doğal afetlerden etkilenen veya ekonomik sebeplerden dolayı kredi geri ödemelerinde sorun yaşayan, tüm tarımsal faaliyetleri devam eden üreticilere yapılandırma imkanı getireceklerini belirterek, “Yüzde 9 faiz oranıyla 5 yıla kadar uzun vade istiyorlardı bizden, yeniden vadelendirebilecekler” dedi. Tarımda önemli bir paya sahip Fethiye ve Seydikemer’de bu haber sevinçle karşılandı.

2019'da gıda ve tarımda öne çıkanlar

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Dijital Veri Paneli’nin güncel raporu yayınlandı. Raporda, Kasım ayında yapılan 100 milyon dolarlık mandalina ihracatı dikkat çekti.

Gram altın 300 lirayı aştı

Jeopolitik riskler çerçevesinde altın fiyatları hızla artışını sürdürüyor. İç piyasada gram altın 300 lirayı aştı, çeyrek altın ise 495 liradan alıcı buluyor.

Arap turistler Marmaris'in dağlarını gezdiler

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, kışın güzel havaların tadını çıkarmak için 1 haftalığına gelen 350 kişilik Arap kafilesi, her günün tadını çıkarıyor.

Öğrencilerle geleceğe tohum atılıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca desteklenen Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İzmir Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen 'Kadın Eliyle Geleceği Korumak: Gen Bankası ile Buluşuyoruz' Projenin eğitim çalışmalarına Seydikemer'de devam edildi.

Toplam 352 haber.