Siyaset

Siyaset Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “(Yangınlarda terör şüphesi) Şimdiden bazı emarelere ulaşıldı, gereğini yapacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, orman yangınlarındaki terör şüphesine değinerek, 'Şayet böyle bir irtibat tespit edersek ki, şimdiden bazı emarelere ulaşıldı, sonu nereye giderse gitsin takip edecek gereğini yapacağız dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ormanlarımızı yakanları bulup ciğerlerini yakmak boynumuzun borcudur”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milas’taki yangınla ilgili 1 kişi gözaltına alındığını belirterek, “Ormanlarımızı yakanları bulup ciğerlerini yakmak boynumuzun borcudur” dedi.

Başkan Aziz Güzel 'Saadet Partisi’ni birinci parti yapacağız'

Seydikemer Saadet Partisi İlçe Başkanı Aziz Güzel ülke gündemini değerlendirerek, Seydikemer’de Saadet Partisi rüzgârı eseceğini belirtti. Saadet Partisinin en büyük derdinin seçim olmadığını söyleyen Başkan Aziz Güzel, “Genel başkanımızın dediği gibi seçim derdi değil şuan da geçim derdimiz var” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir’in 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama mesajı

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Türk basınından sansürün kaldırılışının 113. yıldönümü dolayısıyla Muğla genelinde görev yapan basın mensuplarının günlerini kutladı. Demir mesajında; “Özellikle Muğla yerel basınımız mahallelerimizin, ilçelerimizin, taleplerini siyaset kurumuna aktarmakta önemli işler yapmaktadır. Bu anlamda siyaset kurumunun en büyük yardımcılarından biri medyadır.” dedi.

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Fatih Çoban'dan Bayram mesajı

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Fatih Çoban, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesaj yayımladı.

Muğla’da “DSP” Aşkar Çifti İle Şahlanacak

Dünya Barış Elçisi Michael Eser Aşkar DSP Muğla İl Başkanı, Eşi Gloria Artemisia Maria Aşkar İse DSP Bodrum İlçe Başkanlığına Atandı.

CHP’li Erbay; 'Çocuklarımızın geleceğinin çalınmasına izin veremeyiz'

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, ÖSYM tarafından 2021 yılı üniversiteye giriş için düzenlenen TYT ve AYT sınavlarında yer alan soruların özellikle matematik testlerinde soru tipi ve zorluk seviyesinin bugüne kadar ÖSYM'nin soru havuzunda olmayan tip ve zorlukta olduğu, hatta bazı soruların müfredat dışı olduğu yönünde öğrenciler ve veliler tarafından yöneltilen şikayetleri bir soru önergesi vererek TBMM gündemine taşıdı.

Milliyetçi Cumhuriyet Partisi Fethiye İlçe Başkanı Atandı

Genel Başkanlığını Fehmi Hataş’ın yaptığı Milliyetçi Cumhuriyet Partisi'nin, Fethiye İlçe başkanlığına Fuat Koç atandı.

AK Partili Hıdır, Datça'da incelemelerde bulundu

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Nil Hıdır, Datça ve çevresinde ziyaretlerde bulundu. Hıdır, Betçe, Yaka, Yazı Mahalleleri ve Knidos Ören yerini ziyaret ederek mahallelilerin sıkıntılarını dinledi.

Başkan Gümüş'ten 15 Temmuz mesajı

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde yazılı bir mesaj yayımladı.

Ak Parti Muğla Milletvekili Gökcan’dan Başkan Gürün ve Akşener’e Cevap

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Marmaris'teki orman yangınını, "akıllı yangın" olarak niteleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki göstererek, "Milletvekili arkadaşım Mehmet Yavuz Demir ile TBMM’de birlikte düzenlediğimiz basın toplantısında Marmaris ilçemizde çıkan orman yangını sonrasında İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün’ün yangınla ilgili kamuoyunu yanlış bilgilendiren açıklamalarına cevap verdik. Muhalefetin akıllı yangın iddiaları; akıl tutulmasıdır.” dedi.

Milletvekili Ergun’dan Fethiye-Söğüt Karayolu Hakkında Soru Önergesi

İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun Fethiye-Söğüt karayolunun hali hazırda tek yönlü olarak faaliyet göstermesine yönelik Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına bir soru önergesi gönderdi.

Başkan Öztürk, 'Beceriksizliklerinizi örtmek için saldırmayın'

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye’nin genel sorunlarına değinip, yapımı devam eden çalışmaların eksik ve tamamlanamamış olmasına tepki göstererek basın açıklaması düzenlendi.

Behçet Saatcı: “Fethiye’yi 25 Sene Geriye Götürdünüz”

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde 20 yıl Belediye Başkanlığı yapan Behçet Saatcı, Fethiye’de ki su ve yollar konusunda açıklama yaptı. Saatcı, “Fethiye’yi 25 sene geriye götürdünüz” dedi.

İYİ Partili Çoban, Genel Başkan Akşener’i Ziyaret Etti

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Türkiye Büyük Millet Meclisindeki makamında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Akşener’in Fethiye halkına selam gönderdiğini ifade eden başkan Çoban, “İnşallah bu yılın sonlarına doğru genel başkanımız Fethiye halkı ile hasret gidermek için ilçemize ziyarette bulunacak” dedi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; “Bozuk Düzeni Değiştireceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, gündeme dair basın açıklaması yaptı. Zeybekoğlu açıklamasında iktidarı sert sözlerle eleştirerek; “Halkımız bu sorunlarla boğuşurken, Saraylarından ülkeyi yönetenler, milyonların sırtına yeni yükler bindiriyor.” Diye konuştu.

CHP Fethiye Seçime Hazır

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ve ilçe yönetimi olası bir erken seçime hazır. Yapılan çalışmalarla göz dolduran ilçe yönetimi projeleri ile de göz dolduruyor.

Memleket Partisi Marmaris İlçe Yönetimi basın toplantısı ile tanıtıldı

Memleket Partisi'nin Marmaris İlçe Teşkilatı yönetimi basın toplantısı düzenleyerek yönetim kadrosunu ve hedeflerini açıkladı.

DYP Muğla İl Başkanı Saatci, Darp Edildiğini Öne Sürdü

Doğru Yol Partisi Muğla İl Başkanı Gizem Saatci arkadaşı ile birlikte darp edildiğini öne sürdü. Saatci, Boğazım sıkıldı, boynum tırnak ve morluk içerisinde, omurgamda zedelenme, bacaklarımda ve kalçamda morluklar var" dedi.

Toplam 1857 haber.