Siyaset

Ergun, 'Harekatın Başladığı Hedeflerden Uzaklaşmış Durumdayız' Ergun, “Harekatın Başladığı Hedeflerden Uzaklaşmış Durumdayız”
Ülkü Ocaklarından Köktener'e Ziyaret Ülkü Ocaklarından Köktener’e Ziyaret
Ergun, 'Basın kamu görevidir' Ergun, “Basın kamu görevidir”
Güven, 'Muhtar, Sığınılacak Limandır' Güven, “Muhtar, Sığınılacak Limandır”
Vatan Partili Ayvalı, 'HDP terör örgütüne eleman devşiriyor' Vatan Partili Ayvalı, “HDP terör örgütüne eleman devşiriyor”
Ak Parti'li Sarıhan'a İhraç Şoku Ak Parti'li Sarıhan'a İhraç Şoku
Barış Pınarı için Fethiye Tek Ses, Tek Yürek Barış Pınarı için Fethiye Tek Ses, Tek Yürek
Seydikemer Meclisi, Barış Pınarı Harekatına Destek Verdi Seydikemer Meclisi, Barış Pınarı Harekatına Destek Verdi
AK Parti'de İl ve İlçe Başkanlıkları seçiminde Kimi aday görmek istiyorsunuz? AK Parti’de İl ve İlçe Başkanlıkları seçiminde Kimi aday görmek istiyorsunuz?
AK Partili Sarıhan'a ihraç şoku AK Partili Sarıhan’a ihraç şoku
MHP'li Arıç 'Harekât Bölgede Barışı Ve Huzuru Sağlayacak' MHP’li Arıç; “Harekât Bölgede Barışı Ve Huzuru Sağlayacak”
Vatan Partisinden Barış Pınarı Harekatına Destek Vatan Partisinden Barış Pınarı Harekatına Destek
Bağlıkaya ''Bu ülke varsa, biz varız'' Bağlıkaya; ''Bu ülke varsa, biz varız''
Cura ''Şerefli Türk askerinin yanındayız'' Cura; ''Şerefli Türk askerinin yanındayız''
AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen'den festival'e ağır eleştiri AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen'den festival'e ağır eleştiri
Bakanlık Köyceğiz'in üç projesini onayladı Bakanlık Köyceğiz'in üç projesini onayladı
Gümüş, ''Kongre sürecimiz başladı'' Gümüş, ''Kongre sürecimiz başladı''
'Engellilerin parti içinde siyaset yapmasını önemsiyorum' “Engellilerin parti içinde siyaset yapmasını önemsiyorum”
Mete FRT'de konuştu Mete; FRT’de konuştu
İl ve İlçe Başkanlıkları seçiminde Kimi aday görmek istiyorsunuz? İl ve İlçe Başkanlıkları seçiminde Kimi aday görmek istiyorsunuz?
Siyaset Haberleri

Ergun, “Harekatın Başladığı Hedeflerden Uzaklaşmış Durumdayız”

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, geçtiğimiz haftalarda yapılan genel kurulda güven tazeleyen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette gazetecilerin sorularını da cevaplayan Ergun, ‘Barış Pınarı Harekatı’ ile ilgili soruya şöyle cevap verdi; “Harekatın başladığı hedeflerden uzaklaşmış durumdayız. Mutabakat metni sadece fiilen kontrol ettiğimiz alan ile ilgili. Ama harekat başladığında Fırat’ın doğusundan bütün Irak sınırına kadar olan bölge kapsam alanı içerisindeydi. Şu anda buradan vazgeçilmiş görünüyor. Görüntü bu… Bunun sebebini de açıklamak durumundalar” dedi.

Ülkü Ocaklarından Köktener’e Ziyaret

Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Emre Tekcan, SED Medya Sahibi Seda Köktener’i ziyaret etti. Oldukça samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Fethiye ve ülke gündemi konuşuldu.

Ergun, “Basın kamu görevidir”

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun beraberinde Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Koray Hayvacı, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Suat Aybek ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte SED Medya’yı ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette Fethiye ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde de bulunuldu. Ergun, “Basın çok önemli bir kamu görevidir. Vatandaşlara en doğru haberi iletme adına özverili bir çalışma içerisindesiniz” diye konuştu. 

Güven, “Muhtar, Sığınılacak Limandır”

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Seydikemer Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi. Atatürk Anıtına Çelenk konulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven yaptı. Güven, konuşmasında asli görev ve öneminden bahsetti. 

Vatan Partili Ayvalı, “HDP terör örgütüne eleman devşiriyor”

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, Fethiye ilçe örgütünde düzenlenen basın toplantısında çalışmaları ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Ak Parti'li Sarıhan'a İhraç Şoku

Uzun süre AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı görevini sürdüren, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Fethiye Belediye başkan aday adaylığı için görevinden istifa eden Kadir Sarıhan, yerel seçimlerin ardından sosyal medyada yaptığı bazı paylaşımlar gerekçe gösterilerek; AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu tarafından partisinden ihraç edildi. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, FRT Televizyonuna yaptığı açıklamada, “Zamanında başbakanlık gibi çok üst kademelerdeki insanların da bu durumdan dolayı ihraç ediliyor. Burada da yapılan kendi sosyal medyalarında yapılan delil gösterilerek ihraç edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Barış Pınarı için Fethiye Tek Ses, Tek Yürek

Fethiye’deki sivil toplum kuruluşları, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 9 Ekim 2019 tarihinde başlatılan “Barış Pınarı” sınır ötesi harekâtıyla ilgili ortak açıklama yaparak Türk Silahlı Kuvvetlerine tam destek verdi.

Seydikemer Meclisi, Barış Pınarı Harekatına Destek Verdi

Seydikemer Belediye Meclisi, ‘Barış Pınarı Harekâtına’ destek vermek amacıyla olağanüstü toplandı.

AK Parti’de İl ve İlçe Başkanlıkları seçiminde Kimi aday görmek istiyorsunuz?

Siyasi partilerde kongre takvimleri açıklanırken; Muğla ve ilçelerinde de il ve ilçe başkanlıkları için adaylık kulisleri devam ediyor. Özellikle AK Parti'de başlayan kongre süreci ile aday olmak isteyenlerin isimleri kulislerde dolaşmaya devam ediyor. Fethiye’de aday patlaması bekleniyor. SED MEDYA olarak sürece hız katmak amacıyla anket çalışmamızı 21 Ekim Pazartesi günü başlatıyoruz. www.gercekfethiye.com web sitesi üzerinden katılabileceğiniz anketin hazırlıkları büyük ölçüde tamamlandı.

AK Partili Sarıhan’a ihraç şoku

Uzun süre AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı görevini sürdüren, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Fethiye Belediye başkan aday adaylığı için görevinden istifa eden Kadir Sarıhan, yerel seçimlerin ardından sosyal medyada yaptığı bazı paylaşımlar gerekçe gösterilerek; AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu tarafından partisinden ihraç edildi.

MHP’li Arıç; “Harekât Bölgede Barışı Ve Huzuru Sağlayacak”

Türkiye Barış Pınarı Harekatı'nı başlattı, destekler tek tek gelmeye devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet Arıç, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi. Arıç, “Türkiye'nin terör koridorunu temizlemek için başlattığı Barış Pınarı Harekâtına tam destek veriyoruz” dedi.

Vatan Partisinden Barış Pınarı Harekatına Destek

Vatan Partisi Fethiye İlçe Başkanı Selçuk Selvi, Fırat’ın doğusunda başlayan “Barış Pınarı Harekatı” nı desteklediklerini ifade etti.

Bağlıkaya; ''Bu ülke varsa, biz varız''

Fethiye'de bölgenin seyahat acenteleri ve temsilcileriyle yemekli toplantıda buluşan Firuz Bağlıkaya, Türkiye'nin Suriye'de başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak turizme etkisi konusunda hiç bir olumsuzluk yaşanmayacağını belirtti.

Cura; ''Şerefli Türk askerinin yanındayız''

Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle Fırat’ın doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekatı hakkında basın açıklaması yaptı.

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen'den festival'e ağır eleştiri

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, Barış Pınarı Harekatı kapsamında verilen şehitlerden sonra, bir çok yerdeki konserlerin iptal edildiğini belirterek, Marmaris Belediyesi'nin düzenlediği Ecofest festivali kapsamında düzenlenen dans gösterileri ve konserlerin iptal edilmemesini eleştirdi.

Bakanlık Köyceğiz'in üç projesini onayladı

Köyceğiz Belediyesinin 2020 yılı içinde hayata geçirmeyi planladığı bin kişilik spor salonu, eski cezaevinin yerine gençlik merkezi ve hükümet konağı projeleri bakanlık tarafından onaylandı.

Toplam 1279 haber.