Siyaset

Siyaset Haberleri

Görevde ihmali olanlara ödül gibi karar 

Muğla’da geçtiğimiz yaz aylarında çıkan ve günlerce söndürülemeyen orman yangınlarında ihmali olan yetkililer hakkında yapılan suç duyurusuna savcılık takipsizlik kararı verdi. 

Ergün’ den “Akyaka Çevre Yolu” için önerge

İyi Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr.Metin Ergün, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nın destekleriyle ve Ula Belediyesi tarafından Akyaka Çevre Yolu Projesi’nin hayata geçirileceğinin açıklanmasından sonra Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için soru önergesi verdi.

Tezcan,“Takdir halkımızın”

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelindeki su kayıp ve kaçaklarının en aza indirilmesi, yeni içme suyu hatlarının yapılması ve yenilenebilir enerji sistemlerinin kurulması için hazırlanan projelere Fransa Kalkınma Ajansı’ndan 63,5 milyon Euro’luk çıkan krediye Cumhurbaşkanlığı tarafından onay verilmemesi nedeni ile CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan basın açıklaması yaptı. 

İYİ Parti Muğla 2022 ‘nin ilk ilçe başkanları toplantısını yaptı

İYİ Parti Muğla İl Başkanlığında 2022 yılının ilk İlçe Başkanları toplantısı gerçekleşti.

Girgin’den tapu iptali sorusu

CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Menteşe, Köyceğiz, Ula ve diğer yerlerde Orman Bölge Müdürlüğü tarafından vatandaşın mülkiyet hakkını kısıtlayan uygulamayı dile getirdi.

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir: 'AKP’de hep armut dibine düşüyor’

CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, Ülkemizde yaşanan sorunlara değindi ve ülkeyi 20 yıldır yöneten AKP’nin her seçim döneminde vaatler vererek halkı kandırdığını sonra bu vaatlerini unuttuğunu söyledi.

Ergün’den soru önergesi

Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için soru önergesi verdi.

Gökcan “2022 yılı, bizim en parlak yılımız olacak”

Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan, TBMM Genel Kurulu’nda CHP Grup önerisinin aleyhinde bir konuşma yaptı. Gökcan “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi, 2022 yılı, bizim en parlak yılımız olacak, 2023’e de böyle gireceğiz” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Millet İttifakıyla Ankara’da

Bodrum'da Millet İttifakı'nı oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti'nin ilçe başkanları, meclis üyeleri ve Bodrum Belediye Başkanı Aras, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gitti. Kılıçdaroğlu ile görüşen heyet daha sonra Meral Akşener ile bir araya gelerek istişarede bulunacak.

Girgin: 'Mama lüks değil temel ihtiyaçtır!'

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, KDV oranında olan mama fiyatlarının %1’e indirilmesi için kanun teklifi verdi.

Muğla küllerin içinden yeniden doğuyor

Muğla’da yaz aylarında yaşanan yangın felaketinin izleri siliniyor. Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Başkanlığı tarafından başlatılan ağaçlandırma projesi kapsamında toplam bin fidan toprakla buluştu. Etkinlikte konuşan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Ağustos ayında büyük bir yangın felaketi yaşadık. Şimdi Marmaris ve Muğlamızın yangından etkilenen tüm ilçelerini eski haline getirmeye çalışıyoruz. Bu elimdeki fidan herkese umut olsun. Umutlar kararmasın umutlar yeşersin” dedi. 

CHP’li Erbay selden zarar gören bölgeleri ziyaret etti 

Muğla’da kötü hava şartları nedeniyle yaşanan sel ve su baskınları nedeniyle zarar gören üreticileri, esnafı ve yurttaşları ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, incelemelerde bulunarak, yurttaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Gökcan, “Selden etkilenen roman vatandaşlarımızın yanındayız”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ortaca’da selden zarar gören Roman vatandaşları ziyaret etti.

Marmaris Belediye Başkanı Oktay Kent Konseyi Kadın Meclisi toplantısına katıldı

Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin toplantısına katılan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, tek amaçlarının halka hizmet olduğunu belirtti.

Seçime girecek partiler belli oldu

Yüksek Seçim Kurulu, seçimlere girme yeterliliğine sahip olan siyasi partileri belirledi. Türkiye’de bulunan 121 siyasi partiden sadece 24 tanesi seçimlere katılabilme yeterliliğine sahip oldu.

Girgin: ''Yaşamı evde elektriğe bağlı hastalar elektrik faturasından muaf tutulsun''

CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Süleyman Girgin, evde elektrikli cihazlarla tedavi gören hastaların elektrik faturasından muaf tutulması talebini TBMM Genel Kurulu’nda dile getirerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı’na çağrıda bulundu.

Zeybekoğlu;“Emeklilikte yaşa takılanlar kazanılmış haklarını istiyor’’

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 22 yıldır anayasal emeklilik haklarının verilmesi için mücadele ediyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor” dedi.

Mete, ''Artık söz Osman Gürün'de''

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekillerinin dile getirdiği, ‘çiftçilere bedava elektrik verilmesi, şoför esnafına destek ödemesi yapılması, indirimli su tarifesi’ gibi komisyona sevk edilen önergelerin takipçisi olacaklarını belirterek, “Artık söz Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’de” dedi.

Öztürk’ten Demir’e cevap

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk AK Parti Fethiye İlçe Binası’nda aylık olağan basın açıklamasında bulundu.Öztürk açıklamasında CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’in geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında ki “Anjiyo Cihazı Nerede?” sözlerine de cevap verdi. Öztürk Mehmet Demir ile ilgili olarak “Armut Dibine Düşer” diye konuştu.

Toplam 2145 haber.