Kültür Sanat

Saylak, 'Kalk Gidelim' dizi setini ziyaret etti Saylak, 'Kalk Gidelim' dizi setini ziyaret etti
Büyükşehir'den Türk Halk Müziği Korosu konseri Büyükşehir'den Türk Halk Müziği Korosu konseri
Muğla Büyükşehir 23 Nisan'ın 100'üncü yılını etkinlikle kutluyor Muğla Büyükşehir 23 Nisan'ın 100'üncü yılını etkinlikle kutluyor
Çocuklara tiyatrolu mahremiyet eğitimi Çocuklara tiyatrolu mahremiyet eğitimi
Nazım Hikmet şiirlerle anıldı Nazım Hikmet şiirlerle anıldı
Yörük eğlencesi renkli görüntülere sahne oldu Yörük eğlencesi renkli görüntülere sahne oldu
Öğrencilerden türkü dolu gece Öğrencilerden türkü dolu gece
Milas'ta konser hazırlıkları devam ediyor Milas'ta konser hazırlıkları devam ediyor
Yeşilçam Şarkıları Dinleyenleri Mest Etti  Yeşilçam Şarkıları Dinleyenleri Mest Etti 
Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması başvuruları başladı Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması başvuruları başladı
'Gül Yürekli Sevdalar' okuruyla buluştu 'Gül Yürekli Sevdalar' okuruyla buluştu
Nev Eda'dan nostaljik bir konser  Nev Eda’dan nostaljik bir konser 
Kültür ve Sanatevi 2019'da sanatın adresi oldu Kültür ve Sanatevi 2019'da sanatın adresi oldu
Halk oyunları kuşaktan kuşağa aktarılacak Halk oyunları kuşaktan kuşağa aktarılacak
Kuşkonmaz, 'Dağdaki çoban bu devletin harcına kan ve can verdi' Kuşkonmaz, “Dağdaki çoban bu devletin harcına kan ve can verdi”
Sokak Fotoğrafçısı Erdoğan, 'Beni Fotoğraf Makinesiz Göremezsiniz' Sokak Fotoğrafçısı Erdoğan, “Beni Fotoğraf Makinesiz Göremezsiniz”
Fethiye Anıları Kitap Olacak Fethiye Anıları Kitap Olacak
Türkiye'nin İlk Özel Yörük Müzesini Geçen Yıl 100 Bini Aşkın Ziyaretçi Gezdi Türkiye’nin İlk Özel Yörük Müzesini Geçen Yıl 100 Bini Aşkın Ziyaretçi Gezdi
Kültür Sanat Haberleri

Saylak, 'Kalk Gidelim' dizi setini ziyaret etti

Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Muğla'nın Menteşe ilçesi Yeşilbağcılar mahallesinde çekimleri devam eden ve her hafta TRT 1 ekranlarında izleyicisiyle buluşan Kalk Gidelim dizi setini ziyaret etti.

Büyükşehir'den Türk Halk Müziği Korosu konseri

Muğla Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından düzenlenen konserde konuklar müziğe doydu.

Muğla Büyükşehir 23 Nisan'ın 100'üncü yılını etkinlikle kutluyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı ve Atatürk'ün dünya çocuklarına hediye ettiği 23 Nisan'ın 100'üncü yıl dönümünü 100 farklı etkinlikle kutluyor. Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen Çocuk Tiyatrosu Asya'nın Sakarcan'ı Ziyareti ile planlanan 100 etkinliğin ilki düzenlendi. Tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken tiyatro oyununa Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'de katıldı.

Çocuklara tiyatrolu mahremiyet eğitimi

Çocuklara mahremiyet kavramını eğlenerek öğreten 'Asya'nın Sakarcan'ı Ziyareti' isimli oyun Marmaris'te sahnelerdi.

Nazım Hikmet şiirlerle anıldı

Menteşe Belediyesi, Menteşe Kent Konseyi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Muğla Sanatseverler Derneği tarafından düzenlenen Nazım Hikmet Anma gecesine Menteşeliler yoğun ilgi gösterdi.

Yörük eğlencesi renkli görüntülere sahne oldu

Türkiye Kamu-Sen Fethiye İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen Yörük Türkmen Türkü Şöleni etkinliği Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi. Karaçulha Gönüllüleri Derneği saz ekibi tarafından yöresel türküler ve oyunların sunulduğu organizasyon renkli görüntülere sahne oldu.

Öğrencilerden türkü dolu gece

Milas Bilim Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi. Konseri takip eden ilçe protokolü ve veliler, sık sık söylenen türkülere eşlik etti.

Milas'ta konser hazırlıkları devam ediyor

Milas Türk Halk Müziği Derneği ses ve saz sanatçıları 12 Şubat günü Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonunda verecekleri konser için çalışmalarına Aşkıdil Akarca Salonu'nda hazırlanıyorlar.

Yeşilçam Şarkıları Dinleyenleri Mest Etti 

Fethiye Nev Eda Müzik Topluluğu, Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi, Fethiye Müzik ve Bale Okulu işbirliğinde organize edilen Yeşilçam Şarkıları konseri Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu programda nostalji şarkıları dinleyenleri mest etti.

Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Konserlere Devam Ediyor 

Muğla Büyükşehir Belediyesi orkestrası verdiği konserler ile Muğlalılarla buluşmaya devam ediyor.

Oğlan Bizim Kız Bizim Tiyatro Severler ile Buluştu 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencileri, 2 perdelik komedi “Oğlan Bizim Kız Bizim” oyununu sanatseverlerle buluşturdu.

Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması başvuruları başladı

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 10.su düzenlenecek olan Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması başvuruları başladı. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 01 Mayıs 2020 olarak belirlendi.Konu kısıtlamasının olmadığı  yarışma tüm çizerlere açık olacak.

'Gül Yürekli Sevdalar' okuruyla buluştu

Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni İsmail Zorba'nın Gül Yürekli Sevdalar isimli kitabı okuruyla buluştu.

Nev Eda’dan nostaljik bir konser 

Fethiye Nev Eda Müzik Topluluğu ile Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi işbirliğinde organize edilen Yeşilçam Şarkıları konseri, 12 Ocak Pazar günü saat 20.00’da Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde yapılacak. Müzik topluluğu etkinlik için hazırlıklarını son aşamaya getirdi. 

Kültür ve Sanatevi 2019'da sanatın adresi oldu

Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi, 2019 yılında yine sanatın merkezi oldu. Balık halinden kültür ve sanat evine dönüştürülen mekan, yıl boyunca 107 etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Halk oyunları kuşaktan kuşağa aktarılacak

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile MİFAD işbirliğinde halk oyunlarının gelecek kuşaklara özünden koparılmadan aktarılması amacıyla kurslar açılması için protokol imzalandı.

Toplam 396 haber.