Kültür Sanat

Kutlama etkinlikleri konser ile devam etti Kutlama etkinlikleri konser ile devam etti
Bodrum'da 8 Viyolonsel Ve Klasik'ten Tango'ya beğeni topladı Bodrum'da 8 Viyolonsel Ve Klasik'ten Tango'ya beğeni topladı
16. yıl etkinliklerle kutlanıyor 16. yıl etkinliklerle kutlanıyor
Bodrum'da 14 Şubat Dünya Öykü Günü etkinliği Bodrum'da 14 Şubat Dünya Öykü Günü etkinliği
Tuğba Yurt Konseri Var! Tuğba Yurt Konseri Var!
Cam Üfleme Sanatını Yarım Asra Sığdırdı Cam Üfleme Sanatını Yarım Asra Sığdırdı
Büyükşehir'in 23 Nisan'ın 100'üncü yılı etkinleri sürüyor Büyükşehir'in 23 Nisan'ın 100'üncü yılı etkinleri sürüyor
Barış Manço ve Cem Karaca eserleriyle anıldı Barış Manço ve Cem Karaca eserleriyle anıldı
Ata yadigarı fabrikayı müzeye çevirdi Ata yadigarı fabrikayı müzeye çevirdi
Hanım&Efendi oyunu Marmaris'te beğeni topladı Hanım&Efendi oyunu Marmaris'te beğeni topladı
8 viyolonselci ilk kez Bodrum'da 8 viyolonselci ilk kez Bodrum'da
Bodrum'da Dünya Öykü Günü etkinliği Bodrum'da Dünya Öykü Günü etkinliği
Gelin damatların gözdesi tarihi mekanlar Gelin damatların gözdesi tarihi mekanlar
Kaymakam Şahiner Miniklere Kitap Okudu  Kaymakam Şahiner Miniklere Kitap Okudu 
En çok bademi kırmak için yarıştılar En çok bademi kırmak için yarıştılar
Geleneksel deve güreşleri 13'üncü kez gerçekleştirildi Geleneksel deve güreşleri 13'üncü kez gerçekleştirildi
Milas'ta THM Korosu 2020 yılının ilk konserini verdi Milas'ta THM Korosu 2020 yılının ilk konserini verdi
'Hayat Kime Güzel' kahkahaya boğdu “Hayat Kime Güzel” kahkahaya boğdu
Develer Milas arenasında kozlarını paylaşacak Develer Milas arenasında kozlarını paylaşacak
Konseri iptal edip Mevlit okuttular Konseri iptal edip Mevlit okuttular
Kültür Sanat Haberleri

Kutlama etkinlikleri konser ile devam etti

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi 16. yıl etkinlikleri, düzenlenen konser ile devam etti. Yoğun katılımın olduğu konserde Gonca Oğuzhan, Mustafa Selçukoğlu ve Ali Tunç sahne aldılar.

Bodrum'da 8 Viyolonsel Ve Klasik'ten Tango'ya beğeni topladı

Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlenen '8 Viyolonsel ve Klasik'ten Tango'ya' isimli konser Bodrumlu sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

16. yıl etkinliklerle kutlanıyor

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi 16. kuruluş yıldönümü, etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda açılış töreninde Fethiye Belediye Bandosu Konseri, Çini Atölyesi sergi açılışı, halk oyunları gösterisi, bağlama kursu öğrencilerinin hazırladığı konser ve tango gösterisi yer aldı.

Bodrum'da 14 Şubat Dünya Öykü Günü etkinliği

Bodrum Belediyesi'nin desteğiyle Bodrum Edebiyat Ve Sanat Platformu tarafından 'Edebiyat ve Sinema' temasıyla 14 Şubat Dünya Öykü Günü etkinliği düzenlendi.

Tuğba Yurt Konseri Var!

Ünlü popçu Tuğba Yurt Fethiye’de sevenleri ile buluşacak. Ünlü popçu Tuğba Yurt Erasta Alışveriş merkezinde pazar günü saat 16.00’da hayranları ile buluşacak. Birbirinden güzel şarkılarını seslendirecek olan Tuğba Yurt konserine büyük bir ilgi bekleniyor.

Cam Üfleme Sanatını Yarım Asra Sığdırdı

Kültür bakanlığı cam üfleme sanatçılarından Coşkun Keskin yarım asırdan bu yana cam üfleme sanatını yaşatmaya çalışıyor. Fethiye’de sahil taksi arkasındaki stantta yaz, kış birbirinden güzel cam eserler ortaya koyan cam üfleme sanatçısı Coşkun Keskin 19 yıldan bu yana Fethiye’de yerli ve yabancı turistlere de hizmet vererek yoğun ilgi çekiyor.

Büyükşehir'in 23 Nisan'ın 100'üncü yılı etkinleri sürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. Yılı için hazırlanan etkinlikleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Barış Manço ve Cem Karaca eserleriyle anıldı

Fethiye Belediyesi Anadolu Rock müziğinin aramızdan ayrılan efsanevi iki ismi Barış Manço ve Cem Karaca için anma konseri düzenledi. Vatandaşlar anma konserine büyük ilgi gösterirken gecede Barış Manço ve Cem Karaca’nın eserleri seslendirildi.

Ata yadigarı fabrikayı müzeye çevirdi

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Bayır Mahallesine gelenler, heybetli çınar ağacının dışında müzeye dönüştürülen 110 yıllık zeytinyağı fabrikasını ziyaret ediyor.

Hanım&Efendi oyunu Marmaris'te beğeni topladı

Ekranların sevilen çifti Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak'ın tiyatro oyunu 'Hanım&Efendi' Marmaris Armutalan Kültür Merkezinde oynandı.

8 viyolonselci ilk kez Bodrum'da

Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel olarak konser programı gerçekleştirilecek. 8 viyolonselciden oluşan İzmir Viyolonsel Topluluğu'nun konseri 15 Şubat akşamı Herodot Kültür Merkezi'nde düzenlenecek.

Bodrum'da Dünya Öykü Günü etkinliği

Bodrum Belediyesi'nin desteğiyle Bodrum Edebiyat ve Sanat Platformu'nun gerçekleştireceği 14 Şubat Dünya Öykü Günü etkinliği, 'Edebiyat ve Sinema' temasıyla 14 Şubat Cuma günü 14.00-17.00 saatleri arasında Oasis AVM toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Gelin damatların gözdesi tarihi mekanlar

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, yeni evlenen çiftler binlerce yıllık, tarihe tanıklık eden meknlarda mutluklarına anlam katıyor. Fotoğraf albümünde ölümsüzleştirmek isteyen çiftler, düğün öncesi Kayaköy, Letoon, Tlos, Telmessos ve Pınara antik kentlerinde soluğu alıyor.

Kaymakam Şahiner Miniklere Kitap Okudu 

Fethiye Gazi Anaokulu tarafından başlatılan “Bir Varmış Bir Çokmuş” isimli projenin tanıtım programına Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, minik öğrencilere kitap okudu.

En çok bademi kırmak için yarıştılar

Datca'da bu yıl 3. defa yapılan Badem Çiçeği Festivalinde en iyi bahçe ve en iri yetiştiriciler ödüllendirilirken; en çok badem kırma yarışması ise renkli görüntülere renkli görüntülere sahne oldu.

Geleneksel deve güreşleri 13'üncü kez gerçekleştirildi

Milas Devecilik Kültürü ve Deve Güreşlerini Yaşatma Derneği tarafından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'ın himayesinde Milas Arena'da deve güreşleri düzenlendi. Güreşlere Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden birçok şampiyon develer katıldı.

Toplam 439 haber.