Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Köyceğiz Hacıbey Camii’nde restore çalışmaları başladı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bulunan Hacıbey Camii'nde restore çalışmaları başladı.

'Alişan ile Hayata Gülümse' programı Seydikemer’de çekildi

TRT1 ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan, yurdun dört bir yayınından farklı konu ve konukların da yer aldığı Alişan İle Hayata Gülümse programının çekimleri Seydikemer ilçesinde yapıldı. Program çekimlerinde yer alarak Seydikemer hakkında bilgiler paylaşan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ayrıca ilçenin yöresel tatlarından olan gözlemeyi kendi elleriyle açıp pişirdi.

“Adalet, Sizsiniz” oyunu Bodrum’da sahne aldı

Şair ve yazar Nazım Hikmet Ran'ın 120'nci doğum günü dolayısıyla hazırlanan etkinlikler kapsamında, 'Adalet, Sizsiniz' oyunu Muğla'nın Bodrum ilçesinde tiyatroseverlerle buluştu.

Köyceğiz’in doğa manzaraları kartpostallık görüntüler oluşturdu

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde fotoğraf sanatçısı Adnan Varol'un gözünden yansıyan doğa manzaraları kartpostallık görüntüler oluştururken, Köyceğiz'in birbirinden güzel doğası ise görenleri de kendisine hayran bıraktı.

Bin 400 yıllık tarihi yapı yeniden ortaya çıktı

Bodrum'da bulunan 1400 yıllık tarihi yapı yenden ayağa kaldırıldı. İlk evresi 6'ıncı yüzyıla kadar uzanan Erken Bizans Dönemi yapısı, Bodrum Belediyesi tarafından restore edilmeye başlandı.

Nazım Hikmet’in 120’inci yaş günü Bodrum’da kutlandı

Türk edebiyatı şairlerinden Nazım Hikmet Ran'ın 120'inci doğum günü, Bodrum Belediyesi'nin düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlandı.

YİKOB’dan antik kentlere 25 milyon TL destek

Türkiye'de yaz-kış en fazla arkeolojik kazı çalışmasının yürütüldüğü Muğla'da kazı çalışmalarına Muğla Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından 2021 yılında 25 milyon lira destek sağlandı.

Nâzım Hikmet Doğum Günü’nde Anılıyor

Dünya şairi Nâzım Hikmet doğum günü olan 15 Ocak’ta Menteşe Belediyesi ve Muğla Sanatseverler Derneği (MUSANDER) işbirliğinde Zeybek Sineması Ahmet Zeybek Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikle anılıyor.

Nazım Hikmet, doğum gününde de unutulmuyor

Hayatının büyük bölümünü sürgünde ya da hapiste geçiren, şiirleri elliden fazla dile çevrilen ve ödüller alan büyük şair Nazım Hikmet, 120’inci doğum yıldönümünde Bodrum'da anılıyor.

Yerel Tohum Derneği 13 Ocak Tarım Bayramı’nda

13 Ocak Perşembe günü Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi'nde Tarımsal Öğretimin 176. Yıl Dönümü'nde 'Tarım Bayramı' etkinliği yapıldı. Etkinlikte stant açan Fethiye Yerel Tohum Derneği organik ve yöresel ürünlerini satışa sundu.

13 Ocak ‘Tarım Bayramı’ etkinliği

13 Ocak Perşembe günü Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Tarımsal Öğretimin 176. Yıl Dönümü’nde ‘Tarım Bayramı’ etkinliği yapıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başlayan etkinlik konuşmalar ve yerel ürünlerin satışı için panayırlar kurularak devam etti.

Dünya Türkleri Derneği’nin topladığı kapaklar engellilere umut oluyor

Dünya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği, topladığı şişe kapaklarıyla engelli vatandaşlara umut oluyor.

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği çalışmalarını tanıttı

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş ve yönetim üyeleri bir dizi ziyarette bulunarak dernek faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Şiirleri tez konusu oldu

1990 yılından bu yana yazdığı 10 şiir kitabında toplayan Şair-Yazar Coşkun Karabulut Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Son Sınıf Öğrencisi’nin okulunu bitirme tezi oldu.

Sıtkı Davut Koçman 1. Ulusal resim yarışması düzenleniyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından Sıtkı Davut Koçman 1. Ulusal Resim Yarışması düzenleniyor. Başvurular 1 Şubat-3 Nisan tarihleri arasında yapılabilecek.

Datça'yı anlatan kitap yoğun ilgi gördü

Muğla’nın Datça ilçesinde gazeteci yazar Sebiha Arslan’ın Datça’yı anlatan kitabı “Kalp Ucu Datça” vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Bodrum’da deve güreşlerine yoğun ilgi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 'Deve Güreşi Festivali'ne 150 deve katıldı. Güreşlerde zaman zaman heyecanlı anlar yaşandı.

Bodrum Deniz Müzesi’nin 3. resim yarışmasının konusu: “Süngercilik”

Bodrum Deniz Müzesi’nin 2021-2022 Öğrenci Programları kapsamında yer alan “Bodrum Deniz Müzesi 3. Çocuk Resim Yarışması”nın konusu, takvimi ve şartnamesi açıklandı.

Antika pazarında tarihe yolculuk

Muğla'nın Bodrum ilçesinde açılan antika pazarında satışa çıkarılan tarihi ürünler büyük ilgi gördü.

Toplam 894 haber.