Çevre

Çevre Haberleri

Tarihi Muğla evleri beyaz örtüyle kaplandı

Muğla'da Pazartesi günü etkili olan kar yağışı yerini güneşli havaya bırakırken, merkez ilçe Menteşe'nin Saburhane ve Tabakhane semtlerindeki tescilli tarihi evler kar yağışı sonrası beyaz örtü ile kaplandı.

Ateş savaşçıları bu kez karla mücadeleye katıldı

Son yılların en yoğun kar yağışının yaşandığı Muğla'da yaz aylarında yangınlarla mücadele eden orman ekipleri kışın da karla mücadeleye katıldı.

Menteşe’de can dostlar unutulmadı

Menteşe Belediyesi ekipleri karla mücadele çalışmalarına devam ederken, bir yandan da soğuk hava ve kar yağışından etkilenen ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına da yem su, yem ve mama desteğinde bulundu.

Deniz ve beyaz örtünün manzarası mest etti

Muğla'nın Marmaris ilçesinde akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı dağları beyaza boyadı.

Muğla’da yaban hayvanları unutulmadı

Muğla'da kar ve soğuk hava dolayısıyla yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları unutulmadı.

Gökova Körfezinde Yunus balıklarından görsel şölen

Muğla'nın Ula ilçesindeki dünyaca ünlü Gökova Körfezinde iki Yunus balığı adeta görsel şölen sunarken vatandaşlar cep telefonu kamerası ile görüntüledi.

Marmaris Belediyesi’nin eski başkanları unutulmadı

Marmaris Belediyesi 11 yıl önce vefat eden eski başkanlarından İsmet Karadinç'in ölüm yıl dönümünde, Karadinç'i ve ebediyete göç eden belediye başkanlarını unutmadı. Belediye, başkanlar için lokma dağıttı.

Rektör Çiçek’ten ‘Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü’ne teşekkür

Dünya üniversitelerini çevreye duyarlılık, enerji, atık, ulaşım yönetimi ve sürdürülebilirlik alanlarında değerlendiren UI GreenMetric Dünya Üniversiteleri Sıralama Sistemi'nde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında 360'ıncı sırada; Türkiye üniversiteleri arasında ise 23'üncü sırada yer aldı.

Ormancılardan öğrencilere karne hediyesi ‘Fidan’

Menteşe Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Yasemin Uysal ve Yatağan Anadolu İmam Hatip Lisesi Biyoloji öğretmeni Aslı Durmaz koordinatörlüğünde Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklığıyla Nefesim Ol adlı eTwinning Projesi geliştirildi.

Yıkılan tarihi su sarnıcı için harekete geçtiler

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yağan yağmurların ardından yıkılan 100 yıllık su sarnıcını yeniden eski haline getirmek için Bodrum Belediyesi ekipleri çalışma başlattı.

Bodrum buz tuttu

Yılın en soğuk günlerinden birini yaşayan Muğla'nın Bodrum ilçesinde sıcaklık 0 derecenin altına düştü, su birikintileri buz tuttu.

Sarnıç büyük gürültüyle yıkıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yağışlara dayanamayan bir sarnıç, büyük bir gürültüyle çöktü. Mahalleli deprem oluyor sanıp dışarı çıktı.

Köyceğiz Gölü’nden taşan sular geri çekilmeye başladı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde geçtiğimiz hafta gerçekleşen yoğun yağışlar nedeniyle taşan Köyceğiz Gölü'nde sular geri çekilmeye başladı. Suların geri çekilmesi ile sular altında kalan kordon da eski halini almaya başladı.

‘Umut’ projesi

Muğla Valiliğinin himayesinde Tarım ve Orman, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Muğla Vakfı ve MUÇEV ortaklığında hayata geçirilen doğa dostu 'Bitki Koruma Ürünleri ve Gübre Ürünleri Zirai Ambalaj Atıklarının Toplanması ve Bertaraf Projesi' kapsamında 2021 yılında 3,6 ton zirai atık toplandı.

Muğla’da bir yıllık yağmur 4 günde yağdı

MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler kapsamında yoğun yağışların yaşandığı 9-12 Ocak tarihlerinde 4 ilçede 1 yıllık yağış oranları kadar yağış gerçekleşti.

Ortaca Belediyesi’nden çevre kirliliğini önleme çalışması

Çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına çalışmalar yürüten Ortaca Belediyesi ilçe genelinde dört noktaya Mobil Atık Getirme Merkezi’ni yerleştirdi.

Bodrum’da Akdeniz Foku sürprizi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde balık avlayan Akdeniz foku, ilgi odağı oldu. Vatandaşlar foku görüntülemek için çaba sarf etti.

Üreticiler, sular altında kalan seraları için kürek çekti

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde meydana gelen yağışların ardından Köyceğiz Gölü taştı. Gölün taşması ile birlikte bölgede bulunan bazı domates seraları da sular altında kaldı. Seralarına ulaşmak isteyen üreticiler ise kayığa binerek kürek çekti.

Dalyan’ı su bastı, vatandaşlar zor anlar yaşadı

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan Muğla Dalyan'da aşırı yağışlar nedeniyle su baskınları yaşandı.

Toplam 77 haber.