Çevre

Çevre Haberleri

Marmaris’in dünyaca ünlü plajı Kızkumu ziyaretçi akınına uğruyor

Muğla'nın turistik ilçesi Marmaris'in dünyaca ünlü plajlarına yerli ve yabancı tatilciler akın ediyor. Günün her saatinde ziyaretçiler ile dolan Kızkumu plajına gelenler hatıra fotoğrafı çektirmeden gitmiyor.

Doğanın gizli hazinesi Turgut Şelalesi ziyaretçi akınına uğruyor

Muğla'nın gözde turizm ilçesi Marmaris'te geçtiğimiz yıl yaşanan orman yangınının ardından yaralarını saran doğa harikası Turgut Şelalesi, bu yıl ziyaretçilerin gözdesi oldu.

İlk müdahale için ‘bidonlu’ önlem

Fethiye Belediyesi Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü olası orman yangınlarına karşı ormanlık alanlardaki yol kenarına su dolu bidonlar koydu. Ormanlık alandaki cam başta olmak üzere yangına sebebiyet veren geri dönüştürülebilir maddeler ve tüm çöpler toplandı.

Milas Belediyesi toplamadı, ortalık çöplüğe döndü

Muğla'nın Milas ilçesinde Ahmet Çavuş Hayıtlı Mahallesi sakinleri belediyenin düzenli olarak toplamadığı çöplerden şikayet ederek, mahalledeki sorunun giderilmesini tale4p etti.

Yiyecek bulmakta zorlanan domuz sürüsü gündüz vakti şehre indi

Muğla'nın Milas ilçesinde geceleri daha rahat hareket eden hayvan sürüleri, gündüz vakti de sokaklarda gezmeye başladı. Yiyecek bulmakta zorlanan domuz sürüsü gündüz vakti şehre inerek sokaklarda yiyecek aradı.

Kül gölü fotoğrafçıların ilgi odağı oldu

Muğla'nın Yatağan ilçesinde bulunan termik santralde kullanılan kömür atıklarından oluşan kül dağının kıyısındaki gölet, mavi ve turkuaz rengi nedeniyle fotoğrafçıların uğrak mekanı oldu.

Orman şehitleri için lokma hayrı

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Menteşe Sınırsızlık meydanında şehitlerin fotoğraflarının bulunduğu ve orman yangınlarından oluşan sergi açarken, bugüne kadar şehit düşen tüm orman şehitleri için lokma hayrı yaptı.

Kuyucak-Akyaka bağlantı yolunda asfaltlama çalışması

Menteşe Belediye ekipleri mevsim şartlarının uygun olması ile birlikte yol bakım ve asfaltlama çalışmalarına başladı.

Kökleri ayrı gövdeleri bir

Muğla'nın Menteşe ilçesi Göktepe mahallesi yolu üzerinde bulunan üç ayrı kökten çıkıp tek gövdede birleşen ağaç, görenleri şaşırtıyor.

Karakılçık Buğdayları üreticiye ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak

Menteşe Belediyesi tarafından 'Geleceğimiz İçin Üretiyoruz' projesinde Kafaca, Yeşilyurt ve Ortaköy Mahallelerindeki toplam 36 bin 808 dönüm alana ekimi yapılan karakılçık buğdayının hasadına başlandı. Hasat sonucu elde edilecek buğdaylar üreticilere ücretsiz olarak ulaştırılacak ve ihtiyaç sahiplerine un olarak dağıtılacak.

Göktepe sakinleri doğal havuzda serinliyor

Muğla'nın Menteşe ilçesine bağlı Göktepe Mahallesindeki bulunan akarsu üzerine mahalle muhtarı tarafından doğal yüzme havuzu yaptırıldı.

Bir yıl önce yanan saha havadan görüntülendi

Muğla'da geçen yıl 27 Temmuz'da başlayan orman yangınlarında yaklaşık 19 bin hektar alanın yandığı Kavaklıdere ve Menteşe ilçelerinde yanan saha 11 ay sonra dron ile görüntülendi.

Marmaris’teki yangında dumandan zehirlenen kaplumbağa kurtarıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınında karbonmonoksit zehirlenmesi yaşayan kaplumbağa, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Vetbüs ve Vetbulans veterinerlerinin müdahalesi ile kurtarıldı.

Küle dönen ciğerlerimiz havadan görüntülendi

Muğla Marmaris'te başlayan ve dört gün süren orman yangını sonrası küle dönen ormanlık alanlar dron ile görüntülendi.

Orman yangınlarına karşı mücadele seferberliği

Bodrum Belediye Başkanlığı, ilçede çıkabilecek yangınlara karşı dikkatli ve duyarlı olunması çağrısı yaptı.

İtfaiyecilerden kaplumbağaya can suyu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Salı günü başlayan orman yangınının kontrol altına alınması için tüm kurumlar canla başla çalışırken, ormanlık alanda yaşam mücadelesi veren canlılar da unutulmuyor.

Muğla denizlerinde fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bodrum-Fethiye arasında denizlerde fırtına uyarısında bulundu.

Köyceğiz’de bulunan en büyük Manolya ağacı çiçek açtı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bulunan Türkiye'de bilinen en büyük 4 manolya ağacından birisi olma özelliği gösteren ağaç çiçek açtı.

Akıllı kavşağa ‘Farklı Seviyeli Kavşak’ çözümü

Menteşe ilçesinde Denizli, aydın ve Marmaris yol ayrımında bulunan akıllı kavşakta yaşanan trafik sıkışıklığı 'Farklı Seviyeli Kavşak' ile çözüm bulunuyor.

Toplam 296 haber.