Eğitim

60'lık öğrencilerin üniversite heyecanı 60'lık öğrencilerin üniversite heyecanı
Muğla'dan 35 öğrenci Enerji Verimliliği Kongresine götürüldü Muğla'dan 35 öğrenci Enerji Verimliliği Kongresine götürüldü
Tabipler Birliği'ne seminer verildi Tabipler Birliği’ne seminer verildi
Anasınıfları için kermes düzenlediler Anasınıfları için kermes düzenlediler
Muğla'da Mesleki Eğitimi Geliştirme-İnovasyon Eğitimi projesi Muğla'da Mesleki Eğitimi Geliştirme-İnovasyon Eğitimi projesi
Türkçe ve Matematik'te şampiyonlar belli oldu Türkçe ve Matematik'te şampiyonlar belli oldu
Pervin Töre: 'Çocuklarımızı sınavlara degil hayata hazırlayacagız' Pervin Töre: 'Çocuklarımızı sınavlara degil hayata hazırlayacagız'
Stem ile 21. Yüzyıl Becerileri Fethiye Öğretmen Eğitimi Çalıştayı düzenlendi Stem ile 21. Yüzyıl Becerileri Fethiye Öğretmen Eğitimi Çalıştayı düzenlendi
Milas'ın tarihi ve kültürü yaşayarak öğrenilecek Milas'ın tarihi ve kültürü yaşayarak öğrenilecek
Milas'ın geleceği için, sevindiren gelişme Milas'ın geleceği için, sevindiren gelişme
Türk Kızılayı'ndan eğitime destek Türk Kızılayı'ndan eğitime destek
Okullar arası atık toplama yarışması başladı Okullar arası atık toplama yarışması başladı
Bal, okul ziyaretlerini sürdürüyor Bal, okul ziyaretlerini sürdürüyor
Milas'ta 'Güvenli Okul' toplantısı düzenlendi Milas'ta 'Güvenli Okul' toplantısı düzenlendi
Açıköğretim kayıt yenileme işlemleri başladı Açıköğretim kayıt yenileme işlemleri başladı
Uçak: 'Kamu görevlilerinin beklentileri karşılanmadı' Uçak: 'Kamu görevlilerinin beklentileri karşılanmadı'
Prof Ali Osman Gündoğan Rektör danışmanlığına atandı Prof Ali Osman Gündoğan Rektör danışmanlığına atandı
BİLSEM Stratonikeia'da ders başı yaptı BİLSEM Stratonikeia'da ders başı yaptı
MUTSO'dan öğrencilere kırtasiye yardımı MUTSO'dan öğrencilere kırtasiye yardımı
Minikler başarılı projelerle adından söz ettiriyor Minikler başarılı projelerle adından söz ettiriyor
Eğitim Haberleri

60'lık öğrencilerin üniversite heyecanı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde 2017 yılından bu yana faaliyet gösteren Tazelenme Üniversitesinin Bodrum Kampüsü, yaşları 60 ile 90 arasında değişen öğrencilerine kapılarını açtı.

Muğla'dan 35 öğrenci Enerji Verimliliği Kongresine götürüldü

Muğla Makina Mühendisleri Odasına kayıtlı Enerji Sistemleri Mühendisliği Fakültesi öğrencileri Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi yürütücülüğünde düzenlenen 5'inci Enerji Verimliliği Kongre ve Sergisi'ne götürüldü.

Tabipler Birliği’ne seminer verildi

Türk Tabipler Birliği tarafından 31’incisi düzenlenen Halk Sağlığı gezici eğitim semineri kapsamında Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin çeşitli Tıp Fakültelerinde halk sağlığı ihtisası yapan hekimler başta olmak üzere 34 kişiye seminer gerçekleştirildi.

Anasınıfları için kermes düzenlediler

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Beçin İlkokulu Okulu'nun Okul Aile Birliği tarafından Atapark'ta yiyecek kermesi düzenlendi.

Muğla'da Mesleki Eğitimi Geliştirme-İnovasyon Eğitimi projesi

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge biriminin hazırladığı ve Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazanan 'Muğla'da Mesleki Eğitimi Geliştirme-İnovasyon Eğitimi Projesi' protokolü imzalandı.

Türkçe ve Matematik'te şampiyonlar belli oldu

Hazır Bulunuşluk Sınavında Özel Bodrum Marmara Koleji öğrencileri Türkçe ve Matematik'te büyük başarı elde etti.

Pervin Töre: 'Çocuklarımızı sınavlara degil hayata hazırlayacagız'

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Stem ile 21'inci yüzyıl becerileri projesi kapsamında Fethiye'de öğretmen eğitimi çalıştayı düzenlendi.

Stem ile 21. Yüzyıl Becerileri Fethiye Öğretmen Eğitimi Çalıştayı düzenlendi

Muğla Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Stem ile 21 yüzyıl becerileri projesi Fethiye öğretmen eğitimi çalıştayı düzenlendi.

Milas'ın tarihi ve kültürü yaşayarak öğrenilecek

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, öğrencilerin çok yönlü gelişmesini sağlayarak aynı zamanda Milas'ın tarihi ve kültürünü yaşayarak öğrenilmesinin öngörüldüğü 'Müzede Ritimle Masala Evet Dramaya Davet' projesi devam ediyor.

Milas'ın geleceği için, sevindiren gelişme

Muğla'nın Milas ilçesinde bulunan, uzun zamandan buyana ne olacağı merakla beklenen Tarım ve Orman Müdürlüğü deneme ve üretme istasyonunun bir kısmı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesine devredildi. Daha önce Milli Emlak Müdürlüğüne devredilen ve bakımı nedeniyle sorun olan arazi yeni projelere ev sahipliği yapacak.

Türk Kızılayı'ndan eğitime destek

Türk Kızılayı, Kuveyt Türk ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile hayata geçirilen '1010 Kşif Robotik Kodlama Eğitim Projesi' ile ortaöğretim çağındaki çocuklar, temel kodlama eğitimleri alarak, hayata bilim penceresinden bakmayı öğreniyor.

Okullar arası atık toplama yarışması başladı

Menteşe Belediyesi'nin çocukların geri dönüşüme olan ilgisini arttırmayı hedeflemek için Muğla Çevre Geliştirme Derneği ile ortaklaşa düzenlediği 'Okullar Arası Ödüllü 6. Atık Toplama Yarışması' başladı.

Bal, okul ziyaretlerini sürdürüyor

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, okulların ihtiyaçlarını ve sorunları olan okulların sorunlarını yerinde inceleyerek çözüm üretmek amacıyla okul ziyaretlerine devam ediyor. Kemikler İlkokulunu ziyaret eden Bal, okul yönetimi ve öğrencilerle bir araya geldi.

Milas'ta 'Güvenli Okul' toplantısı düzenlendi

Muğla'nın Milas ilçesinde 'Ekim Ayı Güvenli Okul Toplantısı' Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantının gündemi kış sezonu öncesi 'kalorifer dairelerinin düzeni, kalorifer yangınları yaşanmaması için alınması gereken önlemler, kalorifer temizliğinin nasıl yapılması gerektiği ve yangından korunma yönetmeliği' oldu.

Açıköğretim kayıt yenileme işlemleri başladı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri, 7 Ekim 2019 Pazartesi günü başladı. Kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim 2019 Cuma gününe kadar devam edecek.

Uçak: 'Kamu görevlilerinin beklentileri karşılanmadı'

Eğitim Bir-Sen Dalaman İlçe Temsilciliğinin düzenlediği programa Şube Başkanı Önder Uçak, Şube Başkan Yardımcıları Soner Yıylaz ve Aytaç Yalçın, İlçe Temsilcisi Recep Türkmen ve İlçe Yönetim Kurulu ile üyeler katıldı. Toplu sözleşme sürecinin, eğitim ve eğitim çalışanlarının gündeminin ve sendikal çalışmaların konuşulduğu programda Şube Başkanımız Uçak, '5'inci dönem toplu sözleşmede kamu görevlilerinin beklentilerinin karşılanmadığını, bütçelerinin dengesizleştirildiğini, moral ve motivasyonlarının bozulduğunu belirterek, 'Elektriğe, suya, doğal gaza zam üstüne zam yapılıyor. Buna da güncelleme diyorlar. Biz de diyoruz ki madem bunları güncelliyorsunuz, gelin bir zam da memur maaşlarına yapın ve memur maaşlarını da güncelleyin. Vergi oranını düşürün, maaşları yükseltin, 3600 ek göstergeyi verin. Kayıpları tazmin edin' dedi,

Toplam 245 haber.