Eğitim

Eğitim Haberleri

LGS tercih sonuçları açıklandı

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) tercih-yerleştirme sonuçları 2021 MEB tarafından bugün öğrenci ve velilerin erişimine açıldı. Fethiye’de 2 bin 83 öğrencilik kontenjana girmek için LGS sınavına giren 2 bin 133 öğrencinin büyük bir çoğunluğu Fethiye’deki okullara yerleşti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi memnuniyet araştırmasında ilk 8'de

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından Türkiye Üniversiteleri Memnuniyet Araştırması sonuçları açıklandı. Araştırmada devlet üniversiteleri içinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 125 Üniversite içinde 8'inci sırada yer aldı.

Bodrum'da Motosiklet Eğitim ve Sınav Alanı hizmete girdi

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapım çalışmaları gerçekleştirilen, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Motosiklet Eğitim ve Sınav Alanı düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi.

93 yaşında mezun oldu

Dört yıl önce eğitime başlayan 60 yaş üzeri öğrencilerin öğrenim gördüğü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tazelenme Kampüsü öğrencileri için Türkiye'de ilk defa mezuniyet töreni düzenlendi.

Türkiye'de ilk defa 'Telafidebendevarım' şarkısını seslendirdiler

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim sürecinde okullarından uzak kalan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Telafidebendevarım' sloganı ile başlattığı 5 Temmuz 31 Ağustos tarihlerini kapsayan programı Muğla'da çeşitli etkinlikler ile devam ediyor.

Nursel Özdemir Kurumları Ata Kolejini Ağırladı

Fethiye’nin en eski ve en başarılı kolejlerinden Ata koleji, bölgenin ileri gelen Özel Eğitim kurumlarından olan Nursel Özdemir kurumlarını ziyaret etti.

Nursel Özdemir Kurumları ve Ada İşitme işbirliği

Fethiye ve Seydikemer’de eğitimleriyle fark yaratan Nursel Özdemir Kurumları faaliyetlerine devam ediyor. Son olarak öğrencilerini Ada İşitme Cihazı Merkezine götürerek sahibi Zeynep Yıldırım Şahin’in öncülüğünde Odyometrist Gizem Kamalı işitme testlerini yaptı.

Çocuklar eğlenirken öğrendi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, Türdü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından 'Doğa Bilim Kampı' düzenlendi. Ülke genelinden 46 öğrenci Muğla'nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi, eğitici ve öğretici faaliyetlere katılarak eğlenceli vakit geçirdi.

'1 kitap 1000 hayal projesi' ödülleri verildi

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Covid 19 salgını uzaktan eğitim uygulamaları kapsamında ilçedeki tüm resmi-özel eğitim kurumlarından 7 bin 272 öğrenciye hitap eden '1 Kitap 1000 Hayal Projesi' başlatmıştı.

Telefi eğitiminde Strotanikeia'yı gezdiler

Yatağan ilçesindeki Bencik İlkokulu, Madenler İlkokulu ve Köklük İlkokulu öğrencileri 'Telafide Ben de Varım' programı kapsamındaki Stratonikeia Antik Kenti'nde gerçekleştirilen müze eğitimine, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay da katıldı.

Belediye personeline Temel Yangın Eğitimi verildi

Bodrum Belediyesi tarafından, Gıda A.Ş. bünyesinde görevli personele yangına müdahale eğitimi verildi.

Yurdagül Yaycı, “Önemli olan planlı çalışmak”

Liselere Giriş Sınavı sonuçlarına göre Fethiye İlçe birincisi 90 soruda yaptığı 1 yanlış ile 495.405 puan alan Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu Öğrencisi Yurdagül Yaycı oldu. LGS Fethiye şampiyonu Yurdagül Yaycı sınav sonucunda yaşadığı mutluluğu ve o süreçte nasıl hazırlandığını FRT TV mikrofonlarına anlattı. Her şeyin planlı programlı olması gerektiğini belirten Şampiyon Yurdagül Yaycı, “En önemli şey planlı çalışmak ve ihtiyacınız olan derslere çalışmak” dedi.

Genel Başkan Yunus Kılıç Nursel Özdemir Kurumları’ndaydı

Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yunus Kılıç, Özel Eğitim Federasyonu Muğla İl Başkanı, EGE-DER Başkan Yardımcısı ve Nursel Özdemir Kurumları Kurucusu Salih Dündar’ı ziyaret etti.

Muğla, telafi eğitiminde etkinliğe doyacak

Telefi eğitimleri kapsamında Muğla genelinde planlanan 500'e yakın eğitim faaliyetiyle öğrenciler; Muğla'nın tarih kokan, doğayla iç içe, yeşilin ve mavinin sarmaş dolaş olduğu meknlarında eğlenerek öğrenirken tarihe, sanata, spora, oyuna doyacaklar.

LGS Fethiye Şampiyonu Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu'ndan

Liselere Giriş Sınavı sonuçlarına göre Fethiye ilçe 1.si 90 soruda yaptığı 1 yanlış ile 495.405 puan alan Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu öğrencisi Yurdagül Yaycı olduğu öğrenildi.

Datça'da afet bilinci oluşturuluyor

Muğla'nın Datça ilçesinde vatandaşlarda afet bilinci farkındalığı oluşturmak amacıyla bilgilendirmede bulunulacak.

Yatağan Gazi Anadolu Lisesi Proje Okulu oldu

Yatağan Gazi Anadolu Lisesi ilçede ki ilk ve tek proje okulu oldu. Okul Müdürü Gökbörü ASLAN “Atatürk ilkelerine bağlı, Türk Milli Eğitiminin amaçlarını benimsemiş, donanımlı, her türlü değişime ve gelişime açık, sorgulayabilen, farklılıkları büyük bir saygı ile karşılayabilen, geleceğin öncülüğünü yapacak bireyler yetiştirmek, geçmişten günümüze okulumuzun başlıca hedefi olmuştur” dedi.

Ortaca'da mangala ve satranç turnuvası düzenlendi

Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'Aklıma Sağlık Mangala ve Orranç Satranç' turnuvaları düzenlendi.

Muğla'da 153 bin 249 öğrenci karne aldı

Muğla il genelinde 789 okulda, 153 bin 249 öğrenci ve 13 bin 653 öğretmen yaz tatiline başlarken, Menteşe İlçesi Sabri Acarsoy İlkokulu'nda 2020-2021 eğitim-öğretim yılının kapanışı ve karne dağıtım etkinliği gerçekleştirildi.

Toplam 686 haber.