Eğitim

Eğitim Haberleri

Köyceğiz’de minikler seramik tabak yapmayı öğrendi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde minikler seramik tabak yapmayı öğrendi.

MSKÜ 30’uncu yıl etkinliği

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin kuruluşunun 30'uncu yılı anısına düzenlenen etkinlikte geçmişten günümüze resim sergisi, 30'uncu yıl amblemi ve MSKÜ Marşı ile 30'uncu yıl belgeseli Web sitesinin tanıtımı yapıldı.

Milas’ta 2 öğrenci LGS’de tam puan aldı

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre, Muğla'nın Milas ilçesinde 2 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan alırken, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, 'İlçemizde 2 öğrencimiz Türkiye birinciliğini paylaşarak bizleri gururlandırmıştır' dedi.

Proje ile öğrencilerin Jandarma’ya bakış açısı değişti

Muğla'nın Dalaman ilçesi Kapukargın İlk Ortaokulu ve Dalaman İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte düzenlenen proje sonunda öğrencilerin jandarmaya bakışı değişirken, aralarında kız öğrenciler de dahil olmak üzere jandarma olmak isteyen öğrenci sayısı da arttı.

Köyceğiz’de camiler çocuklar ile şenlendi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Yaz Kuran Kurslarına gelen çocuklar camileri şenlendirdi.

Muğla’da öğrenci başına düşen kitap sayısında büyük artış

'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesi çerçevesinde, Muğla'da kütüphanesi olmayan okul kalmazken, kütüphaneler, kitapla zenginleştirilerek öğrenci başına düşen kitap sayısında büyük bir artış sağlandı.

Köyceğizli öğrenciler Masal Şatosu’na hayran kaldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki öğrenciler Eskişehir'e yapılan gezide Masal Şatosu'na hayran kaldı.

Köyceğiz’de Yaz Kur’an Kursları başlıyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde öğrencilerin 17 Haziran itibariyle karne almaları sonrasında, Diyanet İşleri Başkanlığı 'Haydi koş gel, Camiler seninle güzel' adı altında yaz Kur'an Kursları düzenledi. Köyceğiz'deki Camilerde ve Kur'an Kurslarında 27 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan Kurslar, sabah 10.00-12.00 saatleri arasında haftanın 5 günü devam edecek. Yaz Kur'an kursları ile çocuklara Kur'an-ı Kerim, meali, ezber, itikad, ibadet, siyer ve ahlak konularında bilgiler verilecek.

Üniversite sınavı sona erdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen 2 gün boyunca süren Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tamamlandı.

"İki meydan bir cadde" proje sergisi ve ödül töreni gerçekleştirildi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde İki Meydan Bir Cadde Kentsel Tasarım ve Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ve Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Bodrum’da ’2031 Kızılay Mars’ta Resim ve Kompozisyon Yarışması sonuçlandı

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Bodrum Şubesi işbirliği ile düzenlenen 2031 Kızılay Mars'ta konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Sınav bitti, trafik tıkandı

Muğla'da Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) bugün yapılan ilk oturumu sonrası trafikte yaşanan yoğunluk üzerine uzun kuyruklar oluştu.

Muğla’da öğrenci başına 3 kitap

'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi' çerçevesinde Muğla'da kütüphanesi olmayan okul kalmazken, kütüphaneler kitapla zenginleştirilerek öğrenci başına düşen kitap sayısında büyük bir artış sağlandı.

Köyceğiz'de karne töreni yapıldı

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Zeytinalanı Şeyh İlkokulu/Ortaokulunda karne töreni düzenlendi.

Köyceğiz’de bayrak ve flama devir teslim töreni yapıldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki Atatürk Ortaokulu'nda mezun öğrenciler okul flaması ve bayrağı bir alt sınıftaki öğrencilere teslim etti.

Köyceğiz Gençlik Merkezi’nde yaz kursları başlıyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Gençlik Merkezi Yaz kursları başvuruları başlıyor.

Tatil başladı

2021-2022 eğitim öğretim yılı kapanışı ve karne etkinliği Menteşe ilçesi TOKİ Şehit Jandarma Yarbay lim Yılmaz İlkokulu-Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Üniversite hayali için sınava girecekler

Tüm okul hayatları boyunca iyi bir üniversite okuyabilmek adına çalışan ve eğitim öğretim gren öğrenciler için Yükseköğretim Kurumları Sınavı geldi çattı. 18 Haziran Cumartesi(Yarın) günü Saat 10’da TYT sınavı, 19 Haziran Pazar günü saat 10’da AYT ve 15.30’da YDT sınavları yapılacak.

Tatile ‘Doğa Dostu’ olarak girdiler

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğü 'Doğadan Öğreniyorum' projesi başarı ile tamamlandı.

Toplam 1023 haber.