Eğitim

Eğitim Haberleri

SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜLLERİNİ ATMACA TAKTİM ETTİ

Muğla Mavi Yeşil Okullar Projesi Satranç Ligi İl Turnuvası Finalleri ve Afiş Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atmaca tarafından makamında verildi.

ATMACA’DAN OKUL ZİYARETİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atmaca, Gazi İlkokulu’nu ziyaret etti.

AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI SINIFI AÇILDI

Fethiye Yunus Nadi İlkokulu’na, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) aracılığı ile geçtiğimiz aylarda vefat eden Orhan Korba anısına yaptırılan; Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı’nın açılışı törenle gerçekleştirildi. 

İPTAL OLAN KPSS, YENİDEN YAPILDI

KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Soruları (18 Eylül 2022) ÖSYM’ nin 31 Temmuz 2022’de yaptığı 2022 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Sınavı kopya olaylarının ardından iptal olmuştu. İptal olan sınavın ardından adaylar yeni yapılacak sınav için hazırlanmaya başladı. İptal olan KPSS için yeni tarih 18 Eylül yani bugün olarak belirlenmişti.

PROJE OFİSİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Fethiye Kaymakamlığı bünyesinde kurulacak olan Proje Ofisi için bilgilendirme ve eğitim toplantısı gerçekleştirildi.

Muğla’da 2022 YKS’de başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS 2022) göstermiş oldukları başarı ile Muğla'nın gururu olan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde gerçekleşen törende başarılı gençler İl Müdürü Emre Çay ve protokol tarafından ödüllendirildi.

MSKÜ’DE DEVİR-TESLİM GERÇEKLEŞTİ

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde 16 Ekim Cuma günü düzenlenen devir teslim töreniyle Rektör Prof. Dr. Turhan Kaçar, görevi Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’ten devraldı.

‘’MADDE BAĞIMLILIĞI’’ BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ

Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, ‘’Madde Bağımlılığı’’ konusunda aileleri bilinçlendirme maksadıyla bir seminer düzenledi.

ATMACA’DAN OKUL ZİYARETİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atmaca, Fethiye Merkez Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi.

Yüksek lisans öğrencisinin sergisi açıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yüksek lisans öğrencisi Nurten Nurlu'nun çalışmalarından oluşan sergisi açıldı.

TEOL DİL OKULLARINDA, FTSO ÜYELERİNE ÖZEL İNDİRİM

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile TEOL Dil Okulları arasında imzalanan protokol ile FTSO üyelerine özel indirim sağlanacak.

YK ENERJİ'DEN KÖY OKULUNDAKİ ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE SET

Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ (YK Enerji) tarafından Milas’ın çevre köylerinde eğitim gören okula yeni başlayan öğrencilere kırtasiye seti hediye edildi.

MİLAS’TA EĞİTİM ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, basın toplantısı düzenleyerek Milas'ın eğitim alanındaki gelişmeleri hakkında bilgiler aktardı. 23 bin öğrencinin eğitim öğretime başladığına dikkat çeken Bal, 'Bu yıl 35 ayrı kırsal mahallemizde daha önce kapanan okullar da eğitim öğretime yeniden kapılarını açtı. 260 bin ücretsiz ders kitabı geldi. Yaklaşık 260 bin adet kaynak kitaplarımızı da teslim etme çalışmalarımız devam ediyor' dedi.

TÜRK,’’ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU İPTAL EDİLSİN!’’

Eğitim Sen Fethiye Şubesi tarafından Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi’nde basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’de katıldı.

TARIM KAMPI,ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMLERDE ULUSLARARASI DÜZEYDE YAPILACAK

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Karaova Gençlik ve Tarım Kampı'nda farklı üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerle bir araya geldi. Kampın, önümüzdeki dönemlerde uluslararası düzeyde yapılmasının planlandığı bildirildi.

BAŞKAN ARAS, "ÇOCUKLARIMIZIN GÜZEL SESİ İLE KEYİFLENDİK"

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı törenlerle başladı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile birlikte Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu'nda öğrencileri ziyaret ederek yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar diledi.

ŞEFİKA PEKİN'DE DEPREM GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI

Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde deprem güçlendirme çalışmaları başladı. Bu kapsamda dersler Gazi İlkokulu’nda devam edecek.

ALTINÇEKİÇ,’’DÜNYAYI YAŞANIR KILAN ÖĞRETİMDİR’’

Eğitim İş Fethiye Temsilcisi İstem Altınçekiç, yeni eğitim öğretim yılı için basın açıklama yaptı.

Muğla’da ilköğretim haftası coşkuyla kutlandı

Yeni eğitim ve öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası Muğla'da coşkuyla kutlandı.

Toplam 1097 haber.