Eğitim

Eğitim Haberleri

FTSO’da “Mağaza içi satış teknikleri ve müşteri ilişkileri yönetimi eğitimi”

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından gerçekleştirilen ‘Mağaza İçi Satış Teknikleri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi’ne 24 FTSO üyesi ve çalışanı katıldı. Sinema filmlerinden kesitlerin de izlendiği eğitimde, mağaza içi satış hedefleri, etkili iletişim ve beden dili başta olmak üzere müşteri ilişkileri tüm yönleriyle ele alındı. 

160 bin 621 öğrenci tatilde

21 Ocak 2022 Cuma günü 2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle Muğla genelinde resmi-özel 778 okulda, 160 bin 621 öğrenci ve 12 bin 614 öğretmen yarıyıl tatiline girdi.

Ülkü Ocakları’ndan öğrencilere karne hediyesi

Muğla Ülkü Ocakları yarıyıl tatilinde takdir ve teşekkür alan öğrencilere karne hediyesi dağıttı.

Köyceğiz Döğüşbelen Ortaokulu kütüphaneye kavuştu

Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki Döğüşbelen Ortaokulu öğrencileri, hayırseverler taradından yaptırılan kütüphaneye kavuştu.

Öğrencilere karneleri verildi

Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta, Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Jandarma Komutanı Kd. Yzb. Can Ünal, Emniyet Müdürü Uğur Şıvgın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Taner Şen Elcik İlköğretim okulunu ziyaret ederek öğrencilere karnelerini verdiler.

Muğla’da 160 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi

21 Ocak 2022 Cuma günü 2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle Muğla genelinde resmi-özel 778 okulumuzda, 160 bin 621 öğrenci ve 12 bin 614 öğretmenimiz yarıyıl tatiline girdi.

Uçak: “Kronik sorunlara çözüm bulunmalı, beklentiler karşılanmalıdır

Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak ve yönetim kurulu üyeleri Seydikeler ilçesinde üye ve kurum ziyaretleri gerçekleştirdi.

YKKE Derneği’nden açıklama

Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği Fethiye Şube Başkanı Avukat Ali Gönen okulların yarı yıl tatiline girmesinden dolayı basın açıklaması yaptı.

Kaya, mezun olan öğrencilere diplomalarını verdi

Milli Eğitim İlçe Müdürü Faruk Kaya ve Şube Müdürü Erdinç Kaya 2021-1. dönem Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olan öğrencilere diplomalarını ve hediyelerini verdi.

Kaya, yarıyıl tatili nedeniyle bir mesaj yayınladı

2021-2022 Eğitim Öğretim yıl tatili nedeniyle Fethiye Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, bir mesaj yayınladı.

İmam Hatip meslek yarışma ödülleri verildi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Muğla genelinde İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen mesleki yarışmaların ödül töreni gerçekleştirildi.

Üreten bir nesil yetiştirmek için dünya öğretmenleri el ele verdi

Öğrencilere içinde bulunduğumuz çağa özgü beceriler kazandırmak, gelişen teknolojiye ayak uyduran bireyler yetiştirmek için çaba harcayan 4 ülkeden 15 okul öncesi öğretmeni; üreten, sorgulayan, araştıran ve eleştirel düşünen bireyler yetiştirmek için el ele verdi.

13 ilçede sıfır atık kütüphanesi tamamlandı

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay'ın katılımlarıyla, Menteşe Şehit Jandarma Binbaşı Kıvanç Cesur Ortaokulu bünyesinde Sıfır Atık projesi kapsamında oluşturulan sıfır atık kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi.

Beyza’dan büyük başarı

Fethiye Kaymakam Mustafa Karslıoğlu Ortaokulu 7.sınıf öğrencilerinden Beyza Nur DEMİR Dünyanın en zor ve en prestijli matematik yarışmalarından biri olan Kanada merkezli ULUSLARARASI Caribou Matematik Yarışması’nda Dünya birincisi oldu.

Muğla BİLSEM öğrencisi dünya birincisi

Dünya çapında çevrim içi olarak düzenlenen Caribou Matematik Yarışması'nda, Muğla Bilim ve Sanat Merkezi 6'ıncı sınıf öğrencisi Melis İzdaş, dünya birincisi olarak Muğla'nın gururu oldu.

2022 yılının ilk trafik güvenliği eğitimi

2022 yılı trafik güvenliği eğitimleri kapsamında Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri okullarda farkındalık eğitimlerine başladı.

Toplumsal olaylara müdahale eğitimi

Fethiye ve Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde “Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitimi” verildi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Çay, Köyceğiz’de incelemelerde bulundu

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Köyceğiz'de bir dizi ziyaret gerçekleştirerek, incelemelerde bulundu.

ADAK-SAR ilk genel kurulunu yaptı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde doğal afetlerde arama kurtarma görevi yürütecek ve gönüllülük esasına dayalı hizmet sürdürecek olan Afet Dayanışma ve Arama Kurtarma Derneği ilk olağan genel kurulunu yaptı.

Toplam 820 haber.