Eğitim

Trafik eğitimi için Marmaris'e geldiler Trafik eğitimi için Marmaris'e geldiler
Lise öğrencilerinden Model Birleşmiş Milletler projesi  Lise öğrencilerinden Model Birleşmiş Milletler projesi 
Göçmez, 'Lojistik olmazsa hiçbir sektör gelişmez' Göçmez, “Lojistik olmazsa hiçbir sektör gelişmez”
Milas'da projeler için imzalar atıldı Milas'da projeler için imzalar atıldı
Fethiye'nin Dev Adamları Öğrencilerle Buluştu Fethiye’nin Dev Adamları Öğrencilerle Buluştu
Bodrum'da lise öğrencilerine 'Kaskımla Güvendeyim' semineri verildi Bodrum'da lise öğrencilerine 'Kaskımla Güvendeyim' semineri verildi
Bakan Selçuk, Eğitim Gönüllülerini Onurlandırdı Bakan Selçuk, Eğitim Gönüllülerini Onurlandırdı
Uçak, Eğitim Bir-Sen 15. Türkiye Buluşmasına katıldı Uçak, Eğitim Bir-Sen 15. Türkiye Buluşmasına katıldı
Milli  Eğitim Bakanı Selçuk Muğla'da Milli Eğitim Bakanı Selçuk Muğla'da
Eğitim Bir-Sen 28 yaşında Eğitim Bir-Sen 28 yaşında
Kütüphanesi olmayan okullar için yola çıktılar Kütüphanesi olmayan okullar için yola çıktılar
Milas'ta öğrencilere ilkyardım anlatılıyor Milas'ta öğrencilere ilkyardım anlatılıyor
Milas'ta 'Öğretmenlik Kumbara' etkinlikleri Milas'ta 'Öğretmenlik Kumbara' etkinlikleri
Kontenjan fazlalığına dikkat çektiler  Kontenjan fazlalığına dikkat çektiler 
Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda madalya kazanan öğrenciden Töre'ye ziyaret Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda madalya kazanan öğrenciden Töre'ye ziyaret
İstanbul Çocuk Ortopedi Akademisi, Nursel Özdemir Kurumlarındaydı İstanbul Çocuk Ortopedi Akademisi, Nursel Özdemir Kurumlarındaydı
Tatilde el ele verip okullarını güzelleştirdiler Tatilde el ele verip okullarını güzelleştirdiler
Minik gönüllüler rozet taktı Minik gönüllüler rozet taktı
Milas'ın kırsal mahallelerinde çiftçi eğitimleri başladı Milas'ın kırsal mahallelerinde çiftçi eğitimleri başladı
Boğa güreşi gelirini okula harcayan muhtara plaket Boğa güreşi gelirini okula harcayan muhtara plaket
Eğitim Haberleri

Trafik eğitimi için Marmaris'e geldiler

Marmaris Belediyesi tarafından çocukların trafik eğitimini erken yaşta alması ve kaliteli zaman geçirebilmesi amacıyla hayata geçirilen Trafik Eğitim Parkı, Ortacalı öğrencileri ağırladı.

Lise öğrencilerinden Model Birleşmiş Milletler projesi 

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi öğrencileri öncülüğünde başlatılan ve 4 paydaş okuldan 35’e yakın delegenin katılımıyla sunumu 13-14 Nisan tarihleri arasında yapılacak “Model Birleşmiş Milletler-ÖZYERMUN 20” projesi son aşamaya getirildi. 

Göçmez, “Lojistik olmazsa hiçbir sektör gelişmez”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Topluluğu tarafından organize edilen “Lojistiğin Arkasındaki Güç” konulu konferansa konuşmacı olarak Arkas Lojistik İcra Kurulu Başkanı Onur Göçmez katıldı. Göçmez, “Türkiye’de lojistik sektörü Gayrisafi Milli Hasıla içinde yüzde 8’lik bir paya sahip. Bu çok ciddi bir oran.Ülkemizin jeopolitik konumu ile ilgili, geçmişten gelen İpekyolu güzergahından tutun 3 tarafının denizlerle çevrili olmasından dolayı en önemli sektör lojistiktir. Lojistik olmazsa hiçbir sektör gelişmez” dedi.

Milas'da projeler için imzalar atıldı

Muğla'nın Milas ilçesinde, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenmeye hak kazanan 'AutoCAD Eğitimi' ve 'Özel Bireylerde Cinsel Eğitimi' protokolleri imzalandı.

Fethiye’nin Dev Adamları Öğrencilerle Buluştu

Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü basketbol oyuncuları ve teknik kadrosu Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen “Spor ve Sağlık” konulu söyleşiye katıldı.

Bodrum'da lise öğrencilerine 'Kaskımla Güvendeyim' semineri verildi

Motosiklet kullanımının yoğun olduğu ilçede Bodrum Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün destekleriyle Akbaş Sürücü Kursu tarafından 'Kaskımla Güvendeyim' semineri verildi.

Bakan Selçuk, Eğitim Gönüllülerini Onurlandırdı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi inceleme ve değerlendirme toplantısı için Muğla’ya geldi. Yüzde 100 eğitime destek kampanyası çerçevesinde Muğla genelinde eğitime maddi destekte bulunan 60 hayırsever Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından plaket ile ödüllendirildi.

Uçak, Eğitim Bir-Sen 15. Türkiye Buluşmasına katıldı

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim Bir-Sen'in '15. Türkiye Buluşması' toplantısı Antalya'da Genel Başkan Ali Yalçın'ın katılımı ile yapıldı. Toplantıya Muğla Şube Başkanı Önder Uçak ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk Muğla'da

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi program için Muğla'ya geldi.

Eğitim Bir-Sen 28 yaşında

Eğitim çalışanlarının haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi, yasakların kaldırılması, özgürlük alanlarının genişletilmesi amacıyla Mehmet akif İnan taraıfndan 1992 yılında kuruluşu gerçekleşktirilen Eğitim Bir-Sen 28'inci kuruluş yıldönümü kutluyor.

Kütüphanesi olmayan okullar için yola çıktılar

Milas Merkez Ortaokulu'nda eğitim öğretim gören iki öğrenci, kütüphanesi olmayan okullara yardım için bağış kampanyası başlattı.

Milas'ta öğrencilere ilkyardım anlatılıyor

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk ve ortaöğretim okullarında uygulanacak olan ilkyardım farkındalık oluşturma projesi başlatıldı.

Milas'ta 'Öğretmenlik Kumbara' etkinlikleri

Milas Anaokulu'nun destekleri ve katkılarıyla Milas'ta görev yapan okul öncesi ve birinci sınıf öğretmenlerine ve okul öncesi çocukları bulunan ailelere yönelik Bursa Uludağ Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Hasan Er'in katılımıyla eğitim seminerleri ve etkinlikler düzenlendi.

Kontenjan fazlalığına dikkat çektiler 

Veli-Der Muğla Şubesi Fethiye ve Fethiye Veli Platformu üyeleri sınavla öğrenci alan okullar ile ilgili yaptıkları açıklamada, Fethiye özelinde bu yıl 3 bin 120 öğrenci 8. sınıftan mezun olacağını ifade ettiler. Veli-Der Muğla Şubesi Fethiye ve Fethiye Veli Platformu Üyesi Fehime Korkmaz Bingöl, “Yaklaşık bin 100 öğrencinin kontenjan fazlası olacağını tahmin ediyoruz” dedi. 

Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda madalya kazanan öğrenciden Töre'ye ziyaret

TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatlarında bilgisayar dalında bronz madalya almaya hak kazanan, Muğla 75. Yıl Fen Lisesi 12'nci sınıf öğrencisi Deniz Özaydın, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'yi makamında ziyaret etti.

İstanbul Çocuk Ortopedi Akademisi, Nursel Özdemir Kurumlarındaydı

Nursel Özdemir Kurumları yıllardır işbirliği yaptığı İstanbul Çocuk Ortopedi Akademisiyle çalışmalara devam ediyor.

Toplam 369 haber.