Eğitim

Öğrencilere atmosferi anlattı Öğrencilere atmosferi anlattı
Kaya, 'Engelliler topluma örnek olmaktadır' Kaya, “Engelliler topluma örnek olmaktadır”
Büyükşehir Belediyesi'nde eğitimler devam ediyor Büyükşehir Belediyesi'nde eğitimler devam ediyor
186 kursta 5 bin kursiyer eğitim alıyor 186 kursta 5 bin kursiyer eğitim alıyor
Uçak '27 yıllık mücadele sıradan bir mcüadale değil' Uçak '27 yıllık mücadele sıradan bir mcüadale değil'
Babası adına kütüphane yaptırdı  Babası adına kütüphane yaptırdı 
Başkan Uzundemir öğrenciler ile buluşuyor Başkan Uzundemir öğrenciler ile buluşuyor
Milas'ta 'Mahremiyet ve Tacizden Korunma' konferansı Milas'ta 'Mahremiyet ve Tacizden Korunma' konferansı
TÜBİTAK 4007 Milas Bilim Şenliği protokolü imzalandı TÜBİTAK 4007 Milas Bilim Şenliği protokolü imzalandı
'Yapay Zeka ve Yapay Arı Kolonisi' “Yapay Zeka ve Yapay Arı Kolonisi”
Milas'ta 'Sen Olmadan Asla' resim sergisi Milas'ta 'Sen Olmadan Asla' resim sergisi
Fethiye Halk Eğitimin gece kursları da yoğun Fethiye Halk Eğitimin gece kursları da yoğun
Mobil Trafik Eğitim Tırı, Muğla'da ziyarete açıldı Mobil Trafik Eğitim Tırı, Muğla'da ziyarete açıldı
Büyükşehir itfaiyesinden Üniversite çalışanlarına yangın eğitimi Büyükşehir itfaiyesinden Üniversite çalışanlarına yangın eğitimi
Ulusal ve Uluslararası Fon Kaynaklarına Yönelik Proje hazırlama eğitimi Ulusal ve Uluslararası Fon Kaynaklarına Yönelik Proje hazırlama eğitimi
Muğla'da 'Atatürk ve Öğretmenler Günü' konulu pul sergisi Muğla'da 'Atatürk ve Öğretmenler Günü' konulu pul sergisi
Öğretmenler Günü Seydikemer'de Coşkuyla Kutlandı Öğretmenler Günü Seydikemer’de Coşkuyla Kutlandı
Milas'ın 2 projesi GEKA'dan destek almaya hak kazandı Milas'ın 2 projesi GEKA'dan destek almaya hak kazandı
Emekli öğretmenden, emekli olan kızına şeref belgesi Emekli öğretmenden, emekli olan kızına şeref belgesi
Prof. Dr. Köse, 'Helal kazanç ve kul hakkı önceliğimiz olmalı' Prof. Dr. Köse, “Helal kazanç ve kul hakkı önceliğimiz olmalı”
Eğitim Haberleri

Öğrencilere atmosferi anlattı

Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi’nin TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Mineraloji Petrografi Ana bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semih Gürsu, öğrencilere çevre konulu bir konferans verdi.

Kaya, “Engelliler topluma örnek olmaktadır”

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı. Kaya, “Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini kanıtlayan engelliler, bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar” dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nde eğitimler devam ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediyesi, MUSKİ ve İlçe Belediye personeline yönelik 'Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Bunların Üyesi Olduğu Mahalli İdare Birliklerinin Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmetlerin Gördürülmesine İlişkin Usul ve Esaslar' konulu eğitim programı düzenlendi.

186 kursta 5 bin kursiyer eğitim alıyor

Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bu yıl Ekim ayından itibaren 63 farklı alanda 186 kurs açılarak, yaklaşık 5 bin kursiyere ulaşıldı.

Uçak '27 yıllık mücadele sıradan bir mcüadale değil'

Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak ve yönetim kurulu üyeleri ilçe ziyaretleri kapsamında Seydikemer'de üyeleri ile bir araya geldi. Ziyaret kapsamında, Seydikemer Kaykamamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarını ve okullara ziyarette bulundu.

Babası adına kütüphane yaptırdı 

Fethiye Adliyesi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak çalışan Ersin Kılınç, bu yıl Haziran ayında elim bir trafik kazası sonucu yaşamını yitiren babası Sabri Kılınç adına Gazi Ortaokulu’na bir kütüphane yaptırdı. Babasının eğitime önem verdiğini kaydeden Ersin Kılınç, bu kütüphaneyi öğrencilerin hizmetine sunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. 

Başkan Uzundemir öğrenciler ile buluşuyor

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, geleceğimizin teminatı minik öğrencilerle buluşuyor.

Milas'ta 'Mahremiyet ve Tacizden Korunma' konferansı

Muğla'nın Milas ilçesinde özel bireyler, aileler ve öğretmenlere yönelik 'Mahremiyet ve Tacizden Korunma' konferansı düzenlendi.

TÜBİTAK 4007 Milas Bilim Şenliği protokolü imzalandı

Milas'ta öğrenim gören öğrencilerin yanı sıra 7'den 70'e Milas halkının faydalanacağı Bilim Şenliği düzenlenecek. 10 kurumun destekleyerek protokol imzaladığı şenlik 3-6 Haziran 2020 tarihleri aranda gerçekleşmesi planlanıyor.

“Yapay Zeka ve Yapay Arı Kolonisi”

Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen “Yapay Zeka ve Yapay Arı Kolonisi” konulu konferansta konuşan Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Derviş Karaboğa, “Yapay Zeka Bilim alanı esasında çok interdisipliner bir bilim alanı. Matematik, Biyoloji, Felsefe, Psikoloji, Bilgisayar ve Tıp gibi her alanla örtüşüyor” ifadelerini kullandı.

Milas'ta 'Sen Olmadan Asla' resim sergisi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Gümüşlük Ortaokulu öğrencilerinin ortaklaşa hazırladıkları 'Sen Olmadan Asla' isimli resim sergisi etkinliği çalışması düzenlendi.

Fethiye Halk Eğitimin gece kursları da yoğun

Fethiye Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu gece kurslarına da ilgi oldukça yoğun. Fethiye’de çeşitli kamu kuruluşlarında çalışanların yanı sıra emekliler ve öğrenciler hobilerini geliştirebilmek için Halk Eğitim Merkezinin gece kurslarını da tercih ediyor. Kursiyerler kursların büyük faydasını gördüklerini belirtip, 'Burada harika işler çıkardığımıza inanıyoruz' dediler.

Mobil Trafik Eğitim Tırı, Muğla'da ziyarete açıldı

Türkiye'yi gezerek 6 milyon öğrenciye trafik kurallarını öğretmeyi ve trafik konusunda bilinç kazandırmayı amaçlayan 'Mobil Trafik Eğitim Tırı' Muğla Cumhuriyet Meydanı'na kuruldu.

Büyükşehir itfaiyesinden Üniversite çalışanlarına yangın eğitimi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kurum çalışanlarına yönelik planlı hizmet içi eğitim programlarının yanında, kurumlardan gelen taleplerle düzenlemiş olduğu eğitim faaliyetleri ile çalışma hayatında ve gündelik hayatta çalışanların eğitim düzeylerini, farkındalıklarını ve bilinç düzeylerini artırmaya devam ediyor.

Ulusal ve Uluslararası Fon Kaynaklarına Yönelik Proje hazırlama eğitimi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Güney Ege Kalkınma Ajansı 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında 4 günlük 'Ulusal ve Uluslararası Fon Kaynaklarına Yönelik Proje Hazırlama Eğitimi' gerçekleştirildi.

Muğla'da 'Atatürk ve Öğretmenler Günü' konulu pul sergisi

Muğla'nın Dalaman ilçesinde özel bir kolej ile Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) işbirliğinde 'Atatürk ve Öğretmenler Günü' konulu pul sergisi düzenlendi.

Toplam 300 haber.