Eğitim

Hayırseverler tarafından Milas'a yapılacak okullar için protokol imzalandı Hayırseverler tarafından Milas'a yapılacak okullar için protokol imzalandı
34 GALERİCİ DAHA YETKİ BELGESİ İÇİN SINAVA KATILDI 34 GALERİCİ DAHA YETKİ BELGESİ İÇİN SINAVA KATILDI
İmamın evinde ders gören öğrenciler için EBA Destek Noktası oluşturuldu İmamın evinde ders gören öğrenciler için EBA Destek Noktası oluşturuldu
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Taşova: 'Yüz yüze eğitim için kısıtlamalar gelebilir' Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Taşova: 'Yüz yüze eğitim için kısıtlamalar gelebilir'
FTSO PERSONELİNE ONLİNE EĞİTİM FTSO PERSONELİNE ONLİNE EĞİTİM
İmamın evi okul oldu, öğrenciler sıraya girdi İmamın evi okul oldu, öğrenciler sıraya girdi
Eğitimci Belediye,Başarılı Öğrenci,Mutlu Milas Eğitimci Belediye,Başarılı Öğrenci,Mutlu Milas
Fethiyeli öğrenci ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aldı Fethiyeli öğrenci ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldı
Müfredata uygun projeler Müfredata uygun projeler
Milaslı hayırsever iş adamından eğitime destek Milaslı hayırsever iş adamından eğitime destek
DALAMAN ATATÜRK ORTAOKULU KARANTİNAYA ALINDI DALAMAN ATATÜRK ORTAOKULU KARANTİNAYA ALINDI
İhtiyaç sahibi öğrenciler için bilgisayar ve tablet kampanyası İhtiyaç sahibi öğrenciler için bilgisayar ve tablet kampanyası
Bakan Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine açıklamalarda bulundu Bakan Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine açıklamalarda bulundu
Muğla Milli Eğitim'den 'Sınırsız eğitim' projesi Muğla Milli Eğitim'den 'Sınırsız eğitim' projesi
SAĞLIK BAKANLIĞI SERTİFİKALI İLK YARDIM EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI SAĞLIK BAKANLIĞI SERTİFİKALI İLK YARDIM EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI
FETHİYE'DE 8 BİN 902 ÖĞRENCİ YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLADI FETHİYE'DE 8 BİN 902 ÖĞRENCİ YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLADI
EGE OKULLARI FETHİYE KAMPÜSÜ 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA 'MERHABA' DEDİ EGE OKULLARI FETHİYE KAMPÜSÜ 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA 'MERHABA' DEDİ
Okullar yarın başlayacak yüz yüze eğitim için hazır Okullar yarın başlayacak yüz yüze eğitim için hazır
MEB, yüz yüze eğitim için hazırlıklarını tamamladı MEB, yüz yüze eğitim için hazırlıklarını tamamladı
EĞİTİM SEKTÖRÜ PANDEMİ EĞİTİMİNDEN GEÇTİ EĞİTİM SEKTÖRÜ PANDEMİ EĞİTİMİNDEN GEÇTİ
Eğitim Haberleri

Hayırseverler tarafından Milas'a yapılacak okullar için protokol imzalandı

Muğla'nın Milas ilçesinde Eğitime Yüzde Yüz Destek kapsamında hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılacak olan Selimiye Özel Eğitim Anaokulu, Boğaziçi Elanur Karagöz İlkokulu, Mesut Karagöz Ortaokulu, Ören İlkokulu Anaokulu ve Atölye yapımı için protokol imzalandı.

34 GALERİCİ DAHA YETKİ BELGESİ İÇİN SINAVA KATILDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB MEYBEM işbirliğinde düzenlenen, motorlu kara taşıtı alım satım mesleki yeterlilik sınavları devam ediyor. Fethiye ve Seydikemer’de 2. el araç alım satım ticareti ile uğraşan 34 kişinin mesleklerinde ehil olduklarını belgelemek üzere katıldıkları sınavların yedincisi 5-6-7 Mart 2020 tarihlerinde yapıldı.

İmamın evinde ders gören öğrenciler için EBA Destek Noktası oluşturuldu

Muğla'nın Ula ilçesinde cep telefonu şebekelerinin çekmemesi nedeniyle internete ulaşamayan yaklaşık 50 öğrencinin yardımına İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetişti. İnterneti bulunan imamın evinde ders gören öğrenciler için EBA Destek Noktası oluşturuldu

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Taşova: 'Yüz yüze eğitim için kısıtlamalar gelebilir'

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, artan vaka sayısına bağlı olarak yüz yüze eğitimin ana sınıfı ve birinci sınıflar haricinde başlayamayacağını ifade ederek, "Halk Sağlığı uzmanlarının vermiş olduğu kararlarla ister istemez kaçınılmaz olarak yüz yüze eğitimle ilgili bir takım kısıtlamalar geleceğini düşünüyorum" dedi.

FTSO PERSONELİNE ONLİNE EĞİTİM

Ticaret Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan ihracata yönelik destek programlarının tanıtımı amacıyla, Türkiye genelinde her yıl düzenlenen ‘Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri Ege Bölgesi Ayağı’ bu yıl Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonunda online olarak gerçekleştirildi.

İmamın evi okul oldu, öğrenciler sıraya girdi

Muğla'nın Ula ilçesi Turgut Mahallesinde cep telefonu şebekelerinin çekmemesi, bu nedenle telefon sinyali olmadığı için internete ulaşamayan yaklaşık 50 öğrenci online eğitime erişmek için köyün interneti olan tek evi olan imamın evinin önünde ders sırasına giriyor.

Eğitimci Belediye,Başarılı Öğrenci,Mutlu Milas

Milas Belediyesi pandemi sonrası uzaktan eğitim görmek zorunda kalan öğrenciler için “Dijital Sınıf” uygulamasını hayata geçirdi. “Eğitimci Belediye, Başarılı Öğrenci, Mutlu Milas” slagonıyla hayata geçirilen dijital sınıf’ta Çalışma odası,4 K eğitim desteği ve Online sınavlar yer alıyor.

Fethiyeli öğrenci ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldı

Anadolu Ajansı’nın (AA) global iletişim ortağı olduğu Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde Gaziantep’te gerçekleştirilen “Teknofest 2020” etkinliğinde Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören Fethiyeli Sefa Burak Memiş de projesiyle birinci olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül aldı. Fethiyeli öğrencinin arkadaşı Mustafa Ali Özgönül ile hazırladığı sanal göz projesi ilgi gördü. Sefa Burak Memiş’in başarısı ailesini ve Fethiye halkını sevince boğdu.

Müfredata uygun projeler

STEM eğitimi; Fen (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modeli olarak tanımlanıyor. Bu anlamda Fethiye’de bir robotik kodlama atölyesinde Eğitim Teknolojileri Uzmanları Nazım Avcı ve Alper Küçükçoban, okullardaki müfredata uygun projeler hazırlıyorlar.

Milaslı hayırsever iş adamından eğitime destek

Muğla'nın Milas ilçesinde, sağlıklı ortamda eğitim öğretim yapabilmesi için kullanılmak üzere hayırsever işadamı Halil Gümüşel tarafından okullara temizlik malzemesi, ateş ölçer, çöp kovası, dezenfektan gibi malzeme bağışında bulunuldu. Malzemeler ilçedeki tüm okullara dağıtılacak.

DALAMAN ATATÜRK ORTAOKULU KARANTİNAYA ALINDI

Muğla'nın Dalaman İlçesinde Atatürk Ortaokulunda hijyen kursuna katılan öğretmenlerden birinin koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığı, ardından okulun karantinaya alındığı öğrenildi.

İhtiyaç sahibi öğrenciler için bilgisayar ve tablet kampanyası

Muğla'nın Ortaca ilçesinde uzaktan eğitim alabilmesi için gerekli bilgisayar yada tableti olmayan öğrencilerin mağduriyetini giderebilmek amacıyla 'Yok'un Yükünü Paylaşıyoruz' sloganıyla kampanya başlatıldı. Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçede gerekli araçlara sahip olmadığı için eğitimden uzak kalan öğrenciler tespit edildi. Kampanyanın tanıtımı için hazırlatılan afiş ve broşürler vatandaşlara dağıtıldı. Destek vermek isteyen vatandaşların, ortaca@48meb.gov.tr internet adresi ile 0 252 280 50 74 ve 0 531 346 36 99 numaralı telefonlardan kampanyaya katılabilecekleri bildirildi.

Bakan Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine, "EBA'daki yoğunluk bizim için olumlu bir haber. İnanılmaz bir talep var. Dünyanın çok büyük sitelerinde kimi zaman duraklamalar oluyor, sonra da bu duraksamalar gideriliyor. Bu altyapı giderek daha da güçlendirilecek. EBA Destek Merkezleri'nin yarım saat önceki sayı itibariyle 8 bin 668 olduğu, akşama kadar 9 bin olacağını söylemeliyiz. Gereken tedbirler alınıyor" diye konuştu.

Muğla Milli Eğitim'den 'Sınırsız eğitim' projesi

Muğla Valisi Orhan Tavlı'nın talimatı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Sınırsız Eğitim Projesi' kapsamında Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitim erişimi olmayan öğrencilere televizyon, tablet ve internet erişiminin yanı sıra 90 noktada EBA Destek Noktası kurulması sağlanıyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI SERTİFİKALI İLK YARDIM EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Sağlık Bakanlığı ‘İlk Yardım Yönetmeliği’ kapsamında, ilk defa başvurulanlar için ilk yardım, daha önceden ilk yardım belgesi olanlar içinse yenileme eğitimleri yapıldı.

FETHİYE'DE 8 BİN 902 ÖĞRENCİ YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLADI

Fethiye’deki tüm okullarda pandemi sürecine yönelik koruyucu ve önleyici tüm tedbir ve güvenlik önlemleri alınarak 3 resmi anaokulu, 5 özel anaokulu, 27 resmi ilkokul, 6 özel ilkokul ve okul öncesi sınıflarda yüz yüze eğitim başladı. 5 bin 770’i okul öncesi, 3 bin 132’si birinci sınıf olmak üzere toplam 8 bin 902 öğrencimiz kademeli olarak yüz yüze eğitime güvenle başladı.

EGE OKULLARI FETHİYE KAMPÜSÜ 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA 'MERHABA' DEDİ

Ege Okulları Fethiye Kampüsü 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına tüm sağlık önlemlerini alarak okulları bahçesinde düzenledikleri tören ile başladı.

Okullar yarın başlayacak yüz yüze eğitim için hazır

Yeni eğitim öğretim yılının ilk yüz yüze eğitim dersleri yarın başlıyor.

MEB, yüz yüze eğitim için hazırlıklarını tamamladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitim ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerini okullarıyla buluşturmaya yönelik hazırlıklarını tamamladı.

Toplam 505 haber.