Güncel

FGD, Seçimini Yaptı FGD, Seçimini Yaptı
Güleda'nın adı evinin bulunduğu sokakta yaşayacak Güleda'nın adı evinin bulunduğu sokakta yaşayacak
CHP Ortaca İlçe Başkanı Tezcan muhtarlarla bir araya geldi CHP Ortaca İlçe Başkanı Tezcan muhtarlarla bir araya geldi
Kaçak yapılar bir yandan yıkılırken, diğer yandan yeniden yapılıyor Kaçak yapılar bir yandan yıkılırken, diğer yandan yeniden yapılıyor
Çiftlik Mahallesinde huzur toplantısı Çiftlik Mahallesinde huzur toplantısı
Fethiye'de 579 Çift Boşandı Fethiye’de 579 Çift Boşandı
Fethiye'de 6 Bin 8 Kişiye 11 Milyar 424 Bin TL Yardım Yapıldı Fethiye'de 6 Bin 8 Kişiye 11 Milyar 424 Bin TL Yardım Yapıldı
Başkanlardan Devam Eden Çalışmalara İnceleme Başkanlardan Devam Eden Çalışmalara İnceleme
Özel Eğitim Öğrencileri de Karne Aldı Özel Eğitim Öğrencileri de Karne Aldı
Fethiyeli Öğrenci Türkiye Derecesi Yaptı Fethiyeli Öğrenci Türkiye Derecesi Yaptı
Fethiye'de Fırıncılar Zam İstiyor Fethiye'de Fırıncılar Zam İstiyor
Fethiye'de Karneler Kaymakamdan Fethiye’de Karneler Kaymakamdan
Bodrum turizm fuarlarının gözdesi oldu Bodrum turizm fuarlarının gözdesi oldu
Öğrencilere sınav motivasyonu eğitimi verildi Öğrencilere sınav motivasyonu eğitimi verildi
Dalaman Devlet Hastanesi yönetiminden anlamlı ziyaret Dalaman Devlet Hastanesi yönetiminden anlamlı ziyaret
Ortaca'da yol yapım bakım ve tadilat işleri sürüyor Ortaca'da yol yapım bakım ve tadilat işleri sürüyor
Ortaca'da ikinci el pazarı ilgi gördü Ortaca'da ikinci el pazarı ilgi gördü
Ortaca CHP İlçe Başkanı Tezcan'dan yoğun mesai Ortaca CHP İlçe Başkanı Tezcan'dan yoğun mesai
İl Emniyet Müdürü Dilberoğlu'ndan Başkan Uzundemir'e ziyaret İl Emniyet Müdürü Dilberoğlu'ndan Başkan Uzundemir'e ziyaret
Ortaca Belediyesi'nde sağlık taraması yapıldı Ortaca Belediyesi'nde sağlık taraması yapıldı
Güncel Haberleri

FGD, Seçimini Yaptı

Fethiye Gazeteciler Derneği Olağan Genel Kurulu, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı. İki listenin yer aldığı seçimde SED Medya Genel Müdürü Sıdıka Kölemen ve Batı Akdeniz Gazetesi Sahibi Osman Baykuş başkanlığa aday oldu. 23 oy alan Osman Baykuş başkanlığa seçildi.

Güleda'nın adı evinin bulunduğu sokakta yaşayacak

Menteşe Kent Konseyi'nin Olağan Genel Kurulu Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

CHP Ortaca İlçe Başkanı Tezcan muhtarlarla bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, muhtarlarla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Kaçak yapılar bir yandan yıkılırken, diğer yandan yeniden yapılıyor

Bodrum'daki The Bo Viera projesindeki kaçak yapıların yıkımı yapılırken, sahil kısmındaki projenin ikinci ayağının yapımına başlandığı görüldü.

Çiftlik Mahallesinde huzur toplantısı

Muğla'nın Menteşe İlçesi'ne bağlı mahallelerinde Kaymakam Caner Yıldız başkanlığında gerçekleştirilen huzur toplantılarının sonuncusu Çiftlik Mahallesinde yapıldı.

Fethiye’de 579 Çift Boşandı

Fethiye’de geçtiğimiz yıl içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı mahkemeye başvuran 579 çiftin boşandığı öğrenildi. Geçtiğimiz yıl Fethiye’de 289’u yabancı olmak üzere bin 134 çiftin evlendiği öğrenildi. Fethiye Nüfus Müdürlüğü 2019 yılında 131 bin 914 işlem gerçekleştirirken son bir yılda Fethiye’de bin 996 bebeğin dünyaya geldiği öğrenildi.

Fethiye'de 6 Bin 8 Kişiye 11 Milyar 424 Bin TL Yardım Yapıldı

Fethiye’de kaymakamlık, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Tarafından son bir yılda 6 bin 8 ihtiyaç sahibine 11 milyon 424 bin 16 TL maddi yardımda bulunulduğu öğrenildi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında toplanan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Kurulu 17 bin 663 ihtiyaç sahibi hanenin aktif dosyasıyla 21 bin 79 hanenin dosyasını son bir yılda görüşüp karara bağladı. 2 bin 497 haneden 6 bin 8 kişiye 11 milyar 424 bin 16 TL destek sağlandı.

Başkanlardan Devam Eden Çalışmalara İnceleme

Muğla Menteşe'de 2018'de temeli atılan ve yapımı devam eden Kent Meydanı ve katlı otopark ile Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi inşaatını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 36 Milyon 344 Bin TL maliyetle il merkezine kazandırılacak olan Kent Meydanı inşaatının yüzde 60'ı tamamlandı. Menteşe Belediyesi ile ortak yürütülen çalışmalarla il merkezi Kent Meydanı'na ve 600 araç kapasiteli katlı otoparka sahip olacak.

Özel Eğitim Öğrencileri de Karne Aldı

Fethiye’de özel eğitim öğrencileri de karne coşkusu yaşadı. Günlükbaşı Silkar İlkokulundaki özel öğrencilere karnelerini Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve diğer yetkililer sundu. Kaymakam Şahiner “Özel öğrencilerimiz için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Fethiyeli Öğrenci Türkiye Derecesi Yaptı

Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayı içinde yapılan fuarlar öncesi Türkiye genelinde gerçekleştirilen ortaokullar arası Kooperatifçilik konulu resim yarışmasında Fethiye, Çiftlik Ali Rıza Köse Ortaokulu öğrencilerinden Nazike Ekiz dereceye girdi. Muğla’da da 1.olan ve Türkiye derecesi yapan Nazike Ekiz’e ödülünü Muğla Ticaret İl Müdürü Mehmet Demirtaş ile Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner sundu. Ticaret İl Müdürü Mehmet Demirtaş “Muğla dan yarışmaya katılan Nazike Ekiz’in Türkiye derecesi yapması bizleri çok gururlandırdı” dedi.

Fethiye'de Fırıncılar Zam İstiyor

Fethiye’de fırıncıların bağlı bulundukları odalara başvurarak ekmeğin gramajının aynı kalarak fiyatının 1,25 TL den 1,5 TL ye çıkarılmasını talep ettikleri öğrenildi. Odaların bu talebi ilgili kurullarında görüşmeye başladığı ve çevre ilçelerden ekmek gramajı ve fiyatı aldığı kaydedildi.

Fethiye’de Karneler Kaymakamdan

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı yarıyıl tatili başladı. Fethiye’de 29 bin öğrenci ile 2 bin 300 öğretmen 13 gün süren bir tatile girdi. Fethiye de GünlükbaşıSilkar İlkokulunda yapılan karne töreninde minik öğrencilere karnelerini Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Şube Müdürü Şadiye Ceylan, Foça Mahallesi Muhtarı İlker Can sundular. Kaymakam Muzaffer Şahiner öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada ''Tatilde boş vakitlerinizi mutlaka okuyarak geçirin. Trafik kurallarına da dikkat edin” ifadelerini kullandı.

Bodrum turizm fuarlarının gözdesi oldu

Bodrum, Türkiye'nin en büyük katılımcı olarak yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı'nın gözdesi oldu. Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı-BOTAV tarafından açılan stantları Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ziyaret etti.

Öğrencilere sınav motivasyonu eğitimi verildi

Bodrum Belediye Başkanlığı ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Okullara Gidiyoruz' projesi kapsamında öğrenci ve velilere 'Sınav Kaygısı ve Motivasyon Eğitimi' verildi.

Dalaman Devlet Hastanesi yönetiminden anlamlı ziyaret

Dalaman Devlet Hastanesi yönetimi ve personeller, yeni çocuk sahibi olan çalışma arkadaşları Ali Nazeden'i ziyaret ederek sevincini paylaştı.

Ortaca'da yol yapım bakım ve tadilat işleri sürüyor

Ortaca Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde bakım, tadilat ve yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Toplam 8622 haber.