Güncel

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: '107 tane orman yangını çıktı, bunların 98 tanesi kontrol altına alındı Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: “107 tane orman yangını çıktı, bunların 98 tanesi kontrol altına alındı
Güncel Haberleri

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: “107 tane orman yangını çıktı, bunların 98 tanesi kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: '107 tane orman yangını çıktı, bunların 98 tanesi kontrol altına alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şahin Akdemir’in ailesine taziye ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınında itfaiyecilere su dağıtırken hayatını kaybeden Şahin Akdemir'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Çoban, “Her türlü desteğe hazırız”

Muğla’nın İlçelerinde meydana gelen yangınlar İlçe başkanlarını da alarma geçirdi. Fethiye Ovacık-Hisarönü bölgesinde meydana gelen yangın ihbarının üzerine olay yerine giden İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve yönetimi ekiplere yardım etti.

Köktener, “Sözlü şiddet ve tehdit edilmeyi kabul etmiyoruz”

Muğla bölgesinde meydana gelen yangınlarda halkı bilgilendirmek için basın çalışanları canla başla görevini yerine getirdi. Basın çalışanlarının olay yerlerinde karşılaştıkları olumsuz durumlar hakkında açıklama yapan Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener, “Bazı kişiler tarafından hedef alınmasını ve sözlü şiddet ve tehdit edilmesini kabul edemeyiz. Kamuoyunu etkileyen her olayın içerisinde gazeteciler de yer almaktadır almaya da devam edecektir” dedi.

Kırşehir’den Muğla’ya ATT desteği

Kırşehir'den afet bölgesi Muğla'ya Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunda görev yapan personel görevlendirildi.

Yangın Bölgesine Kızılay’dan Destek

Fethiye’nin Ovacık-Hisarönü bölgesinde çıkan ve kontrol altına alınan yangında Kızılay’da kolları sıvadı.

Meteoroloji’den kritik uyarı; hava sıcaklıkları 8 derece daha artacak

Mevsim normallerinin üzerinde aşırı sıcakların yaşandığı Ege Bölgesi'nde hava sıcaklığının 4 ile 8 derece arasında artış göstereceği bildirildi.

Korku dolu gözlerle yangını izlediler

Muğla'nın Marmaris ilçesinde devam eden orman yangını Hisarönü Körfezi'ndeki yerleşim yerlerini tehdit ederken, evlerini terk eden mahalle sakinleri yangını korku dolu gözlerle takip ediyor.

Bodrum’da yangınlar büyüyor, bazı ev ve oteller tahliye ediliyor

Muğla'nın turistik Bodrum ilçesinde öğlen saatlerinde çıkan yangınlar büyüyor. Yangınların büyümesi ve yerleşim yerlerine yaklaşması üzerine bazı evler ve otellerde tahliye işlemi yapıldı. Vatandaşlar dumandan etkilenmemek için bölgeden uzaklaşıyor.

Doğu, “Burası rastgele yol üzeri bir yer değil”

Fethiye’nin Ovacık-Hisarönü bölgesinde kontrol altına alınan yangın bölgesinde soğutma çalışmaları var ve incelemeler devam ediyor. Sabah saatlerine kadar bölgede olduklarını, sağlanmış olan birlik ve beraberlik için teşekkür eden CHP’li Genç Siyasetçi Turhan Doğu, “Bizde arkadaşlarımız ile beraber sabah saatlerine kadar buradaydık. Tüm Fethiye halkı ve kendini Fethiyeli hisseden herkes Anadolu toprağının gerçek mayasında olan birlik beraberlik duygusu ile kadını, erkeği ve yaslısı buraya geldi” dedi.

Manavgat’a, Fethiye’den destek büyüyor

Antalya’nın Manavgat İlçesinde meydana gelen yangın nedeni ile bölgede birçok zor durumda kaldı. Çevre il ve ilçeler dışında Fethiye’de yardım kampanyaları başlatıldı.

Alevlere ‘Gardaş' müdahalesi

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangını için Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev tarafından görevlendirilen 100 kişilik itfaiye ekibi ayaklarını tozu ile Asparan mevkiinde yanan alevlere müdahale etti.

Turizm Bakanı Ersoy, “Yangın yerleşim yerlerinden uzakta”

Marmaris'te iki gündür devam eden orman yangınını iki noktada devam ediyor. Yangın bölgesini ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yangını Asparan ve Turunç bölgelerinde devam ettiğini, yerleşim birimlerine tehdit oluşturmadığını açıkladı.

Marmaris'e Azerbaycan'a Özel Ekip

Muğla’nın Marmaris ilçesinde devam eden orman yangınında görev yapmak üzere, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in talimatıyla görevlendirilen 100 kişilik özel ekip Marmaris’e geldi.

Marmaris Datça Yolu Kapandı

Muğla’nın Marmaris ilçesini Datça’ya bağlayan karayolu yangın dolayısıyla ulaşıma kapatıldı.

Kılıçdaroğlu: "Son yılların en büyük orman yangınları ile karşı karşıyayız"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla’nın Marmaris ilçesine gelerek meydana gelen yangın hakkında bilgi aldı.

Fethiye Belediye Başkanı Karaca: “Sabotaj olduğunu düşünüyoruz”

Muğla’nın Fethiye ilçesinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarını yerinde inceleyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yangının sabotaj sonucu meydana geldiğini düşündüklerini açıkladı.

Binlerce Kişi Güvenli Bölgeye Çıkarıldı

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangını dolayısıyla evlerinden ve otellerinden ayrılmak zorunda kalan 4 bin 634 kişi sahil güvenlik ekipleri tarafından güvenli bölgeye çıkarıldı.

"Gün Birlik Günüdür" Dediler

Antalya'nın Manavgat İlçesinde meydana gelen yangın nedeni ile bölgeye yardım yağdı. AK Parti Seydimeker Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sıtkı Ülker ve yönetimi Manavgat için kolları sıvadı.

Toplam 15728 haber.