Güncel

Güncel Haberleri

Kısıtlama günlerinde E-Devlet üzerinden ulaşılabilecek

Kovid-19 kısıtlamaları nedeni ile vatandaşlar taleplerini E-Devlet üzerinden ulaştırabilecek. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü vatandaşların 7 gün 24 saat bakanlık hizmetlerine E -Devlet üzerinden ulaşmaları için gerekli önlemleri aldı. E-Devlet ile evlerinden çıkmadan vatandaşların başvuru, talep, öneri ve şikayetleri online olarak alınabiliyor.

"Engelli bireylere saygı tüm insanlığa gösterilmiş bir saygıdır"

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, engelin asıl zihinlerde olduğunu, engelli insanlara saygının tüm insanlığa gösterilmiş bir saygı olduğunu ifade etti.

Kısıtlama öncesi pazarlar açıktı

Koronavirüs nedeni ile Fethiye’de de uygulanacak hafta sonundaki kısıtlama öncesi Patlangıç ve Çalıca Semt Pazarları iki gün önceden kuruldu.

Yeni Bir Gün'ün canlı yayın konuğu Nursel Özdemir Kurumları'ydı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla FRT TV’de canlı yayın konuğu olarak Nursel Özdemir Kurumları Kurucusu Salih Dündar, Ergoterapist ve Duyu Bütünleme Uzmanı Büşra Ece ile Dil Konuşma Terapisti Eylem Berfin İnan katıldı.

Atık yağlar tekerlekli sandalyeye dönüştü

Ortaca Cengiz Topel İlkokulu öğrencileri, bin litre bitkisel atık yağ topladı. Atık yağları toplayan öğrenciler çevreye duyarlı bir projeye imza atarken, engelli arkadaşları 9 yaşındaki Duygu Naslıca'nın tekerlekli sandalye sevincine de ortak oldu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı video

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile Muğla Valiliği, Abide Hasan Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde hazırlanan video, ilgi ile izleniyor.

Taşar, “Şoför esnafı kısıtlamada hizmetini sürdürecek”

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarında çalışan vatandaşların ve görevlilerin göz önünde bulundurarak araç seferleri konulduğunu belirtti.

3 Aralıkta Belediye’den anlamlı hediye

3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması nedeniyle, Fethiye Belediyesi Başkan Vekili Melek Gözde Gürsoy Hoşafcı, beraberinde Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, Belediye Meclisi Engelli Komisyonu Başkanı Ayşe Devrim Öztürk ve Engelli Komisyon Üyesi Taner Boz ile birlikte basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasının ardından Fethiye Belediyesi’ne başvuru yapan 8 engelli vatandaşın evlerine gidilerek akülü sandalye hediye edildi.

“Engellilerimize destek olmaya devam edeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla; Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği ve Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Her zaman engellilerin yanında olduklarını söyleyen İlçe Başkanı Demir, engellilere destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Başkan Oktay, 'Kritik bir dönemden geçiyoruz'

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, genişletilen korona virüs tedbirleri kapsamında merkez pazar yerinde alınan önlemleri denetledi, vatandaşların ve pazar esnafının kurallara uyup uymadığını kontrol etti. Başkan Oktay, 'Salgın konusunda kritik bir dönemden geçiyoruz. Asla tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor' dedi.

AK Parti Yönetiminden Nursel Özdemir Kurumlarına ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Fethiye AK Parti ilçe teşkilatı Nursel Özdemir Kurumlarını ziyaret etti. AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yapılan ziyarette engelli öğrencilerle bir araya gelindi. Turgay Öztürk öğrencilere hediye verdi.

Engelliler Eğitim Kampüsü çalışmaları başladı

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla; Fethiye’deki engelli derneklerini ve eğitim kurumlarını ziyaret etti. Başkan Öztürk programı kapsamında Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği, Fethiye Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği ve Nursel Özdemir Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti.

Bozbaş, “Ne kadar farkımızdasınız?”

Fethiye Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bozbaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Bu araç, engellilerin hayatını kolaylaştıracak

Muğla'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Öğretmeni Emin Nejat Doğan ve öğrencileri tarafından engellilere dağıtılması için hazırlanan engelli aracının prototipi tanıtıldı.

7 bankanın çalışma saatleri değişti

Yeni alınan corona virüs tedbirleri nedeniyle bankalar da çalışma saatlerini değiştirmeye başladı. İlk etapta 7 banka saat 10.00 - 16.00 saatleri arasında hizmet vereceğini duyurdu.

Marmaris'ten depremzede engellilere destek

Marmaris Belediyesi ve Engelli ve Aileleri Birliği Derneği (ENABİRDER), İzmir'de meydana gelen depremden etkilenen engelli ailelere tekerlekli sandalye ve koltuk değneği yardımında bulundu.

Yörüklerin Yalçın ağabeyi, koronavirüs kurbanı

Muğla’da Yörük kültürünü gerek kıyafetleriyle gerek yaşam tarzıyla yaşatmaya çalışan Yalçın Kaya (69), ‘Kovid-19’ teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Uçak'tan Engelliler Günü mesajı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, çalışma hayatında engelli çalışanların iyi anlaşılması, doğru işe yerleştirilmesi, geliştirilmesi ve yönetici vasfını kazanması için yeterli fırsatların verilmesi için çalışmalar yürüttüklerini açıkladı.

Bodrum’da pandemi tedbirleri ve etkileri masaya yatırıldı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın öncülüğünde, Bodrum'daki oda ve dernek başkanları online toplantıda buluştu. Zoom üzerinden yapılan toplantıda, koronavirüs salgın vakalarının artış göstermesi ile birlikte alınan kısıtlama kararlarının Bodrum ekonomisine etkileri ve alınması gereken önlemler masaya yatırıldı.

Toplam 12536 haber.