Güncel

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Rize'den Seslendi AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Rize’den Seslendi
Güncel Haberleri

Çıralı, “Fethiye’nin sorunları gün geçtikçe büyüyor” 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından online video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen komite Toplantılarında, Fethiye’nin sorunları rapor haline getirilip, gerekli mercilere sunuldu. Fethiye’nin gün geçtikçe büyüyen sorunlarından bahseden Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, “Üyelerimizin taleplerini topladık. Bunları dosya halinde hem belediyemize, hem de büyükşehir belediyemize ulaştırdık. Biz sorunları ilettik. Çözebildiklerimiz ve çözemediklerimiz var” ifadelerini kullandı.

DOKTOB Başkanı Okutur 'Kovid-19 kuralları 2021 için yeniden gözden geçirilmeli'

Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, Kovid-19 salgını nedeniyle koyulan kuralların 2021 turizm sezonu öncesi yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Bodrum'da kısıtlamalı deniz keyfi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde kısıtlama kurallarına uymayan vatandaşlar denize girip güneşlendi. Sokağa çıkma yasağını ihlal eden bazı vatandaş ise balık tutup yürüyüş yaptı.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Rize’den Seslendi

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Rize’den seslendi; "Çayın Babası” Olarak Bilinen Muğlalı Zihni Derin'i Hayırla Yâd Ediyorum”

Hafta sonu Vergi Dairesi açıktı

Vergi borcu ödemesinde son tarih 1 Mart olduğu için, bu hafta sonuna özel Fethiye Vergi Dairesi de açık tutuldu. Borç ödemeye gidenler güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf oldu.

Kadın cinayetlerine tepki için 21 kilometre koşacak

Fethiyeli turizmcilerden motosiklet sporcusu Ahmet Selim Yücel; kadın cinayetlerine ve kadınlara karşı yapılan şiddete, tepki göstermek amacıyla maraton koşusuna katılıyor.

Huzurevinde müzik ziyafeti

Fethiye Huzurevinde yaklaşık 1 yıldır, pandemi nedeni ile izole altında tutulan huzurevi sakinleri müzik eşliğinde eğlenerek, moral ve motivasyon sağladılar. Fethiyeli Müzisyen Vedat Şenlik, hareketli şarkılar ile yaşlıları coştururken, huzurevinde konaklayan İstanbul Devlet Emekli Opera Sanatçısı Ömer Ali Otar, söylediği şarkılarla müzik ziyafeti çekti. Huzurevi Müdürü Fevzi Koyunoğlu, “. Bugün sanatçılar ile birlikte sosyal mesafeye uyarak, bir eğlence düzenledik. Yaşlılarımız 1 yıldır sokağa çıkamıyorlar” dedi.

“Çevrimiçi İstiklal Marşı’nın tamamını ezbere okuma yarışması”

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “2021 İstiklal Marşı Yılı Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen “Çevrimiçi İstiklal Marşı’nın Tamamını Ezbere Okuma Yarışması” ilçe finalleri gerçekleştirildi.

Küle dönen evde tek yanmayan şey Kur’an-ı Kerim oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir barakada kalan yaşlı adam yeni aldığı tüpü çakmakla kontrol ederken yaşadığı barakayı yaktı. Alev topuna dönen barakada tek yanmayan Kur'an-ı Kerim oldu.

Milletvekili Özcan’dan SED Medya’ya ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, Şehit Fethi Bey’i anma töreni kapsamında geldiği Fethiye’de, SED Medya’ya ziyarette bulundu. Milletvekili Özcan, “Meclis’e döndüğüm zaman hem basın çalışanlarının hem de turizm sektörü içinde yer alan paydaşların aşı olmaları hususunda, soru önergesi sunacağım” dedi.

Uçak: '28 Şubat, tarihimize geçmiş kara bir lekedir'

Türk siyasi tarihinin karanlık sayfalarında yerini alan ve Postmodern darbe olarak nitelendirilen 28 Şubat 1997'deki MGK toplantısının üzerinden 24 yıl geçti.

Fethi Bey şehadetinin 107. yıldönümünde anıldı

Türk havacılık tarihinin ilk pilotlarından, ilk hava şehidi ve Fethiye’ye ismi verilen Şehit Yüzbaşı Tayyareci Fethi Bey, şehadetinin 107. yıldönümünde düzenlenen törenle anıldı. Şehit Fethi Bey Parkı’nda bulunan anıtın önünde gerçekleşen organizasyonda, Türk Hava Kurumu pilotları Türk Bayrağı, Şehit Fethi Bey fotoğrafı ve Fethiye Belediye flamasının bağlandığı paramotorlarla uçuş gösterisi yaptı.

Marmarisliler otomobil alımlarında dikkatli davranıyor

Korona virüs salgınından olumsuz yönde etkilenen ikinci el otomobil piyasası son haftalarda normale dönmeye başladı. Marmaris'te hareketlenmenin başladığı otomobil alım-satımlarında vatandaşlar herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için alacakları otomobilleri ekspertizlere kontrol ettirerek satın alıyorlar.

FTSO’nun bir projesine daha GEKA’dan destek

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO), 'Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi Fizibilite Raporu’, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Yönetim Kurulu tarafından başarılı bulunarak, GEKA’nın 2020 yılı fizibilite desteği kapsamında destek almaya hak kazandı.

GES projesinde çalışmalar başladı

Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak projeler üretmek için kolları sıvayan Fethiye Belediyesi, Pazaryeri Mahallesi’nde bulunan, halk tarafından “Cumartesi Pazar Yeri” olarak bilinen pazarın üstünü kapatarak, güneş enerjisi santrali (GES) kuruyor. Santrale kurulacak güneş panelleri sayesinde pazaryerinde elektrik enerjisi üretilecek. 

Bodrum'daki hurdalar geri dönüşüme gidiyor

Bodrum Belediyesi'ne ait ekonomik ömrünü tamamlamış malzemeler, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) Hurda İşletmesi Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Belediyeden toplanan hurda malzemeler, hem geri dönüşüme hem ülke ekonomisine hem de savunma sanayine katkı sağlıyor.

Marmarisli turizmciler sezon için umutlandı

İngiltere Başbakanı Boris Jonhson'ın normalleşme sürecine, her şey yolunda giderse 17 Mayısta geçilebileceğini ifade etmesiyle İngilizlerin Marmaris'e gelme ihtimalini göz önünde bulunduran Marmarisli turizmciler umutlandı.

Pitbul keçiyi parçaladı

Fethiye’nin Çatalarık Mahallesinde ki evinin yanında bağlı olan keçiye saldıran, bir pitbul köpek dehşet saçtı. İddialara göre 3 kişi keçiyi kurtarabilmek için 15 dakika çaba gösterirken, ağzı burnu parçalanan hamile keçi veteriner tarafından 6 saat süren operasyon ile hayata döndürüldü.

Çıralı, “Babadağ Fethiye’nin projesi”

Fethiye 14. Travel Turkey dijital İzmir Fuarında da tanıtılıyor. Pandemi nedeni ile dijital ortamda gerçekleştirilen İzmir fuarında Fethiye’de yerini aldı. FTSO Başkanı Osman Çıralı, “Bu tanıtımlarla 2021 turizm sezonunun 2020 yılı sezonundan daha iyi olacağına inanıyoruz” dedi. Çıralı, Babadağ teleferik projesinin hayata geçirilmesi ile ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımların yanlış olduğunu ifade ederek, “Bu proje FTSO’nun projesi. Biz oranın işletmecisiyiz. Orası da alt kiracısı… Buradan ben açık açık söylüyorum. Burada herkesin emeği var, emeği geçen herkese geçmiş dönemdeki arkadaşlarıma da yapan firmaya da teşekkür ediyorum. Ama bunu malzeme olarak kullanmayı doğru bulmuyorum” diye konuştu.

Toplam 13818 haber.