Güncel

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI SANATÇISINDAN FTSO'YA TEBRİK ZİYARETİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI SANATÇISINDAN FTSO’YA TEBRİK ZİYARETİ
'MAKRİ' FTSO'NUN TESCİLLİ MARKASI OLDU ‘MAKRİ’ FTSO’NUN TESCİLLİ MARKASI OLDU
KANALİZASYONDAN SONRA EN BÜYÜK PROJEYE BAŞLANDI KANALİZASYONDAN SONRA EN BÜYÜK PROJEYE BAŞLANDI
GİRGİN: 'MUAYENE DEĞİL SOYGUN!' GİRGİN: 'MUAYENE DEĞİL SOYGUN!'
Kaza yapan köpeği veterinere götürürken ceza yedi Kaza yapan köpeği veterinere götürürken ceza yedi
Tanımadığı kadını güpegündüz bayıltana kadar dövdü Tanımadığı kadını güpegündüz bayıltana kadar dövdü
MUĞLA VALİSİ SEYDİKEMER'E HAYRAN KALDI MUĞLA VALİSİ SEYDİKEMER’E HAYRAN KALDI
Tavlı 'Muğla Kurallara Uyuyor' Tavlı "Muğla Kurallara Uyuyor"
Muhtarlardan Kaymakam Fırat'a ziyaret Muhtarlardan Kaymakam Fırat’a ziyaret
Kaymakam Fırat'tan meslektaşına iade-i ziyaret Kaymakam Fırat’tan meslektaşına iade-i ziyaret
Sanat Güneşi Zeki Müren için evinde mevlit okutuldu Sanat Güneşi Zeki Müren için evinde mevlit okutuldu
Seydikemer'de denetlemeler hız kesmiyor Seydikemer’de denetlemeler hız kesmiyor
Sokak hayvanları kısırlaştırılıp bırakılıyor Sokak hayvanları kısırlaştırılıp bırakılıyor
VALİ TAVLI, MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ VALİ TAVLI, MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
Muğla Valisi Tavlı ziyaretlerine Seydikemer'den başladı Muğla Valisi Tavlı ziyaretlerine Seydikemer’den başladı
BAŞKAN UZUNDEMİR 'ORTACA'YI HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ' BAŞKAN UZUNDEMİR; "ORTACA'YI HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ"
Başkan Oktay, 'Kurallara uyarsak virüsü yeneriz' Başkan Oktay, 'Kurallara uyarsak virüsü yeneriz'
Bodrum'a büyük göç devam ediyor Bodrum'a büyük göç devam ediyor
Marmaris'te uzaktan eğitim kampanyası başlatıldı Marmaris'te uzaktan eğitim kampanyası başlatıldı
İlçe Başkanı Öztürk mazbatasını aldı İlçe Başkanı Öztürk mazbatasını aldı
Güncel Haberleri

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI SANATÇISINDAN FTSO’YA TEBRİK ZİYARETİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’yı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçısı Meryem Atmaca, Seydiler Kilimi’ne Coğrafi İşaret Belgesi alınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kültürümüzün yaşatılması için yapılan tüm çalışmaları takdirle karşılıyorum.” dedi.

‘MAKRİ’ FTSO’NUN TESCİLLİ MARKASI OLDU

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından çıkarılan Makri Dergisi için Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılan ‘Marka Tescil Belgesi’ başvurusu kabul edildi. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı tarafından alınan belgeyle ‘Makri’ adı FTSO adına kayıtlı bir marka haline geldi.

KANALİZASYONDAN SONRA EN BÜYÜK PROJEYE BAŞLANDI

Ortaca’da Mart 2021 tarihinde hizmete açılması beklenen, 6 kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun yapımına başlandı. 7,5 milyon TL'ye mal olacak dev projede olimpik yüzme havuzunun yanında okçuluk ve güreş antrenman sahası da bulunuyor. Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, proje ile ilgili SED Medya'ya yaptığı özel açıklamada " Bu küçümsenecek bir proje değil. 60 yıllık Ortaca Belediyesi'nin kanalizasyonundan sonra en büyük yatırımı, 7,5 milyon TL'lik bu havuz" diye konuştu.

GİRGİN: 'MUAYENE DEĞİL SOYGUN!'

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, 2018’den 2020’ye f yükselen araç muayene ücretleri hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

Kaza yapan köpeği veterinere götürürken ceza yedi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir kişi araba çarpan köpeğini veterinere yetiştirirken trafik cezası yedi. Veterinere tutanak tutturup trafik polisine vermesine rağmen radar cezası yiyen vatandaş isyan etti.

Tanımadığı kadını güpegündüz bayıltana kadar dövdü

Kadına şiddetin adresi bu kez Bodrum oldu. Tanımadığı bir adam tarafından tekme tokat ve yumruklarla dövülen kadının darp edildiği anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Polisler tarafından olay yerinde gözaltına alınan şahsın ise savcılık tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi.

MUĞLA VALİSİ SEYDİKEMER’E HAYRAN KALDI

Muğla Vali’si Orhan Tavlı, ilk resmi ziyaretini Seydikemer ilçesine gerçekleştirirken, ilçedeki devam eden yatırımlarla bazı işletmelerde incelemelerde bulundu. Vali Orhan Tavlı, Letoon Antik Kent’i gezip yetkililerden bilgi alırken Saklıkent Kanyon’unu da gezdi. Vali Orhan Tavlı pandemi nedeniyle oldukça kısa tuttuğu inceleme ve ziyaretlerinde Seydikemer ilçesine hayran kaldı. Vali Orhan Tavlı Seydikemer’e yine geleceğini belirtip; “Seydikemer İlçesi tarihi ve turistik değerlerinin yanı sıra turizm değerleri ve tarımsal faaliyetlerle çok önemli bir ilçe” ifadelerini kullandı.

Tavlı "Muğla Kurallara Uyuyor"

Koronavirüs (Covid-19) salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da da denetimler devam ediyor.

Muhtarlardan Kaymakam Fırat’a ziyaret

Bozyer Mahallesi Muhtarı Bayram Kaşlı, Babataşı Mahallesi Muhtarı Emray Yetim ve azaları ile Karaçulha Mahallesi Muhtarı Mustafa Gizli, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Kaymakam Fırat’tan meslektaşına iade-i ziyaret

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri’ye iade-i ziyarette bulundu. Sohbet havasında geçen toplantıda 2 ilçenin işbirliği, yapılacak ve yapımı devam eden projeler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Sanat Güneşi Zeki Müren için evinde mevlit okutuldu

Sanat Güneşi Zeki Müren'in, ölümünün 24'üncü yıl dönümünde Bodrum'daki müzeye çevrilen evinde mevlit okutuldu.

Seydikemer’de denetlemeler hız kesmiyor

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Seydikemer İlçesi’nde de maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimleri gerçekleştirildi. Zabıta ekipleri ve kolluk kuvvetlerinin birlikte yaptığı denetlemeler ilçe merkezi ile mahallelerde gün boyu devam etti.

Sokak hayvanları kısırlaştırılıp bırakılıyor

Seydikemer hayvan barınağında sokak hayvanları kısırlaştırılıp, aşılama çalışması yapıldıktan sonra aynı yerine bırakılıyor. Belediye ekiplerinin cadde ve sokaklardan toplayıp, barınağa getirdikleri kedi ve köpekler veteriner tarafından kısırlaştırılıp aşılanıyor.

VALİ TAVLI, MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Muğla Valisi Orhan Tavlı, ilçe ziyaretlerine başladığı Seydikemer’de muhtarlar ile buluştu. Seydikemer ilçe ziyaretinde İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne geçen ve burada yetkililerden bilgi alan Vali Orhan Tavlı, daha sonra Muhtarlar Derneği’ne geçerek, Dernek Başkanı Mehmet Güven ile kısa bir görüşme yaptı. Güven, ilçede 65 mahalle muhtarının halkın sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışma yaptıklarını söyledi.

Muğla Valisi Tavlı ziyaretlerine Seydikemer’den başladı

Muğla Valisi Orhan Tavlı ilk resmi ilçe ziyaretlerine Seydikemer’den başladı. Vali Orhan Tavlı’yı; Kaymakam Ahmet Güneri, Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, Jandarma Komutanı Sadık Çetin ve diğer yetkililer tarafından karşıladı.

BAŞKAN UZUNDEMİR; "ORTACA'YI HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ"

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, SED Medya'ya özel yaptığı açıklamada başkanlık sürecinde geçen bir buçuk yılı değerlendirdi. Kısa süre içinde Ortaca'ya yapılan yatırımlardan ve projelerden bahseden Başkan Uzundemir, "Ortaca'yı hak ettiği yere getirmek için elimden geleni yapacağım. Bundan bir kuşkuları olmasın" ifadelerini kullandı.

Başkan Oktay, 'Kurallara uyarsak virüsü yeneriz'

Tüm dünyayı tehdit eden Korona virüs ile mücadele kapsamında denetimlere devam eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, esnaftan ve vatandaştan pandemi kurallarına uymalarını isteyerek, 'Virüsü yenmek hepimizin kurallara uymasına bağlı' dedi.

Bodrum'a büyük göç devam ediyor

İstanbul başta olmak üzere birçok Büyükşehir'de yaşanan su sıkıntısından ve Korona virüs (Kovid-19) pandemisinden Bodrum'a binlerce tatilcinin göç etmesine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, tüm vatandaşlara kapılarının açık olduğunu ama nüfuslarını Bodrum'a aldırmalarını istedi. 176 bin 500 resmi nüfusun 400 bine çıkması bazı sıkıntılara neden olabileceğini ifade eden Aras '176 bin 500 kişilik nüfusla 400 bin kişiye hizmet ediyoruz. Devletten gelecek payın artması için buraya gelen, ya da gelmek için hazırlık yapan vatandaşlarımızın nüfuslarını da Bodrum'a aldırsınlar' dedi.

Marmaris'te uzaktan eğitim kampanyası başlatıldı

Marmaris Belediyesi, uzaktan eğitime katılamayan öğrenciler için 'Uzaktan eğitime uzak kalmasınlar' kampanyası başlattı. Belediye vatandaşlardan dizüstü bilgisayar ve tablet desteği istedi.

Toplam 11653 haber.