Güncel

Güncel Haberleri

Köyceğiz Belediye Başkan Yardımcılığı’na yeni isim

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Belediye Başkan Yardımcılığına Şahin Curbay'dan sonra Metin Yerlikaya'da atandı.

Manga’dan Fethiye’de muhteşem konser

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Fethiye Belediyesi’nin düzenlediği Manga Konseriyle muhteşem bir şekilde kutlandı. Manga grubu verdiği konserle bayram coşkusunu Fethiyelilere yaşattı.

Kleopatra’nın güzellik iksirinden krem

Türkiye'de en yaygın Muğla'nın Fethiye, Köyceğiz ve Marmaris ilçelerinde yetişen, dünyada da Honduras ve Güney Amerika'da yetişen sığla ağacının reçinesinden MSKÜ Bilimsel Araştırma Projesi çerçevesinde el kremi yapıldı.

Marmaris’te 19 Mayıs kutlamaları başladı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları dans festivali ile başladı.

Fethiye’de sıcaklık normalin üstünde

Fethiye’de ilkbahar mevsiminin sonuna gelinmesiyle birlikte havada nem oranı `’ın üzerine çıktı. 20-25 derece arası seyreden hava sıcaklığı ise 28 dereceyi gördü.

Köyceğizli gençler, Kaymakam Maslak’la görüştü

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde gençler Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak'a makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.

Muğla’da temel eğitimde 10 bin okul projesi hız kesmeden devam ediyor

Millî Eğitim Bakanlığınca okullar arası başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi ile Muğla'da proje çerçevesinde seçilen temel eğitim okulların alt yapısı güçlendirilmeye, eğitim ortamları zenginleştirilmeye devam ediyor.

23 Nisan’da mahalleyi bayraklarla donatmıştı, 19 Mayıs için de hazırlık yaptı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 9 yıldır her 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için 105 Sokak'ı bayraklar, Atatürk posterleriyle donatan terzi Salih Yazgan, bu kez de ikamet ettiği kırsal mahalle Selimiye'yi bayram yerine çevirdi.

Türkan Saylan anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin eski Genel Başkanı ve kurucusu olan Türkan Saylan 13. Ölüm yıldönümünde törenle anıldı.

Benzine yeni zam kapıda

Akaryakıta gelen zam hız kesmeden devam ediyor. Benzine 1 lira 3 kuruş zam bekleniyor.

18 Mayıs ‘’Müzeler Günü’’ etkinliği

Her yıl 18-24 Mayıs Dünya Müzeler Günü ve Haftası kapsamında Fethiye Müze Müdürlüğünde kutlama programı düzenlendi.

Başkan Demir'den 19 mayıs mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Marmaris’te su sporları turistlerin vazgeçilmezi oldu

Muğla'nın Marmaris ilçesine gelen turistler yaz tatillerinin en eğlenceli aktivitelerinden olan su sporları ile tatillerinin keyfini çıkarıyor.

Engel tanımayan askerler yemin etti

Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Muğla il genelinden 39 engel tanımayan özel bireyin askerlik vazifesini, onurunu ve gururunu yaşayıp vatani görevlerini yapmaları için temsili askerlik yemin ve terhis töreni düzenledi.

Şampiyon öğrenciler davul zurnayla karşılandı

Fethiye Karagedik Ortaokul Müdürü İlkay Şumur ve öğrencileri, Aydın’da düzenlenen Bocce ve Dart Türkiye Şampiyonluğu’nda büyük bir başarıya imza attılar. Bocce Branşında Türkiye Şampiyonluğu kupasını kazanan Fethiye Karagedik Ortaokulu öğrencileri davul zurna eşliğinde karşılandı.

Köyceğiz’de vatandaşların talepleri değerlendiriliyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde mahallelerde başlayan halk toplantıları devam ediyor.

Köyceğiz Belediye Düğün Salonu’nda restorasyon başladı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Düğün Salonu'nda yenileme çalışmaları başladı.

Başkan Oktay; “103 yıl önceki heyecanı yarınlara taşıyoruz”

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, '103 yıl önceki heyecanı yarınlarımıza taşıyoruz' dedi. Ayrıca vatandaşları belediyenin düzenlediğini 19 Mayıs etkinliklerine davet etti.

Sadet Kansız; “Bayramlar zehir oldu, Atatürk’ü layığı ile analım”

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Sadet Kansız mesajında “İktidarın yanlış politikaları nedeni ile bayramları kutlayacak halimiz kalmadı bari Atatürk’ü layığı ile analım” dedi.

Toplam 18908 haber.