Güncel

Güncel Haberleri

Mete Altuntaş, “Asılsız dedikodulara inanmayın”

Fethiye Yeni Mahallede yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi için ortaya atılan iddialara hem RNZ Yapı Yönetim Kuru Üyesi Mete Altuntaş’tan hem de Yeni Mahalle halkından cevap geldi. 

TROL AVI AÇILDI ÇEŞİT ARTTI

Av sezonu açılmasıyla birlikte tezgâhlarda balık çeşitliliği arttı. Artan çeşitlilik ve bolluk ise beraberinde fiyatları ucuzlattı. İçinde bulunduğumuz turizm sezonu itibariyle de Fethiye’de balığa talep oldukça arttı.

BALON BALIĞI AVLAYANLARA KUYRUK BAŞINA ÖDENEN ÜCRET 5 LİRADAN 12,5 LİRAYA ÇIKTI!

Balon balığı avcılığını teşvik için adet başına verilen ücret zamlandı. Balon balığının en zararlı türü olan 'lagocephalus sceleratus'un kuyruğu ya da bütününü getirene, sayı başına 12,5 lira ödenecek.

KAŞ AÇIKLARINDA DEPREM! FETHİYE’DEN DE HİSSEDİLDİ

Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında saat 11.02'de 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre illerden de hissedilirken can ve mal kaybına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

METOROLOJİ’DEN UYARI: SEL VE SU BASKINI OLABİLİR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 10 il için sarı kodlu uyarı yaptı. Bu iller arasında Muğla’da bulunuyor. Yapılan tahminlere göre Fethiye’de Pazartesi’den Perşembe’ye kadar kuvvetli yağış olacağı belirtilirken, ani sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların tedbirli olunması istendi.

ALZHEİMER DERNEĞİNDEN İŞ İNSANI AKDAĞ’A PLAKET

Alzheimer Derneği tarafından İş İnsanı Sedat Akdağ’a, inşaatı devam eden Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezine verdiği desteklerden dolayı plaket taktim edildi.

1 LİTRE SÜTÜN FİYATI 30 LİRAYA DAYANDI

Market raflarında yaygın markaların 1 litre süt fiyatı 30 lira seviyelerine yaklaştı. Sanayiciler çiğ süt fiyat artışına dikkat çekerken, üreticiler ise mevcut girdi maliyetleriyle zor günler geçirdiklerini belirtiyor.

OKUL SERVİSLERİNE YÖNELİK YENİ KARAR

Eğitim-öğretim yılı açılışına az bir zaman kalan Okul Servis Araçları Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Buna göre, koltuk sensörü, 3 nokta emniyet kemeri, iç ve dış kamera, şeffaf cam şartları ilerleyen yıllara ertelendi.

BELEDİYE EKİPLERİ 421 İNŞAAT FAALİYETİ DURDURDU

Bodrum Belediyesi ekipleri, kaba inşaat faaliyetlerinin durdurulduğu 1 Haziran 2022 gününden bu yana sürdürdükleri denetimlerde, yasağı hiçe sayarak çalışmalarına devam eden toplam 421 inşaat faaliyetini durdurdu.

MOTORİN VE BENZİNE PEŞ PEŞE İNDİRİM!

26 ve 27 Temmuz günü motorin ve benzin fiyatlarına uygulanan indirimin ardından araç sahiplerini sevindirecek bir haber daha geldi. Olumsuz ekonomik veriler ve piyasalardaki durgunluk endişe ile brent petrol fiyatında yaşanan sert düşüş beraberinde akaryakıt indirimini getirdi.

7 METRELİK KUYUYA DÜŞEN KEDİ KURTARILDI

Marmaris’de 7 metre derinliğindeki kuyuya düşen yavru kedi, İtfaiye Grup Amirliği Ekipleri tarafından kurtarılarak sahibine teslim edildi.

ORMAN YANGINLARINA YÖNELİK UYARICI GÖRSELLER HAZIRLANDI

Menteşe Belediyesi orman yangınlarına yönelik uyarıcı ve bilgilendirici görseller hazırladı. “Geleceğini karartma, ormana ateşle yaklaşma” başlığı ile hazırlanan görsellerde Muğla’nın il olarak yangınlara karşı hassas bir bölge olduğu vurgusu yapılırken, doğal nedenlerin yanında yangınların daha çok tedbirsizlik ya da kasıtlı olarak insan kaynaklı nedenlerle çıktığına dikkat çekildi.

FETHİYE’DE TRAFİK VE OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM ARANIYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) sekretaryasını yürüttüğü Fethiye-Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu, Fethiye’de trafik ve otopark sorunun çözümüne ilişkin alınabilecek tedbir ve önlemlerin görüşülmesi gündemiyle toplandı. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda ilçede trafik güvenliğini sağlayan jandarma ve polis ekiplerinin de görüş ve önerileri kayda geçti. Toplantıda konuşan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Özellikle turizm sezonunda vatandaşlarımızı ve tatilcilerimizi zor durumda bırakan trafik sorununa kalıcı çözüm getirmek için uzun süredir çalışma yürütüyoruz. İlçe merkezinde ve Ölüdeniz Mahallesi’nde halkımızı ve tatilcilerimizi rahatlatacak, işletmelerimizin müşteri ve tedarik yollarını sonuna kadar açacak bir çözüm modeli ortaya koymak zorunluluk haline geldi.” dedi.

BENZİN VE MOTORİNE İNDİRİM GELİYOR

Akaryakıt fiyatları petrol ve dolar kurundaki hareketlilikle değişiyor. Petrol fiyatları gerilerken vatandaşlar güncel akaryakıt fiyatlarını araştırmaya başladı. Bu kapsamda benzin litre fiyatına 1,05, motorin litresine ise 75 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

BELEDİYEM KART PROJESİ’NDE İMZALAR ATILDI

Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının ‘belediyem kart’ ile karşılanmasını içeren projede imzalar atıldı.

KUZU ETİNE YÜZDE 25 İNDİRİM

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Et ve Süt Kurumu olarak kuzu eti fiyatıyla ilgili yüzde 25'lik bir indirim yapacağız." ifadelerini kullandı. Yarından itibaren geçerli olacak indirim sonrası kuzu pirzola 181,50 liradan 137 liraya, kuzu gerdan 114,50 liradan 86 liraya düşecek.

TARHAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Fethiye esnaflarından merhum Halil Aytuğlu’nun damadı, Gözde Tarhan’ın eşi, eğitimci spor hocası Sabit Tarhan, geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu vefat etti.

KARACA, “GELİRLER FETHİYESPOR’A YETERLİ DEĞİL”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca konuk olduğu “Fethiye” programın da Fethiyespor’a da değindi.

ŞEMSİYELİ SOKAK İLGİ GÖRÜYOR

Şehrin merkezinde bulunan şemsiyeli sokak, Fethiye’yi ziyarete gelen yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

Toplam 19621 haber.