Güncel

Bodrum'un kent dokusuna aykırı yapılara göz açtırılmayacak Bodrum'un kent dokusuna aykırı yapılara göz açtırılmayacak
Son yolculuğuna dualarla uğurlandı Son yolculuğuna dualarla uğurlandı
Milletvekili Gökcan'dan Muğla'ya 2 yatırım müjdesi daha Milletvekili Gökcan’dan Muğla’ya 2 yatırım müjdesi daha
Kıbrıs gazilerine madalya ve beratları tevdi edildi Kıbrıs gazilerine madalya ve beratları tevdi edildi
SOGEM'den çocuklara rengarenk sürpriz SOGEM'den çocuklara rengarenk sürpriz
Uçak, 'İnsan hakları evrensel değerdir, gasp edilemez' Uçak, 'İnsan hakları evrensel değerdir, gasp edilemez'
Çiftlikli 'Müslümanlara yönelik hak ihlalleri artarak sürüyor' Çiftlikli 'Müslümanlara yönelik hak ihlalleri artarak sürüyor'
Gelecek Kuşaklara Tarım Ve Çevre Bilinci Aşılanıyor Gelecek Kuşaklara Tarım Ve Çevre Bilinci Aşılanıyor
Özel öğrenciler turizm ve otelcilik alanı hakkında bilgi sahibi oldu Özel öğrenciler turizm ve otelcilik alanı hakkında bilgi sahibi oldu
Alabalık Üretiminin Yüzde 80'ini İhraç Ediliyor Alabalık Üretiminin Yüzde 80’ini İhraç Ediliyor
Saylak, MİTSO'da toprak havuz üreticileri ile buluştu Saylak, MİTSO'da toprak havuz üreticileri ile buluştu
Eski Başkan Kandönmez, 'Körfezi Biz Temizledik, Yine Temizlenir'  Eski Başkan Kandönmez, “Körfezi Biz Temizledik, Yine Temizlenir” 
Bahçe Atıklarını Zamanında Çıkarmayanlara Cezai İşlem Uygulanıyor Bahçe Atıklarını Zamanında Çıkarmayanlara Cezai İşlem Uygulanıyor
Çamköy ara yollarında çalışmalar hızla sürüyor Çamköy ara yollarında çalışmalar hızla sürüyor
Milas'ta 52 Kıbrıs gazisine 'Milli Mücadele' madalyası Milas'ta 52 Kıbrıs gazisine 'Milli Mücadele' madalyası
AK Partili Mete, İnsan Hakları Gününü Kutladı AK Partili Mete, İnsan Hakları Gününü Kutladı
Başkan Gürün, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü Kutladı Başkan Gürün, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü Kutladı
Göcek'te mantar toplama heyecanı Göcek'te mantar toplama heyecanı
'Bu görüntü Fethiye'ye yakışmıyor' “Bu görüntü Fethiye’ye yakışmıyor”
Bodrum'da 'Uyuşturucu, pedofili ve cinsel suçlarla mücadele' konferansı Bodrum'da 'Uyuşturucu, pedofili ve cinsel suçlarla mücadele' konferansı
Güncel Haberleri

Bodrum'un kent dokusuna aykırı yapılara göz açtırılmayacak

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum'un en gözde bölgesi Neyzen Tevfik Caddesi (Marina Caddesi) üzerindeki ruhsatsız yapı ve uygulamalar konusunda harekete geçti.

Son yolculuğuna dualarla uğurlandı

Yerel seçimlerde AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş’ın annesi Macide Kayabaş, 85 yaşında vefat etti. Macide Kayabaş’ın vefatı Kayabaş ailesi ve yakınları tarafından üzüntüyle karşılandı.

Milletvekili Gökcan’dan Muğla’ya 2 yatırım müjdesi daha

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan: “Uzun süredir takibini yaptığımız Fethiye’ye yeni spor tesisleri yapımı ve Marmaris Şehir stadının bakım onarımı, soyunma odaları, aydınlatma, tribünleri ve sentetik çim düzenlemesi için KDV dahil yaklaşık 6 milyon TL kaynak aldık. Söz verdiğimiz gibi Muğlamıza ve sevgili hemşerilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kıbrıs gazilerine madalya ve beratları tevdi edildi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Muğla İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda, Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 56 gaziye madalya ve beratları tevcih edildi. Fethiye’de ikamet eden 38, Seydikemer’de yaşayan 18 gaziye madalya ve berat belgeleri törenle sunuldu.

SOGEM'den çocuklara rengarenk sürpriz

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gençlik Masası (SOGEM) tarafından Dünya Çocuk Hakları Günü'nde Şehit İbrahim Karaoğlanoglu ilkokulu bahçesi ve duvarları renklendirildi.

Uçak, 'İnsan hakları evrensel değerdir, gasp edilemez'

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 71 yıl önce Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul ve ilan edilişinin yıldönümünde açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, evrensel bir insan hakları, zaman , mekan, inanç ve kültür farkı gözetmeksizin her millet için aynı ölçütte olduğunu açıkladı.

Çiftlikli 'Müslümanlara yönelik hak ihlalleri artarak sürüyor'

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününde Muğla'daki STK'lar ile ortak açıklama yapan İnsani Yardım Derneği (İHH) Muğla Şube Başkanı İsmail Çiftlikli, dünyada özellikle Müslümanların yaşadığı bölgelerde insan hak ve ihlallelerin artarak devam ettiğini açıkladı.

Gelecek Kuşaklara Tarım Ve Çevre Bilinci Aşılanıyor

Dünya nüfusunun artmasıyla birlikte insanların tarım ve gıda ürünlerini tüketme, doğal ve sağlıklı gıdaya ulaşabilme imkanı da bir o kadar azalıyor. Sürdürülebilir tarım ve çevre bilincini arttırıcı projeler arasında yerini alan “Sağlığım İçin Doğayı Seçtim” Proje eğitimleri Seydikemer’de hız kesmeden devam ediyor.

Özel öğrenciler turizm ve otelcilik alanı hakkında bilgi sahibi oldu

Köyceğiz'de yürütülen Gelin Tanış Olalım projesi ikinci okul ziyaretini gerçekleştirdi.

Alabalık Üretiminin Yüzde 80’ini İhraç Ediliyor

Fethiye ve Seydikemer’in hem alabalık üretimi hem de ihracatta önemli bir paya sahip olduğu bildirildi. Bölgeden üretilen alabalığın kaliteli olduğunu ve bu bakımdan yüzde 80’inin ihraç edildiğini belirten Muğla Alabalık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Yıldırım, “Su ürünleri ihracatında en fazla ürün üreten bölge Fethiye… O kadar kaliteli ki yüzde 80’ini ihracata veriyor. Muğla bölgemizde su ürünlerinde 350 milyon Dolarlık bir üretim var” ifadelerini kullandı.

Saylak, MİTSO'da toprak havuz üreticileri ile buluştu

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Milas Ticaret ve Sanayii Odası'nda toprak havuz balık üreticileri ile bir araya geldi.

Eski Başkan Kandönmez, “Körfezi Biz Temizledik, Yine Temizlenir” 

Turizm sezonunda ortaya net şekilde çıkan ve sezonun olumsuz geçmesinde etkili olduğu iddia edilen Fethiye Körfezi kirliliğinin tüm kurumların işbirliği yapmasıyla çözümlenebileceği belirtildi. Fethiye eski belediye başkanlarından Şakir Kandönmez, belediye başkanlığı döneminde Fethiye Körfezi’nin eski Rafet Restoran önünden DSİ önüne kadar olan bölümde devlet desteği ile temizlik yaptırıldığını söyleyerek, “Biz görevden ayrılınca gemiler geri gönderildi. Daha fazla bölüm temizlenebilirdi. Şimdi yine tüm kurumların işbirliği ile temizlenebilir” ifadelerini kullandı. 

Bahçe Atıklarını Zamanında Çıkarmayanlara Cezai İşlem Uygulanıyor

Bodrum Belediyesi tarafından uygulamaya alınan bahçe atıkları toplama günleri dışında gelişi güzel bahçe atığı atanlara cezai işlem uygulanıyor.

Çamköy ara yollarında çalışmalar hızla sürüyor

Fethiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı yol asfalt ekibi, Çamköy ara sokaklarının büyük bir bölümünde asfalt çalışmalarına devam ediyor. 

Milas'ta 52 Kıbrıs gazisine 'Milli Mücadele' madalyası

-Muğla'nın Milas ilçesinde ikamet eden 52 Kıbrıs Gazisine düzenlenen törenle Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ile Beratı verildi.

AK Partili Mete, İnsan Hakları Gününü Kutladı

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete , '10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü' nedeniyle bir açıklama yaptı. 

Toplam 8209 haber.