Dünya

'Toprak Dede' için fidan diktiler 'Toprak Dede' için fidan diktiler
Bodrum turizm sezonuna hazırlanıyor Bodrum turizm sezonuna hazırlanıyor
Marmaris Şehir Stadı tertemiz oldu Marmaris Şehir Stadı tertemiz oldu
Bodrum'da palmiye ağaçlarına kışlık bakım başladı Bodrum'da palmiye ağaçlarına kışlık bakım başladı
Sarıkaya'da yol bakım çalışmaları tamamlandı Sarıkaya'da yol bakım çalışmaları tamamlandı
Ormanda çıkan 65 ton çöp görenleri şok etti Ormanda çıkan 65 ton çöp görenleri şok etti
Ortaca yeraltı çöp konteyneri sistemine geçti Ortaca yeraltı çöp konteyneri sistemine geçti
Başkan Atabay, Milas'taki kötü koku üzerinden Didimlileri uyardı Başkan Atabay, Milas'taki kötü koku üzerinden Didimlileri uyardı
Milas'ta 200 kilo atık pil toplandı Milas'ta 200 kilo atık pil toplandı
Muğla'nın yerel tohumlarına dijital ortamda ulaşım Muğla'nın yerel tohumlarına dijital ortamda ulaşım
Ula'ya 5 bin 500 metre yol yapılıyor Ula'ya 5 bin 500 metre yol yapılıyor
Nesli tükenmekte olan kaplumbağa ölü bulundu Nesli tükenmekte olan kaplumbağa ölü bulundu
Marmaris'in kaldırımları yeşeriyor Marmaris'in kaldırımları yeşeriyor
Çevre Kulübü Öğrencileri Atık Tesisini Ziyaret Etti Çevre Kulübü Öğrencileri Atık Tesisini Ziyaret Etti
Sokak hayvanları mikroçip ile korunacak Sokak hayvanları mikroçip ile korunacak
Büyükşehir Mezbahaları Kaliteli Hizmetle Sertifikalarını Yeniledi Büyükşehir Mezbahaları Kaliteli Hizmetle Sertifikalarını Yeniledi
Akbük koyunda imara aykırı 21 yapı yıkıldı Akbük koyunda imara aykırı 21 yapı yıkıldı
Kaçak yapılaşma ile mücadelede drone'lu denetim Kaçak yapılaşma ile mücadelede drone'lu denetim
Bodrum kıyıları mercek altında Bodrum kıyıları mercek altında
Dünya Haberleri

'Toprak Dede' için fidan diktiler

Milli Eğitim Bakanlığı, tüm personel ve öğrencileri ile birlikte 20 Ocak'ta hayatını kaybeden Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'nın uğurlandığı gün 81 ilde 8 Bin 100 fidanı toprakla buluşturuldu.

Bodrum turizm sezonuna hazırlanıyor

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan turizm sezonu öncesi sorumluluk alanlarında bakım, onarım ve imalat çalışmalarına devam ediyor.

Marmaris Şehir Stadı tertemiz oldu

Marmaris'te resmi futbol maçlarının yapıldığı Şehir Stadı'nın temizlik işine Marmaris Belediyesi el attı. Belediye stadı tertemiz yaptı.

Bodrum'da palmiye ağaçlarına kışlık bakım başladı

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Bodrum merkez ve mahallelerinde park, bahçe ve yeşil alanların korunması, ağaçların doğal gelişimlerini takip etmek amacı ile çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Sarıkaya'da yol bakım çalışmaları tamamlandı

Vatandaşların güvenli ve modern yollarla sevdiklerine ulaşmalarını sağlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla genelinde sorumluluk alanlarındaki yollarda çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Milas ilçesine bağlı Sarıkaya Mahallesi yolu Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptığı yol bakım, onarım ve düzenleme çalışmaları sonucunda iyileştirilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Ormanda çıkan 65 ton çöp görenleri şok etti

Bodrum'da, ormanlık alana atılan yaklaşık 65 ton atık yetkilileri şok etti. Ormanın neredeyse her yerinden çıkan çöpler, Bodrum Belediyesi ekiplerince temizlendi.

Ortaca yeraltı çöp konteyneri sistemine geçti

Ortaca Belediyesi, daha temiz ve yaşanılabilir bir Ortaca için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında şehrin belirlenen noktalarına yeraltı çöp konteyneri koydu.

Başkan Atabay, Milas'taki kötü koku üzerinden Didimlileri uyardı

Aydın'da gündemin en önemli maddesi haline gelen ve Didim'de kurulması planlanan Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili açıklama yapan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Kılıç Balıkçılık tesislerinden Milas'a nasıl kötü koku yayıldığını anlattı.

Milas'ta 200 kilo atık pil toplandı

-TEMA Milas İlçe Temsilciliği sorumluluğunda, Milas Bilim Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından 'Atık Pil Çöp Değildir' sloganıyla yapılan çalışmada yaklaşık 200 kilogram atık pil toplanıldı.

Muğla'nın yerel tohumlarına dijital ortamda ulaşım

'Yerel Tohum Ulusal Güç' sloganı ile yola çıkan Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkiye'nin en geniş kapsamlı 'Tıbbi-Aromatik Bitkiler ve Yerel Tohum Merkezi'ni açmıştı. Muğla-Denizli karayolu Bağlarbaşı mevkiinde 4 bin 700 m2'lik alanda 'Tıbbi-Aromatik Bitkiler ve Yerel Tohum Merkezi' hizmet veriyor.

Ula'ya 5 bin 500 metre yol yapılıyor

Muğla'nın Ula ilçesinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi kanalizasyon çalışmalarını tamamlayıp yol çalışmalarına başlıyor. İlçede Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Gökalp Gündüz Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ile Muhtelif Mahallerde Altyapı, Yol ve Kaldırım Düzenleme Yapım İşi kapsamında; güzergah 5 bin 500 metre yol çalışması yapılacak. Aynı güzergahta yağmur suyu altyapı tesisi, içme suyu altyapı tesisi, sanat yapıları ile yol ve kaldırım üst kaplaması, ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından elektrik altyapı tesisi, Türk Telekomünikasyon tarafından fiber optik elektronik haberleşme altyapı tesisi, doğal gaz altyapı tesisi, MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından kanalizasyon parsel bağlantısı altyapı tesisi imalatları yapılacak. Bu güzergahın dışında ilçe belediyesi sorumluluğunda bulunan 4 ayrı sokakta sadece yağmursuyu ve içme suyu altyapı imalatları yapılacak.

Nesli tükenmekte olan kaplumbağa ölü bulundu

Dünya'da nesli tükenmekte olan Caretta caretta cinsi su kaplumbağası Bodrum sahilinde ölü olarak bulundu.

Marmaris'in kaldırımları yeşeriyor

Hedefimiz 2 bin ağacı toprakla buluşturmak' sloganıyla ilçede ağaçlandırma seferberliği başlatan Marmaris Belediyesi, yollar ve kaldırımlarda ağaç dikimine başladı.

Doç. Dr. Özçelik, Kanal İstanbul Projesini Anlattı 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Coğrafi Bilgi Sistemleri-Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, FRT TV ekranlarında yepyeni bir program olan Gerçek Gündem’in konuğu oldu.

Çevre Kulübü Öğrencileri Atık Tesisini Ziyaret Etti

Marmaris Ahu Hetman İlkokulu Çevre Kulübü öğrencileri Menteşe Belediyesine ait Akçaova mahallesindeki ambalaj atıklarının toplandığı ve ayrılıştırıldığı alanı ziyaret ederek, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldılar.

Sokak hayvanları mikroçip ile korunacak

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği ve Muğla Doğa Hayvan Hakları Platformu'nun 1 yıldır hazırladıkları proje hayata geçerse Türkiye'de tek ve ilk olacak.

Toplam 122 haber.