Dünya

Büyükşehir 13 ilçede 149 bin metre dere temizliği yaptı Büyükşehir 13 ilçede 149 bin metre dere temizliği yaptı
Meteoroloji uyardı! Hava soğuyor, yağış geliyor Meteoroloji uyardı! Hava soğuyor, yağış geliyor
Köyceğiz Gölü ve Dalaman kanalları kirlilikten sos veriyor Köyceğiz Gölü ve Dalaman kanalları kirlilikten sos veriyor
Seydikemer, Eşen Atıksu Arıtma Tesisi Açılışı Yapıldı Seydikemer, Eşen Atıksu Arıtma Tesisi Açılışı Yapıldı
Eşen Atık Su Arıtma Tesisi açılıyor Eşen Atık Su Arıtma Tesisi açılıyor
Depreme dayanıksız kamu binaları yıkıma hazırlanıyor Depreme dayanıksız kamu binaları yıkıma hazırlanıyor
Göcek marinada bakım onarım başladı Göcek marinada bakım onarım başladı
Moriwaki ''Türkiye Japonya Gibi Kıpkırmızı'' Moriwaki; ''Türkiye Japonya Gibi Kıpkırmızı''
Kuyuya düşen 100 kiloluk domuz vinç yardımıyla 6 saate kurtarıldı Kuyuya düşen 100 kiloluk domuz vinç yardımıyla 6 saate kurtarıldı
Bodrum'un temizliği Mediha'ya emanet Bodrum'un temizliği Mediha'ya emanet
Muğla'da ağaçlandırma seferberliği Muğla'da ağaçlandırma seferberliği
Datça'nın geleceğine nefes için 11 bin fidanı toprakla buluşturdu Datça'nın geleceğine nefes için 11 bin fidanı toprakla buluşturdu
Menteşe Belediyesi'nden Hastane Tadilatına Destek Menteşe Belediyesi'nden Hastane Tadilatına Destek
Başkan Gürün Menteşe'nin yol çalışmalarını inceledi Başkan Gürün Menteşe'nin yol çalışmalarını inceledi
Fethiye'de 10 bin 300 fidan toprakla buluştu Fethiye'de 10 bin 300 fidan toprakla buluştu
Ağaç katliamının yaşandığı Akbük'te fidan dikimi Ağaç katliamının yaşandığı Akbük'te fidan dikimi
Muğla'da 200 bin fidan toprakla buluştu Muğla'da 200 bin fidan toprakla buluştu
Başkan Gümüş 'Menteşe'de Mahalle kültürümüzü koruyoruz' Başkan Gümüş 'Menteşe'de Mahalle kültürümüzü koruyoruz'
Fidanlar hazır Fidanlar hazır
Yağmur sonrası denizin rengi değişti Yağmur sonrası denizin rengi değişti
Dünya Haberleri

Büyükşehir 13 ilçede 149 bin metre dere temizliği yaptı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından,

Meteoroloji uyardı! Hava soğuyor, yağış geliyor

Meteoroloji soğuk ve yağışlı hava uyarısında bulundu. Muğla ve Fethiye’yi de etkileyeceği belirtilen yağışlı havanın Cuma ve Cumartesi günleri etkili olacağı kaydedildi.

Köyceğiz Gölü ve Dalaman kanalları kirlilikten sos veriyor

Muğla'nın Ortaca ilçesinde düzenlenen çevre seminerinde konuşan Prof. Dr. Niyazi Özdemir, Köyceğiz Gölü ve Dalyan kanallarında kirliliğin had safhaya ulaştığını ve bu soruna çözüm getirilmesi gerektiğini belirtti.

Seydikemer, Eşen Atıksu Arıtma Tesisi Açılışı Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Seydikemer İlçesi Eşen Mahallesinde yapımı tamamlanan Atıksu Arıtma Tesisi gerçekleştirilen törenle açıldı. Törene Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Eşen Mahalle Muhtarı Hayri Bulut, Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven. MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Sivil Toplum Kuruluşlarının yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Eşen Atık Su Arıtma Tesisi açılıyor

Muğla'nın Seydikemer ilçesi Eşen Mahallesinde Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleşen Eşen Atık su Arıtma Tesisi geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve hizmete girdi.

Depreme dayanıksız kamu binaları yıkıma hazırlanıyor

Muğla'nın Dalaman İlçesi'nde Kaymakamlık binasının, depreme dayanıksız raporu sonucunda çeşitli kurumların taşındığı ve son olarak Nüfus Müdürlüğü, Sosyal yardımlaşma ve Kaymakamlık makamının taşınmasının ardından yıkım çalışmalarının başlanacağı öğrenildi.

Göcek marinada bakım onarım başladı

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan Muğla'nın Göcek Beldesi marinası bakıma alındı.Tahta iskeleler söküldü aydınlatma ve su tesisatları yeniden yapımına başlandı.

Moriwaki; ''Türkiye Japonya Gibi Kıpkırmızı''

Fethiye Belediyesi’nin daveti üzerine Fethiye’ye gelen Japon Deprem Uzmanı, Yüksek Mimar ve İnşaat Yüksek Mühendisi Yoşunari Moriwaki, Fethiye İşletme Fakültesi salonunda gerçekleştirdiği ‘Türkiye’de deprem gerçeği ve Fethiye’ konulu konferansta Türkiye ve Japonya haritalarını gösterip her ikisi de gördüğünüz gibi kıpkırmızı. Türkiye’de 81 ilin yüzde 55‘i birinci derece deprem bölgesinde. Binaların ise yüzde 67’si kaçak. Deprem anında herkes kaçıyor. Kaçmaya gerek yok yeter ki önceden hazırladığınız yaşam üçgenine sığınmanız gerekir. Ben Türkiye’de Marmara depremini hissettim. Komşular kaçışıp panik yaşadı. Kaldığınız bina güvenli ise kaçmanıza gerek yok. Sadece tedbirli olmanız yeterli’ dedi.

Kuyuya düşen 100 kiloluk domuz vinç yardımıyla 6 saate kurtarıldı

Bodrum'da bahçesindeki kuyuda domuz gören vatandaş şoke oldu. Bodrum Belediyesi ekipleri, 10 metrelik su kuyusuna düşen 100 kiloluk domuzu vinç yardımıyla 6 saate çıkarıldı.

Bodrum'un temizliği Mediha'ya emanet

Turizmin gözbebeği Bodrum'un temizliği Mediha'ya emanet edildi. Her sabah temizlik aracına binen kadın, tüm sokakları pırıl pırıl ediyor.

Muğla'da ağaçlandırma seferberliği

Muğla Büyükşehir Belediyesi, farklı kuşakları ortak bir noktada buluşturmak ve orman yangınları nedeniyle zarar gören alanları yeniden yeşillendirmek için 100 yaş evi üyeleri ve gönüllü öğrencilerle birlikte ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdi.

Datça'nın geleceğine nefes için 11 bin fidanı toprakla buluşturdu

MUĞLA (İHA) –Muğla'nın Datça ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde gerçekleştirilen 'Geleceğe Nefes' kampanyasında 11 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Menteşe Belediyesi'nden Hastane Tadilatına Destek

Menteşe Devlet Hastanesi'nde devam eden tadilat çalışmalarında Menteşe Belediye ekipleri de bahçe düzenlemesine başladı. Geçtiğimiz günlerde belediye ekipleri tarafından yıkımı başlanılan acil servis girişindeki bahçenin en kısa zamanda tamamlanacağı belirtildi.

Başkan Gürün Menteşe'nin yol çalışmalarını inceledi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Menteşe İlçesinde devam eden yol çalışmalarını inceledi. Başkan Gürün, Cumartesi ve Pazar günü Kentsel Tasarım Projesi 2. Etap çalışmaları kapsamında devam eden yol çalışmalarını inceledi.

Fethiye'de 10 bin 300 fidan toprakla buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararla Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım'da, tüm Türkiye'de olduğu gibi Muğla'nın Fethiye İlçesinde 14 ayrı bölgede toplam 10 bin 300 fidan toprakla buluştu.

Ağaç katliamının yaşandığı Akbük'te fidan dikimi

7 Nisan tarihinde sahile yakın Menengeç ağaçlarının kesilmesi sonucu büyük tepkilerin yaşandığı Menteşe'nin Akbük koyunda da fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

Toplam 54 haber.