Sağlık

Bodrum'a Bir Müjde Daha Bodrum'a Bir Müjde Daha
'Milas'ta korona virüs vakalarında artış gözleniyor' 'Milas'ta korona virüs vakalarında artış gözleniyor'
Milas memba kalitesinde suya kavuşuyor Milas memba kalitesinde suya kavuşuyor
Bakan Koca: 'Sizden tek isteğimiz şu: Maske ve mesafe kuralıyla virüsten kendinizi korumanız' Bakan Koca: 'Sizden tek isteğimiz şu: Maske ve mesafe kuralıyla virüsten kendinizi korumanız'
Türkiye'de dün koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı: 71 Türkiye'de dün koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı: 71
KABAY, 'ÖNLEMLERE RAĞMEN VİRÜSE YAKALANDIM' KABAY, “ÖNLEMLERE RAĞMEN VİRÜSE YAKALANDIM”
Bakan Koca, Türkiye geneli yoğun bakım ve yatak doluluk oranını açıkladı! Bakan Koca, Türkiye geneli yoğun bakım ve yatak doluluk oranını açıkladı!
DOKTOR KABAY, GÖREVE DÖNDÜ DOKTOR KABAY, GÖREVE DÖNDÜ
Sağlık Bakanı Koca: 'Vaka artış hızımız kontrol altına alındı' Sağlık Bakanı Koca: 'Vaka artış hızımız kontrol altına alındı'
Tüm dünya koronavirüs için geliştirilecek aşıya kitlendi Tüm dünya koronavirüs için geliştirilecek aşıya kitlendi
Prof. Dr. Emin Duru: 'Kestane balı Alzheimer riskini azaltıyor' Prof. Dr. Emin Duru: 'Kestane balı Alzheimer riskini azaltıyor'
YUBA MEDİCAL, TEST KİTLERİNİ SATIŞA SUNDU YUBA MEDİCAL, TEST KİTLERİNİ SATIŞA SUNDU
'Sakin Şehir'de Covid-19 denetimi 'Sakin Şehir'de Covid-19 denetimi
Yatağan'da Covid-19 denetimleri sürüyor Yatağan'da Covid-19 denetimleri sürüyor
DR. OSMAN KURTULUŞ MUAYENEHANE AÇTI DR. OSMAN KURTULUŞ MUAYENEHANE AÇTI
Yeni hastanede ilk hayatlar Yeni hastanede ilk hayatlar
Yatağan'da Covid-19 tedbirlerinden taviz yok Yatağan'da Covid-19 tedbirlerinden taviz yok
Covid-19 Antikor Test Kiti Fethiye'de  Covid-19 Antikor Test Kiti Fethiye’de 
Milas'ta yeni hastane hizmete başladı Milas'ta yeni hastane hizmete başladı
Arı ürünlerine talep arttı Arı ürünlerine talep arttı
Sağlık Haberleri

Bodrum'a Bir Müjde Daha

Bodrum Devlet Hastanesi'nin yeni yapılacak olan yerine taşınmasıyla mevcut hastane yeri Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne dönüşecek.

'Milas'ta korona virüs vakalarında artış gözleniyor'

Milas Kaymakamı Eren Arslan'ın koordinasyonunda düzenlenen ve pandemi nedeniyle iki oturum şeklinde gerçekleştirilen Milas Muhtarlar Toplantısı'nın ikinci buluşması tamamlandı.

Milas memba kalitesinde suya kavuşuyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Milas ve Beçin Mahallelerinin 2045 yılına kadar su ihtilacını karşılayacak projeyi tamamlamak üzere. Projenin tamamlanmasının ardından Milas memba kalitesinde suya kavuşacağı açıklandı.

Bakan Koca: 'Sizden tek isteğimiz şu: Maske ve mesafe kuralıyla virüsten kendinizi korumanız'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sizden tek isteğimiz şu: Maske ve mesafe kuralıyla virüsten kendinizi korumanız" dedi.

Türkiye'de dün koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı: 71

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 71 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 7 bin 929'e yükseldiğini açıkladı.

KABAY, “ÖNLEMLERE RAĞMEN VİRÜSE YAKALANDIM”

Kovid-19’u yenen sağlık çalışanlarından Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ahmet Kabay; kendisi ve kızının korona virüsü yenmesi ve tedavi sürecinde yaşadıklarını değerlendirdi. Op. Dr. Ahmet Kabay, “Maskemizi ve siperliğimizi takmadan hiçbir hastamızı muayene etmedik. Buna rağmen virüse yakalandım. Nasıl olduğunun farkında bile değilim. Ben yakalanmam düşüncesine kapılmayın” dedi.

Bakan Koca, Türkiye geneli yoğun bakım ve yatak doluluk oranını açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca korona virüste son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, “Türkiye genelinde erişkin yatak doluluk oranı yüzde 51, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 68, solunum cihazı doluluk oranı ise yüzde 33 seviyesinde” dedi.

DOKTOR KABAY, GÖREVE DÖNDÜ

Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi doktorlarından geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanan Ahmet Kabay, iyileşerek görevine döndü. Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi KBB Uzmanı Op.Dr. Ahmet Kabay’ın koronavirüsü yenerek görevine dönmesi, sosyal medyadan sevinçli haber diye duyuruldu.

Sağlık Bakanı Koca: 'Vaka artış hızımız kontrol altına alındı'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir haftadır ülke çapında alınan tedbirler ve sıkı denetim sayesinde vaka artış hızının kontrol altına alındığını açıkladı.

Tüm dünya koronavirüs için geliştirilecek aşıya kitlendi

Türkiye’de ve dünyada Koronavirüs için hem ilaç hem aşı denemeleri devam ederken, 18 Eylül itibarıyla bu anlamda yapılan klinik deneme sayısı 3 bin 172 oldu. Bu denemelerin ilk fazında yapılan test sayısı ise 394 olarak saptandı.

Prof. Dr. Emin Duru: 'Kestane balı Alzheimer riskini azaltıyor'

Prof. Dr. Mehmet Emin Duru, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği'nde uzaktan bağlantı üzerinden gerçekleştirilen ve Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından yürütülen 'Türkiye'de Üretilen ve Ticari Potansiyeli Olan Bazı Monofloral Balların Parmak İzlerinin Belirlenmesi: Kimyasal İçerikleri ile Tıbbi Aktivitelerinin Araştırılması ve Standardizasyonları' konulu proje toplantısında çalışmanın sonuçlarını açıkladı.

YUBA MEDİCAL, TEST KİTLERİNİ SATIŞA SUNDU

Kısa bir süre önce Muğla genelinde Novacheck Covid-19 antikor test kitlerinin bayiliğini alan Yuba Medical sahibi Yusuf Tar, müşterilerine verdiği testlerde olumlu sonuçlar aldığını belirtti.

'Sakin Şehir'de Covid-19 denetimi

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akın etiği Ula'nın 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesinde Covid-19 tedbirleri kapsamında maske denetimi yapıldı.

Yatağan'da Covid-19 denetimleri sürüyor

İçişleri Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını ile ilgili alınan yeni kararlar doğrultusunda il ve ilçelerde denetimler sürüyor. Muğla'nın Yatağan ilçesinde Kaymakamı Onur Kökçü ve diğer yetkililer ilçe merkezinde kurulan meyve ve sebze pazarında denetim gerçekleştirdi.

DR. OSMAN KURTULUŞ MUAYENEHANE AÇTI

Uzun yıllardır Fethiye’de kamu ve özel hastanelerde Ortopedi Uzmanı olarak görev yapan Dr. Osman Kurtuluş, muayenehane açtı. Uzmanlık alanında 23 yıllık tecrübeye sahip olan Dr. Osman Kurtuluş, “Halkımıza artık sağlık alanındaki hizmetimi muayenehaneden vereceğim” dedi.

Yeni hastanede ilk hayatlar

Muğla'nın Milas ilçesine yaptırılan Milas Devlet Hastanesi ameliyathanelerinde gerçekleşen ilk operasyonların ardından tüm birimleriyle resmen açılmış oldu. Açıldığı ilk gün normal doğumla hayata merhaba diyen Önem bebeğin ardından ameliyat hanenin ilk hastası da yine sezaryen doğumla dünyaya gelen Albayrak bebek oldu.

Yatağan'da Covid-19 tedbirlerinden taviz yok

Yatağan ilçesinde Covid-19 salgını ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyulup uyulmadığı konusunda kararlılıkla gerçekleştirilen denetimlerin bundan sonra da aralıksız olarak sürdürüleceği açıklandı.

Covid-19 Antikor Test Kiti Fethiye’de 

Dünyanın ve ülkemizin başta gelen sorunu olan korona virüsüne hızlı bir tanı imkanı sağlayan Novacheck Covid-19 Hızlı Antikor Test Kiti artık Fethiye'de… Novacheck Covid-19 Hızlı Antikor Testi Ürün Takip Sistemine (ÜTS) 8682328782022 barkod numarası ile kayıtlı olduğu öğrenildi. Sağlık Bakanlığı'nın ürün takip sistemi sitesinden doğruluğunu kontrol edilebileceği ifade edildi.

Milas'ta yeni hastane hizmete başladı

Muğla'nın Milas ilçesinde yapımı tamamlanan Milas Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı. Teknik bağlantıların kontrolünün yapıldığı ilk günün ardından poliklinikler hizmete başlayarak hastaları kabul edecek. Resmi açılış töreni ise ileri bir tarihte yapılacak.

Toplam 715 haber.