Sağlık

Fethiye Devlet Hastanesi Acil Servisine 190 bin 333 Başvuru Fethiye Devlet Hastanesi Acil Servisine 190 bin 333 Başvuru
Engelsiz 112 projesi Engelsiz 112 projesi
Muğla'da domuz eti kullanan firmalar açıklandı Muğla'da domuz eti kullanan firmalar açıklandı
Devlet Hastanesi Ek Poliklinikleri Yeni Yerinde Devlet Hastanesi Ek Poliklinikleri Yeni Yerinde
Milas'ta 'Beslenme Dostu Kantin' toplantısı Milas'ta 'Beslenme Dostu Kantin' toplantısı
Yenidoğan döneminde bu hataları asla yapmayın! Yenidoğan döneminde bu hataları asla yapmayın!
Soğuk Hava Astımı Tetikliyor! Soğuk Hava Astımı Tetikliyor!
Muğla'da EKT Cihazı kullanılmaya başlandı Muğla'da EKT Cihazı kullanılmaya başlandı
Marmaris'te yılbaşı gecesi hastanede yatanlar unutulmadı Marmaris'te yılbaşı gecesi hastanede yatanlar unutulmadı
Muğla'da yeni yıl öncesi alkol denetimi Muğla'da yeni yıl öncesi alkol denetimi
2019'un son 'Dumansız hava sahası' denetimi 2019'un son 'Dumansız hava sahası' denetimi
Marmaris Devlet Hastanesi'ndeki tatbikat başarı ile gerçekleştirildi Marmaris Devlet Hastanesi'ndeki tatbikat başarı ile gerçekleştirildi
Başoğlu ''Fethiye'den kazandığımızı Fethiye'ye harcıyoruz'' Başoğlu; ''Fethiye'den kazandığımızı Fethiye'ye harcıyoruz''
Alzheimer derneği kuruluyor  Alzheimer derneği kuruluyor 
Yunus terapide dünyanın tercihi Türkiye oldu Yunus terapide dünyanın tercihi Türkiye oldu
Menteşe'de 'Dumansız hava sahası' denetimi Menteşe'de 'Dumansız hava sahası' denetimi
Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi
Sağlık Haberleri

Fethiye Devlet Hastanesi Acil Servisine 190 bin 333 Başvuru

Fethiye Devlet Hastanesi geçtiğimiz yıl yine yoğun bir sağlık hizmeti ortaya koydu. 2019 yılında Fethiye Devlet Hastanesi acil servisine 190 bin 933 başvuru yapılırken poliklinikler ile birlikte 774 bin 885 hastaya sağlık hizmeti verildiği öğrenildi. Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu ve hastane yetkilileri hastanenin eksikliklerini gidermek için özveri ile çalışırken, doktorlarda halka saplık hizmetini en iyi sunmak için gayret sarf ettiler. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’den edinilen bilgilere göre Fethiye Devlet Hastanesinde 2019 yılında 774 bin 885 hasta sağlık hizmetinden yararlandı.

Engelsiz 112 projesi

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, 'Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi Projesi' ile AB uyum süreci kapsamında, acil yardım hizmetlerinin, kurumlar tarafından farklı numaralar ile verildiği illerde tek numara altında toplanarak Türkiye'nin 81 ilini kapsayacak şekilde uygulamanın yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

Türkiye’nin Yüzde 27,3’ü Her Gün Sigara İçiyor

Yapılan son araştırmalara göre Türkiye’de 15 yaş üstü bireylerde her gün sigara içenlerin oranı yüzde 27,3 oldu. Avrupa’da en çok sigara tüketen ülke Bulgaristan olurken, her gün sigara içenlerin oranı yüzde 28,2 olarak kayıtlara geçti.

Muğla'da domuz eti kullanan firmalar açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı, uzun süredir yürüttüğü laboratuvar çalışmalarının neticesinde hileli gıdalar listesini geçtiğimiz yılın sonlarında açıklamıştı.

Bitter çikolata ve nar ile kışı kilo almadan mutlu geçirin

Soğuk kış aylarında en sık görülen grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmak için öncelikle beslenmeye dikkat etmek gerekiyor. Beslenme düzenine dikkat edildiği sürece hastalıkları daha kolay atlatmak mümkün.

Devlet Hastanesi Ek Poliklinikleri Yeni Yerinde

Fethiye Devlet Hastanesi ek poliklinikleri olarak şehir merkezindeki SSK eski hastanesindeki poliklinikler tamamen boşaltıldı.

Milas'ta 'Beslenme Dostu Kantin' toplantısı

Milas Kaymakamlığı tarafından Güvenli Okul Güvenli Eğitim konulu aylık toplantının Ocak ayı buluşması Milas Halk Eğitimi Merkezi Toplantı ve Çok Amaçlı Konferans Salonunda gerçekleşti.

Yenidoğan döneminde bu hataları asla yapmayın!

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İmre Gökyar yenidoğan döneminde en sık yapılan 10 hatayı anlattı, önemli öneri ve uyarılarda bulundu.

Soğuk Hava Astımı Tetikliyor!

Göğüs Hastalıkları ve Erişkin Alerji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Çelikel kış aylarında astım hastalarını tehdit eden 4 önemli etkeni anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu!

Takviye Edici Gıdalara Büyük Talep

Seydikemer’e bağlı Demirler Mahallesi’nde alışılmışın dışında bir sera kuruldu. Bu serada, oluşturulan yapay dere içinde yosun üretimi yapılıyor. Türkiye’nin ilk ve tek yosun serası, takviye edici gıda elde etmek için kuruldu. 

Muğla'da EKT Cihazı kullanılmaya başlandı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisinde Türkiye'deki standartlara uygun Elektrokonvulsif Tedavi (EKT) cihazı kullanılmaya başlandı. Hizmete giren ve halk arasında şok tedavisi diye bilinen Elektrokonvulsif Tedavi (EKT) yöntemi sayesinde birçok psikiyatri hastası artık farklı illere gitmeden Muğla'da tedavi olabilecek. Hastane Başhekim V. Uzm.Dr. Salih Akkuş yaptığı açıklamada 'Hastanemize kazandırmış olduğumuz Elektrokonvulsif Tedavi (EKT) cihazının kurumumuz, Muğla halkımıza ve tüm ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra hastalarımız farklı illere gitmeden hastanemizde tedavi imknı bulacaklar. Psikiyatri Servisi Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Osman Vırıt yönetiminde gerçekleştirilmekte olan EKT tedavi servisinde 2 uzman hekim bulunuyor. EKT cihazımızın temin edilmesine katkıda bulunan ve bu hizmeti sunan bütün mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum' dedi.

Marmaris'te yılbaşı gecesi hastanede yatanlar unutulmadı

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy Devlet Hastanesinde yatanları unutmadı

Muğla'da yeni yıl öncesi alkol denetimi

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, yeni yıl öncesi üniversite öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu Menteşe'nin Kötekli Mahallesinde alkol satan ve tüketen işletmelerde Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ve Vergi Dairesi personeli ile denetim gerçekleştirdi.

2019'un son 'Dumansız hava sahası' denetimi

Tütün ve tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi hakkında kanun kapsamında Muğla genelinde devam eden denetimler kapsamında 2019 yılının son 'Dumansız hava sahası' denetimi vali Yardımcısı Turgut Çelenkoğlu başkanlığında yapıldı.

Marmaris Devlet Hastanesi'ndeki tatbikat başarı ile gerçekleştirildi

Marmaris Devlet Hastanesi'nde yıllık tatbikat planına göre 2019 Hastane Afet Planı (HAP) başarı ile gerçekleştirildi.

Başoğlu; ''Fethiye'den kazandığımızı Fethiye'ye harcıyoruz''

Fethiye'den Köyceğiz'e ve Antalya'nın Kaş İlçesine kadar başta esnaflara olmak üzere tüm halka sağlık hizmeti veren Lokman Hekim Fethiye Esnaf Hastanesi en çok kadın istihdam eden kuruluş olarak geçtiğimiz günlerde ödüle layık görülmüştü. 450'yi aşan doktor ve çalışanlarıyla yerli ve yabancı tatilcilere de hizmet veren Lokman Hekim Fethiye Esnaf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Fethiye Esnaf, Sanatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi başkanı İsmail Başoğlu ile hastanenin dünü, bugünü ve gelecekteki hedeflerini konuştuk.

Toplam 365 haber.