Sağlık

Gebe okulunda büyükannelere eğitim Gebe okulunda büyükannelere eğitim
Ege Ve Akdeniz Bölgelerinde İlk Ve Tek Ege Ve Akdeniz Bölgelerinde İlk Ve Tek
Hizmetten memnun kalan vatandaş ambulans bağışladı Hizmetten memnun kalan vatandaş ambulans bağışladı
Bodrum'da belediye personeline 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimi Bodrum'da belediye personeline 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimi
Köyceğiz'de Gezici Sağlık Aracı hizmete girdi Köyceğiz'de Gezici Sağlık Aracı hizmete girdi
Büyükşehir sağlık ekibinden anında müdahale Büyükşehir sağlık ekibinden anında müdahale
Yemek hizmeti veren esnafa uyarı Yemek hizmeti veren esnafa uyarı
Lift Cihazı Bekliyor Lift Cihazı Bekliyor
Büyükşehir toplu taşıma araçlarında grip önlemi Büyükşehir toplu taşıma araçlarında grip önlemi
Esnaf Hastanesi kalite çıtasını zirveye taşıdı Esnaf Hastanesi kalite çıtasını zirveye taşıdı
Milas'ta nöbetçi eczane sayısı 2'ye çıkarıldı Milas'ta nöbetçi eczane sayısı 2'ye çıkarıldı
Domuz gribi tedavisinde ilk 48 saat önemli Domuz gribi tedavisinde ilk 48 saat önemli
İl Sağlık Müdürlüğü'nden 'grip' açıklaması İl Sağlık Müdürlüğü'nden 'grip' açıklaması
Artan vakalara karşı nöbetçi hekim uygulaması Artan vakalara karşı nöbetçi hekim uygulaması
Fethiye Devlet Hastanesi Acil Servisine 190 bin 333 Başvuru Fethiye Devlet Hastanesi Acil Servisine 190 bin 333 Başvuru
Engelsiz 112 projesi Engelsiz 112 projesi
Muğla'da domuz eti kullanan firmalar açıklandı Muğla'da domuz eti kullanan firmalar açıklandı
Devlet Hastanesi Ek Poliklinikleri Yeni Yerinde Devlet Hastanesi Ek Poliklinikleri Yeni Yerinde
Sağlık Haberleri

Gebe okulunda büyükannelere eğitim

-Menteşe Belediyesi Gebelik Okulu'nda anne adaylarından sonra babaanne ve anneannelere de eğitim veriliyor.

Ege Ve Akdeniz Bölgelerinde İlk Ve Tek

Fethiye’de geçtiğimiz ay kurulan Fethiye Bölge Veteriner Kliniği, bütüncül kalite ve hizmet anlayışı ile etik ilkelerden ödün vermeden can dostlarımıza koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmeti sunuyor. 7/24 acil servise sahip olan klinik; bilimsel ve son teknolojiye sahip altyapısı, hekim kadrosu, doğru tanı ve hizmet anlayışını destekleyen güncel bir yaklaşım anlayışı ile hareket ediyor.

Hizmetten memnun kalan vatandaş ambulans bağışladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin sağlık ve evde bakım hizmetlerinden yararlanan babasına verilen hizmetten memnun kalan 71 yaşındaki Nurgül İlter, memnuniyetini dile getirmek için Büyükşehir Belediyesi'ne ambulans bağışladı.

Bodrum'da belediye personeline 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimi

Bodrum Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Belediye bünyesinde görev yapan 608 personele İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi veriliyor.

Köyceğiz'de Gezici Sağlık Aracı hizmete girdi

Köyceğiz Kaymakamlığı, Köyceğiz Belediyesi ve Köyceğiz İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün proje ortaklığıyla Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Destek Programı kapsamında ilçeye kazandırılan Gezici Sağlık Aracı gerçekleştirilen törenle hizmete girdi.

Büyükşehir sağlık ekibinden anında müdahale

Muğla Büyükşehir Belediyesi sağlık birimi ekipleri günlük işlerinin dışında trafik kazalarına da müdahale ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı 11 hasta nakil ambulansı ve 23 personeliyle hizmet veriyor.

Yemek hizmeti veren esnafa uyarı

Yiyecek Maddeleri Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken, yemek hizmeti veren esnafa zorunlu hale gelen alerjen bilgisinin sunulması hakkında uyarıda bulundu.

Lift Cihazı Bekliyor

Fethiye’nin Karagedik mahallesinden 39 yaşındaki evli 2 çocuk babası Recep Aykurt geçirdiği trafik kazasının ardından felç durumuna düştü. Hastane hastane tedavi gören ancak bir türlü iyileşemeyen Aykurt yatağa mahkum oldu. Tam 8 yıldır bu haliyle zor anlar yaşayan Recep Aykurt yetkililer ya da hayırseverlerden kendisine bir lift cihazı sağlanmasını bekliyor. 

Büyükşehir toplu taşıma araçlarında grip önlemi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların sağlıklı ve daha temiz bir ortamda yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla belediye otobüslerini düzenli olarak dezenfekte ediyor.

Esnaf Hastanesi kalite çıtasını zirveye taşıdı

Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi, Sağlıkta Kalite Standartları’nın tümünü kapsayan 500 standart üzerinden yapılan denetimden geçerek aldığı 98,04 Puan ile büyük bir başarıya imza Attı.

Milas'ta nöbetçi eczane sayısı 2'ye çıkarıldı

Milas'ta, eczanelerde yaşanan mağduriyet üzerine nöbetçi sayısı ikiye çıkarıldı.

Domuz gribi tedavisinde ilk 48 saat önemli

“Domuz gribi” olarak bilinen H1N1 Influenza A, son günlerde yeniden etkisini göstermeye başladı. Birçok insanın domuz gribiyle karşılaştığında ne yapacağını bilemediğini ve belirtilerin ani olarak ortaya çıktığını söyleyen  Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Elif Hakko, “H1N1 Influenza A daha çok birbiri ile yakın ilişkideki kişiler ve kapalı alanlarda bulunan insan grupları arasında görülüyor. Son dönemde görülen vakaların büyük bir kısmını H1N1 Influenza A vakaları oluşturuyor” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden 'grip' açıklaması

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından son zamanlarda grip vakalarındaki artışa yönelik açıklama yapıldı. Açıklamada, mevsimsel gribin her yıl tüm dünyada ciddi sayıda klinik hastalığa sebebiyet veren, özellikle risk gruplarında ağır seyredebilen bir hastalık olduğu belirtildi.

Artan vakalara karşı nöbetçi hekim uygulaması

Son günlerde soğuk havaların etkisiyle, Milas genelinde artan grip vakalarına karşı nöbetçi hekim sistemi hayata geçirildi.

Fethiye Devlet Hastanesi Acil Servisine 190 bin 333 Başvuru

Fethiye Devlet Hastanesi geçtiğimiz yıl yine yoğun bir sağlık hizmeti ortaya koydu. 2019 yılında Fethiye Devlet Hastanesi acil servisine 190 bin 933 başvuru yapılırken poliklinikler ile birlikte 774 bin 885 hastaya sağlık hizmeti verildiği öğrenildi. Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu ve hastane yetkilileri hastanenin eksikliklerini gidermek için özveri ile çalışırken, doktorlarda halka saplık hizmetini en iyi sunmak için gayret sarf ettiler. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’den edinilen bilgilere göre Fethiye Devlet Hastanesinde 2019 yılında 774 bin 885 hasta sağlık hizmetinden yararlandı.

Engelsiz 112 projesi

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, 'Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi Projesi' ile AB uyum süreci kapsamında, acil yardım hizmetlerinin, kurumlar tarafından farklı numaralar ile verildiği illerde tek numara altında toplanarak Türkiye'nin 81 ilini kapsayacak şekilde uygulamanın yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

Toplam 379 haber.