Sağlık

Menteşe Devlet hastanesinde geri sayım başladı Menteşe Devlet hastanesinde geri sayım başladı
Din görevlilerine organ bağışı semineri verildi Din görevlilerine organ bağışı semineri verildi
Başkan Gümüş: 'Vatandaşımızın sağlığı önemli' Başkan Gümüş: 'Vatandaşımızın sağlığı önemli'
Dünya Yürüyüş Günü Milas'ta kutlandı Dünya Yürüyüş Günü Milas'ta kutlandı
ESNAF HASTANESİ ÇALIŞANLARINDAN BASKETBOL TAKIMINA 70 BİN TL DESTEK ESNAF HASTANESİ ÇALIŞANLARINDAN BASKETBOL TAKIMINA 70 BİN TL DESTEK
Özel Letoon Hastanesi Seydikemer Belediyesi Çalışanlarına İndirim Uygulayacak Özel Letoon Hastanesi Seydikemer Belediyesi Çalışanlarına İndirim Uygulayacak
Fethiye Kaymakamlığı personelinden kan bağışı Fethiye Kaymakamlığı personelinden kan bağışı
Milas'ta okul aşılamaları başladı Milas’ta okul aşılamaları başladı
ÖZGÜN ENEZ İSTEDİ VE BAŞARDI ÖZGÜN ENEZ İSTEDİ VE BAŞARDI
SİGARA DUMANINA 590 BİN TL CEZA SİGARA DUMANINA 590 BİN TL CEZA
(Özel) 6 yaşında iki kalp, bir anjiyo, bir beyin ameliyatı geçirdi (Özel) 6 yaşında iki kalp, bir anjiyo, bir beyin ameliyatı geçirdi
Büyükşehir Belediyesi muhtarlara ilkyardım eğitimi verecek Büyükşehir Belediyesi muhtarlara ilkyardım eğitimi verecek
Kreş öğretmenlerine İlkyardım eğitimi Kreş öğretmenlerine İlkyardım eğitimi
Büyükşehir'den İlçe Belediyelerine ilk yardım eğitimi Büyükşehir’den İlçe Belediyelerine ilk yardım eğitimi
Başkan Aras'dan anlamlı hareket Başkan Aras’dan anlamlı hareket
Muğla Büyükşehirden 134 bin tıbbi müdahalede bulundu Muğla Büyükşehirden 134 bin tıbbi müdahalede bulundu
Kurban kesiminde Orf hastalığı riski! Kurban kesiminde Orf hastalığı riski!
Yatağan Belediyesine hasta nakil aracı Yatağan Belediyesine hasta nakil aracı
14 yılda 4 ülkede 50'den fazla doktora gitti tedavi olamadı, şifayı Türkiye'de buldu 14 yılda 4 ülkede 50’den fazla doktora gitti tedavi olamadı, şifayı Türkiye’de buldu
Hastane personelinden işaret dil ile hizmet Hastane personelinden işaret dil ile hizmet
Sağlık Haberleri

Menteşe Devlet hastanesinde geri sayım başladı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin faaliyete geçmesinin ardından atıl durumda kalan Menteşe ilçe merkezindeki hastanenin 100 yataklı 2'nci basamak sağlık hizmeti vermesi için başlatılan tadilat ve iyileştirme çalışmalarında sona gelindi.

Din görevlilerine organ bağışı semineri verildi

Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakli Birimi Koordinatörü Dağıstan Daniş, Milas'ta görev yapan din görevlilerine yönelik organ bağışı semineri düzenledi.

Başkan Gümüş: 'Vatandaşımızın sağlığı önemli'

Menteşe Belediyesi Perşembe günleri kurulan halk pazarında açtığı stant ile vatandaşların şeker ve tansiyon ölçümlerini gerçekleştiriyor. Yapılan sağlık uygulaması ile vatandaşlar bir yandan alışverişini yapıyor, bir yandan da şeker ve tansiyon ölçümlerini yaptırıyor.

Dünya Yürüyüş Günü Milas'ta kutlandı

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında, toplumda düzenli ve yeterli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması, fiziksel aktivitenin sağlık faydalarına dikkat çekilmesi amacı ile her yıl 3-4 Ekim'de kutlanan Dünya Yürüyüş Günü Milas'ta çeşitli etkinliklerle kutlandı.

ESNAF HASTANESİ ÇALIŞANLARINDAN BASKETBOL TAKIMINA 70 BİN TL DESTEK

Geçen yıl büyük başarı göstererek bir üst lige çıkan Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü Basketbol takımına Esnaf Hastanesi çalışanlarından tam destek.

Özel Letoon Hastanesi Seydikemer Belediyesi Çalışanlarına İndirim Uygulayacak

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Özel Letoon Hastanesi ile Seydikemer Belediyesi sağlık başvurularında yüzde 50 indirim uygulayacak.

Fethiye Kaymakamlığı personelinden kan bağışı

Fethiye Hükümet Konağı’nda düzenlenen kan bağışı kampanyasına yoğun katılım oldu. Fethiye Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kurum personelleri ile vatandaşların katılımı ile gerçekleşen etkinlik ilgi gördü.

Milas’ta okul aşılamaları başladı

Muğla'nın Milas ilçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, genişletilmiş bağışıklama programı kapsamında okul aşılamaları başladı.

ÖZGÜN ENEZ İSTEDİ VE BAŞARDI

Özgün Enez 20 yılı aşkın bir süredir Lupus’la (vücutta pek çok organı tutabilen romatizmal bir hastalık) mücadele ediyor.Antalya Tıp Fakültesi ve Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Kemal Başak kontrolünde tedavisine devam ediyor. Lupus hastalığı, diğer organlarına zarar vermesiyle kalp, akciğer ve en sarsıcı travması olan beyin tutulumu ile tanıştırmış kendisini.

SİGARA DUMANINA 590 BİN TL CEZA

Muğla'da 4207 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirilen kapalı mekanlarda sigara denetimleri aralıksız olarak devam ediyor. Menteşe ilçesinde Kaymakam Caner Yıldız, İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz'ın katılımı ile işletmelerde yapılan denetimlerde vatandaşların ve işletmelerin sigara yasağına uyduğu görüldü.

(Özel) 6 yaşında iki kalp, bir anjiyo, bir beyin ameliyatı geçirdi

Türkiye'de birçok sağlık kuruluşunun riskli diye ameliyatına yanaşmadığı 6 yaşındaki Günnur Durmaz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Buğra Harmandar ve ekibi sayesinde sağlığına kavuştu.

Büyükşehir Belediyesi muhtarlara ilkyardım eğitimi verecek

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Ekim ayı sonunda Menteşe ilçesinde başlaması planlanan eğitimlerde muhtarlara ilkyardım konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler verecek.

Kreş öğretmenlerine İlkyardım eğitimi

Büyükşehir Belediyesi İlk Yardım Merkezi'nce Kreş öğretmenlerine verilen eğitimde; karşılaşabilecekleri kazalarda ya da herhangi yaşamı tehlikeye düşüren durumda yapılması gerekenler anlatıldı.

Büyükşehir’den İlçe Belediyelerine ilk yardım eğitimi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, talep gelmesi durumunda İlçe Belediye personeline İlkyardım Eğitimi veriyor. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi İlkyardım Eğitim Merkezi'nce Menteşe Belediyesi'nde görevli 42 personele Temel İlkyardım Eğitimi verildi.

Başkan Aras’dan anlamlı hareket

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras belediye personeliyle birlikte kan bağışı kampanyasına destek oldu.

Muğla Büyükşehirden 134 bin tıbbi müdahalede bulundu

Sağlık problemleri olan ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine giderek tedavilerini yapan ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı olan Muğla Büyükşehir Belediye ekipleri, sunduğu Evde Bakım Hizmeti ile vatandaşların takdirini kazanıyor.

Toplam 327 haber.