Sağlık

Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi
Milas'ta Acil Sağlık Haftası etkinlikleri Milas'ta Acil Sağlık Haftası etkinlikleri
Dumansız hava sahası denetimleri sürüyor Dumansız hava sahası denetimleri sürüyor
Acil Sağlık Hizmetleri Haftası etkinlikleri kortej geçişiyle başlayacak Acil Sağlık Hizmetleri Haftası etkinlikleri kortej geçişiyle başlayacak
Milas'ta bağımlılıkla mücadele eğitimi Milas'ta bağımlılıkla mücadele eğitimi
Marmarisli anne babalara ergenlik anlatıldı Marmarisli anne babalara ergenlik anlatıldı
250 bin TL kanser hastaları için harcanacak 250 bin TL kanser hastaları için harcanacak
Büyükşehir Belediyesi 646 vatandaşı hastaneye yönlendirdi Büyükşehir Belediyesi 646 vatandaşı hastaneye yönlendirdi
TAB Başkanı Şahin: 'İthal apiterapi ürünleri standartlara uygun değil' TAB Başkanı Şahin: 'İthal apiterapi ürünleri standartlara uygun değil'
Haftada En Az İki Kez Balık, Ömür Boyu Sağlık Haftada En Az İki Kez Balık, Ömür Boyu Sağlık
''14 Kasım Dünya Diyabet Günü''nde 300 vatandaşın kan şekerini ölçtüler ''14 Kasım Dünya Diyabet Günü''nde 300 vatandaşın kan şekerini ölçtüler
Başkan Gürün şekerini ölçtürdü Başkan Gürün şekerini ölçtürdü
Jandarma helikopteri 'hayat kurtarmak' için havalandı Jandarma helikopteri 'hayat kurtarmak' için havalandı
Lösemiye işaret dili ile dikkat çektiler Lösemiye işaret dili ile dikkat çektiler
Büyükşehir'de diyabet farkındalığı Büyükşehir'de diyabet farkındalığı
Diyabet hastası yaşlı kadın kapalı ameliyat yöntemiyle 6 cm'lik kanserli tümörden kurtuldu Diyabet hastası yaşlı kadın kapalı ameliyat yöntemiyle 6 cm'lik kanserli tümörden kurtuldu
Meme Kanserine 'Zumba' yaparak dikkat çektiler Meme Kanserine 'Zumba' yaparak dikkat çektiler
Meme Kanserine zumba yaparak dikkat çektiler Meme Kanserine zumba yaparak dikkat çektiler
Marmaris'te Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri Marmaris'te Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri
Menteşe Devlet hastanesinde geri sayım başladı Menteşe Devlet hastanesinde geri sayım başladı
Sağlık Haberleri

Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ve daha fazla vatandaşa ulaşmak için güç birliği yapan 10 Büyükşehir Belediyesi'nin bir araya geldiği toplantıya, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'de katıldı. Sosyal Belediyecilik anlamında yapılan hizmetlerin konuşulduğu toplantıda, Büyükşehir Belediyelerinin birlikte ve işbirliği içinde hareket etmesi kararı alındı.

Milas'ta Acil Sağlık Haftası etkinlikleri

Muğla'nın Milas ilçesinde, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle bu kez Acil Tıbbi Teknisyen (ATT) bir araya gelerek pasta kesti.

Dumansız hava sahası denetimleri sürüyor

Tütün ve tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi hakkında kanun kapsamında, sigara içmeyen vatandaşların pasif etkilenmesini önlemek amacıyla kapalı mekanlardaki 'Dumansız hava sahası' denetimleri sürüyor.

Acil Sağlık Hizmetleri Haftası etkinlikleri kortej geçişiyle başlayacak

112 Acil Sağlık Hizmetlerinin ve UMKE'nin ülke halkına tanıtılması amacıyla 2014 yılında kutlanmaya başlanan Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Muğla'da

Milas'ta bağımlılıkla mücadele eğitimi

Milas'ta 112 ve acil servislerde görev yapanlara yönelik Uyuşturucu ile Mücadele Yerel Eylem Planı kapsamında bağımlılıkla mücadele hizmet içi eğitim verildi.

Marmarisli anne babalara ergenlik anlatıldı

Marmaris'te düzenlenen seminerde konuşan Psikoterapist Cengiz İpek, 'Ergenlik her şeyi yapma ruhsatı değildir. Sınırları sağlıklı çizmek gerek. Mutlu ergen yoktur. Anne baba olarak bilen değil anlamaya çalışan olmamız daha sağlıklıdır' açıklamasını yaptı.

250 bin TL kanser hastaları için harcanacak

Fethiye’de kanserli hastalara destek için geçtiğimiz ekim ayı sonunda yapılan "Yaşam İçin Yarış" koşusundan yaklaşık 250 bin TL toplandı. Başta yörede yaşayan İngiliz uyruklu vatandaşlar olmak üzere yerleşik yabancılar ve Fethiye halkının destek verdiği ‘Yaşam İçin Yarış’ projesinden elde edilen 250 bin TL ile devlet hastanesi onkoloji ünitesinin ihtiyacı olan aletler ve kanser hastaları için harcanacak.

Büyükşehir Belediyesi 646 vatandaşı hastaneye yönlendirdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 'Dünya Diyabet Günü' etkinlikleri kapsamında 13 ilçe de insan sirkülasyonun fazla olduğu 63 noktada şeker ölçüm stantı kurdu.

TAB Başkanı Şahin: 'İthal apiterapi ürünleri standartlara uygun değil'

Büyük bölümü yurt dışından ithal edilen bel fıtığı, astım ve MS hastalarının tedavisinde destek amaçlı kullanılan arı sütü, polen, propolis ve arı zehri gibi apiterapi ürünlerinin standartlara uygun olmadığını belirten Türkiye Arıcalar Birliği Başkanı Ziya Şahin, 3 yıldır bu merkezlerin kurulması için ciddi mesafe aldıklarını, bu konuda sertifikalı apiterapik işletmelerin kurulması yönünde çabalarının olduğunu söyledi.

Haftada En Az İki Kez Balık, Ömür Boyu Sağlık

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından okul çağındaki çocuklara yönelik "Sağlığım İçin Doğayı Seçtim Projesi" uygulanıyor. Yılda 14 bin ton balık üreten Seydikemer’de tüketilen balık ise üretim kadar fazla değil. Seydikemer’deki balık tüketimini arttırmak için çalışmalar yürüten Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, öğrencilere balık tüketiminin önemini anlatıyor.

''14 Kasım Dünya Diyabet Günü''nde 300 vatandaşın kan şekerini ölçtüler

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Marmaris Devlet Hastanesi 'dünya diyabet günü 'sebebi ile hastane de bir stand açtı. Diyabet eğitim görevlisi standı ziyaret eden kişilere diyabet hastalığını anlattı. Gelen vatandaşlardan isteyenlere ücretsiz olarak parmaktan alınan kan ile şeker ölçümü yaptı. Değerleri yüksek çıkan hastalara gerekli bilgiler verildi.

Başkan Gürün şekerini ölçtürdü

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 'Dünya Diyabet Günü' etkinlikleri kapsamında Orgeneral Mustafa Muğlalı İşhanı girişinde ve 13 ilçe, 63 noktada vatandaşlara yönelik ücretsiz şeker ölçüm stantları açıldı

Jandarma helikopteri 'hayat kurtarmak' için havalandı

Muğla'da trafik kazasında yaşamını yitiren genç bir kızın organları ailesi tarafından bağışlandı. Bağışlanan organlardan bazıları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Aydın Filo Komutanlığı'nda görevli jandarma helikopteri Milas-Bodrum Havalimanına taşıdı.

Lösemiye işaret dili ile dikkat çektiler

Muğla Menteşe Halk Eğitim Merkezi'nde işaret dili eğitimi alan öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte lösemi hastalığına

Büyükşehir'de diyabet farkındalığı

Muğla Büyükşehir Belediyesi '14 Kasım Dünya Diyabet Günü' nedeniyle İl genelinde şeker ve tansiyon ölçümü yapıyor. 13 İlçede 63 noktada yapılacak olan ölçümlerle vatandaşlar arasında diyabet hastalığı ile ilgili farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Diyabet hastası yaşlı kadın kapalı ameliyat yöntemiyle 6 cm'lik kanserli tümörden kurtuldu

Bodrum'da ilk kez yapılan kapılı yöntem ile 67 yaşındaki Gülizar Koç, Bodrum'da böbrek tümörü ameliyatı oldu. 6 cm'lik tümörden kurtulan Koç, iki gün sonra hastaneden taburcu edildi.

Toplam 346 haber.