Yılmaz, Geçmişimizde soykırım lekesi yoktur 

Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye Şubesi yaptığı basın açıklaması ile soykırım ifadesine tepki gösterdiler. Şube Başkanı Ümit Yılmaz, 'Bizim geçmişimizde soykırım lekesi yoktur. Fikir beyan etmeden önce bilgi sahibi olmaya özen gösteren, araştırma yapan herkes bu gerçeği idrak edecektir' dedi. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye Şubesi ofisinde gerçekleşen açıklamada Başkan Ümit Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Şube Başkanı Ümit Yılmaz, Türkiye’nin geçmişinde soykırım lekesi bulunmadığını belirterek; Cumhuriyet Kadınları olarak Cumhuriyetimizi, geçmişimizi ve geleceğimizi sahiplendiklerini vurguladı. 

Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye Şube Başkanı Ümit Yılmaz yaptığı açıklamada, “Dört sivil toplum kuruluşu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir yarışma düzenledik. Pandemiden dolayı ödül töreni yapamadık. Fakat öğrencilerin hediyelerini kargo ile adreslerine göndereceğiz. Gerçek bilgiye dayanarak karar vermesi gerekenler kim daha iyi lobi yaparsa ona göre karar verip, tarihinde soykırım sözünü duymamış bir ulusa parmak sallayıp, çocuk terbiye eder gibi; ‘Suçlamıyorum ama bir daha olmasın’ deme cüretini gösteriyor. Aslında bu cüretkarlık onların haklı olmasından değil bizim sessiz kalmamızdan kaynaklanıyor. Bizler sessiz kalıyoruz çünkü sadece ülkesini değil; dünyayı yönetmeye kalkışan kişilerin en hafif tabirle bu kadar gerçek dışı beyanlarda bulunacağını düşünmüyoruz. Oysa bir kere daha anlıyoruz ki, dünya ve siyaset gerçeklere göre değil, güçlülerin borazanına göre şekilleniyor” diye konuştu.  

Açıklamasını sürdüren Yılmaz, “Ermeni terör örgütlerince şehit edilen 58 vatandaşımızdan biri olan hemşerimiz Mehmet Savaş Yerguz’u rahmetle anıyor, bu gerçek dışı beyan ve kışkırtmaların ülkemizin yakın geçmişinde yaktığı canları da hatırlatmak istiyoruz. Biz Cumhuriyet Kadınları olarak Cumhuriyetimizi de, geleceğimizi de, geçmişimizi de sahipleniyoruz. Bizim geçmişimizde soykırım lekesi yoktur. Fikir beyan etmeden önce bilgi sahibi olmaya özen gösteren, araştırma yapan herkes bu gerçeği idrak edecektir. Biz bu konuda daha uzun konuşmaya, bize parmak sallayan yöneticilerden bahsetmeye, onların adını anmaya gerek duymuyoruz. Zira biz  sadece kendi ülkesinin tarihini değil, tüm dünya tarihini araştıran, vatanının her karış toprağında hangi kültürün yattığını bilen gerçek bir dünya lideri olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet Kadınlarıyız” ifadelerini kullandı. (GÜLYÜZ YURDAGÜL SIRT)


 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN