Yelkencilerin hedefi milli takım 

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Yelken Milli Takımı seçmeleri optimist kategorisinde 3-9 Nisan tarihlerinde, laser sınıfında ise 11-17 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Fethiye Yelken Kulübü sporcuları, İzmir'de düzenlenecek etkinliğe kulüp tesisleri önünden aileleri tarafından uğurlandı. 

PAYLAŞ

Türkiye Yelken Milli Takımı seçmeleri, Göztepe Yelken Tesisleri’nde yapılacak. Fethiye Yelken Kulübü optimist kategorisinde 9, laser sınıfında ise 4 sporcu tarafından temsil edilecek. Seçmelere katılacak yelkenciler, İzmir’e ailelerinin başarı dilekleri ile uğurlandı. Fethiye Yelken Kulübü Başkanı Halit Uran, öncelikli hedeflerinin; sporcularının milli takımda yer alması olduğunu belirtti. Kulüp Başkanı Uran, sporcuların PCR testlerinin tamamlandığını kaydederek; federasyonun organizasyon alanında Kovid-19 tedbirlerini aldığını söyledi.  

Fethiye Yelken Kulübü Başkanı Halit Uran yaptığı açıklamada, “Türkiye Yelken Federasyonu tarafından, her yıl milli takım seçmeleri organizasyonu gerçekleştiriliyordu. Pandemiden dolayı geçen yıl yarışlar yapılamamıştı. Bu yıl gerekli tedbirler alınarak, federasyon tarafından seçme müsabakaları tertip edildi. Yelkencilerimiz antrenörleri gözetiminde, önlemler dahilinde çalışmalarını sürdürdü. İzmir Göztepe Yelken Tesisleri’ndeki etkinliğe ülke genelinden 80 kulüpten, 400-500 arasında sporcunun katılması bekleniyor. Dereceye girenler milli takıma seçilmeye hak kazanacak ve uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil edecekler” dedi. 

Açıklamasını sürdüren Uran, “Yelkencilerimiz seçmeler öncesinde PCR testlerini oldular. Federasyonumuz, organizasyonun olacağı yerde de önlemlerini almış durumda. Fethiye Yelken Kulübü olarak 3-9 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan optimist kategorisine 9, 11-17 Nisan tarihlerindeki laser kategorisine de 4 sporcu ile katılım sağlayacak. Hocalarımız özverili bir çalışma ile seçmelere hazırlandı. Hedefimiz yelkencilerin milli takım bünyesinde yer alması. Kulübümüze destek olan firmalara, arkadaşlarımıza, hocalarımıza ve Fethiye halkına çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. (FATİH DERELİ)  

 

 
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN