Üniversiteden Zihinsel Engelliler Derneği'ne ziyaret

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü ve Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Muğla Zihinsel Engelliler Derneği'ni ziyaret etti.

PAYLAŞ

Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü ve Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Üniversitede çeşitli farkındalık etkinlikleri düzenlendi.

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan, Çocuk Nefrolojisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurcan Cengiz, Çocuk Psikiyatristi Doç. Dr. Nilüfer Şahin, Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Hülya Kayılıoğlu ve Engelsiz Kampüs Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Sinem Acar ile birlikte Muğla’nın Menteşe ilçesinde bulunan Muğla Zihinsel Engelliler Derneği’ni ziyaret etti.
Rektör Çiçek ve beraberindeki heyet, Dernek Başkanı Menderes Çetinözlü ve dernek üyeleri tarafından karşılandı.
Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, özel gereksinimli bireylerin topluma dahil olabilmesi için Üniversitemizin kaynaklar dahilinde her türlü desteği sunmaya hazır olduğunu söyleyerek, Üniversite için özel gereksinimli bireylere yönelik çalışmaların öncelikli olduğunu ifade etti.
Muğla Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Menderes Çetinözlü de dernek bünyesinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlatarak, MSKÜ ile kurulan iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Ziyaret sonunda Üniversite ve Dernek arasında gerçekleştirilebilecek projelere ilişkin notlar alındı.
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN