Yamaç paraşütü pilotları sezondan umutlu

Babadağ'a Teleferik Tesisinin kurulmasıyla birlikte yamaç paraşütü pilotları yerli ve yabancı turist bereketi bekliyor. Pandemi nedeniyle başta İngiltere olmak üzere Almanya ve Rusya'nın charter seferlerini başlatmasını bekleyen yamaç paraşütü pilotları turizm sezonunun geçen yıla oranla daha bereketli olacağını umduklarını belirttiler. Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Pilotları Kooperatifi Başkan yardımcısı İsmail Kurt, 'Temmuz ayından itibaren yoğun bir sezon bekliyoruz. Babadağ teleferiğin yapılmasının en önemli faydası mekanlara kalite katmasıdır' ifadelerini kullandı. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Babadağ Teleferiğin çalışmaya başlamasıyla yerli ve yabancı turistlerin hem Babadağ’a çıkıp, hem de yamaç paraşütüyle daha fazla uçması bekleniyor. Yamaç paraşütü pilotları sezon için tüm hazırlıklarını yapıp, ilgili şirketleriyle sezona merhaba derken özellikle şu günlerde yörede bulunan yerli ve yabancı turistler teleferik ile Babadağ’a çıkıp, yamaç paraşütü keyfi yaşıyorlar. Sezonun oldukça iyi geçeceğini bekleyen paraşütçüler, 1 Temmuz’dan itibaren Ekim ayı sonuna kadar yoğunluk yaşanacağını umduklarını söylediler. 
Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Pilotları Kooperatifi Başkan yardımcısı İsmail Kurt, “Sezon bizim tahminlerimize göre Temmuz ayından itibaren gayet iyi ve herkesi memnun edecek şekilde geçeceğini tahmin ediyoruz. Sezon şu an için biraz zayıf. Ama yine de pandeminin etkisine rağmen iyi olduğunu düşünüyoruz ve görüyoruz. Temmuz ayından itibaren yoğun bir sezon bekliyoruz. Babadağ Teleferiğin yapılmasının faydası her şeyden önce mekanlara kalite katmış durumda. Yani yukarıdaki ve aşağıdaki tesisler olsun hepsi artık Avrupa standartlarına, medeniyete daha yakın, daha güzel, çevre olarak daha büyük katkılar sunuyor. Turizme de katkıları olacağını düşünüyoruz. Çevrenin potansiyelini Babadağ’ın potansiyelini arttıracağını düşünüyoruz. Tabi ki çıkış anlamında teleferik daha konforlu olacaktır. Çok şükür yukarı çıkışlarda sorun olmadı ama yine de teleferik daha konforlu olacaktır diye düşünüyorum. Günde bir pilot beş defa Babadağ’a çıktığı zaman beşinciden sonra artık her çıkışta yarım saat sürse yaklaşık iki buçuk saat yolda geçiyor. Bu iki saatin sonunda araçtan dolayı ciddi anlamda yorgunluk oluyordu. Babadağ Teleferik ile bu durumun yarı yarıya azalacağını düşünüyoruz.”  Dedi.
Yamaç Paraşütü Pilotlarından Emre Karakaya’da iyi bir sezon beklediklerini belirtip, ”Babadağ’a teleferikle çıkmak hem zamandan hem toz dumandan korunma açısından önemli. Babadağ teleferiğin yapılması bizlerin ve müşterilerimizin bu sporu yapmasında kolaylık sağladı” diye konuştu. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN