Bodrum'a heykel değil hizmet lazım

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın açılışını yaptığı sünger heykeli için 2 yıl çalışıldığını ifade etmesi tepkilere neden oldu. Başkan Ahmet Aras, sünger heykelinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, sünger heykelinin 2 yıllık zorlu bir süreçten geldiğini ifade ederek, 'İşte bunları yaptıracağız. Bu paralar bunlar için harcanacak. O zaman anlam kazanıyor bu işler' sözlerini sarf etti.

PAYLAŞ

Turizm, tatil ve tarihi eserleriyle dünyanın gözde kentlerinden olan Bodrum, altyapı, üstyapı, yol ve kanalizasyon sorunlarıyla boğuşuyor. İlçede binlerce konutun fosseptiği halen vidanjörlerle taşınıyor.
Kanalizasyon sorununun yanı sıra her yağan yağmurda ilçe sele teslim oluyor. İşgal altındaki sahillerin vatandaşlara kapatılması karşısında sessizliğini koruyan Belediye Başkanı Ahmet Aras ise önceki gün törenle sünger heykeli açılışı yaptı.
"PARALAR BUNLAR İÇİN HARCANACAK"
Bodrum Belediyesi tarafından yapılan heykel Umurça Parkı'na yerleştirildi. Aras, "Bugün burada, bu heykeleri yapabilmek için arkadaşımız Halil ile iki yıldır görüşüyoruz. Bugün yarınla olmuyor bu işler. 2 yıldır nasıl yapalım, bütçesini nasıl yaratalım, beraber Mehmet Ağabey ile çalıştılar ben de, geldik gittik çalıştık ve gerçekten uzun bir çalışmanın eseridir bu. Tabi onun buna ne kadar emek verdiğini kendisi daha çok biliyor. Sanatçılara sahip çıkarsak mutlu oluruz. Toplum mutluluğu sanata kültüre bağlıdır, paraya değil. Para bir amaç değildir bir araçtır. İşte bunları yaptıracağız. Bu paralar bunlar için harcanacak. O zaman anlam kazanıyor bu işler." dedi.
TEPKİ GÖSTERDİLER
Aras'ın açılışta "Aylar yıllar harcadık bu heykeli yaptık" şeklinde açıklama yapması vatandaşları çileden çıkardı. Aras'ın sözlerine tepki gösteren ilçe halkı, "Bodrum'un sorunu heykel değil hizmet. Dünyanın en önemli tatil kentlerinden olan ilçemiz sorunlarla boğuşuyor. Heykel değil hizmet bekliyoruz" dedi.
 

Ferdi Yavuz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN