YALÇIN, 'NARIN EN KALİTELİSİNİ KULLANIYORUZ'

Fethiye Salı Pazarı'nda meyve suyu satışı yapan Anıl Yalçın, oluşturduğu Fethiye Nar Suyu markası ile önemli bir başarı yakaladı. Narları belli başlı bahçelerden seçtiklerine değinen Yalçın, küçük adımlarla çıktıkları yolda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Salı Pazarı’nda özellikle yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği nar suyu, kısa sürede tükendiği belirtildi. Fethiye’de nar bahçelerinin sökülmemesi ve istihdam oluşturulması adına gayret gösterdiklerini dile getiren Fethiye Nar Suyu Sahibi Anıl Yalçın, yüksek rakımlardaki bahçeleri tercih ettiklerine değindi. Narların tamamen elde sıkıldığını kaydeden Yalçın, yakaladıkları standart lezzet kalitesi ile birçok işletmeden sipariş aldıklarını ifade etti. 

Fethiye Nar Suyu Sahibi Anıl Yalçın yaptığı açıklamada, “Meyve suyu işine pazarda başladık. Hep narın en kalitelisini kullandık. Böyle olunca talep de hep artmış oldu. Diğer otel, bar ve restoranlardan siparişler aldık. Daha sonra kendi markamızı oluşturmaya karar verdik. Yeni başlamamıza rağmen tutuldu. Çok güzel ilerliyoruz. Sabah başladığımız satışlar sonrasında elimizde nar suyu kalmadı. Bizim amacımız para kazanmaktan ziyade istihdam sağlamak. Fethiye’deki nar bahçelerinin sökülmemesi adına elimizi taşın altına soktuk” şeklinde konuştu. 

Açıklamasını sürdüren Yalçın, “Narları tamamen elimizde sıkıyoruz. Hiçbir zaman makine kullanmayacağız. Fethiye’mize de destek olacağız. Küçük adımlarla çıktığımız yolda kararlıkla ilerleyeceğiz. Narları belli başlı bahçelerden seçiyoruz. Biraz yüksek kesimleri tercih ettiğimiz için lezzet de güzel oluyor. Hep aynı bahçelerde alıyoruz. Her geçen bahçe sayımız artıyor ve denetlemelerde bulunuyoruz. 12 ay boyunca aynı lezzette nar suyumuz var. Bir standart yakalamış durumdayız. En önemlisi saklama koşulları. Pazarlama sorunumuz yok. Tadına bakan işletmeler fiyat sormadan sipariş veriyorlar. Toptan satışta litre fiyatı 20-25 TL arası değişiyor. Perakende satışımız biraz farklı” dedi. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN