Yabancılarımız TBL'de Yılın Beşinde

Avrupa'nın en önemli basketbol bilgi ve istatistik sitesi eurobasket.com TBL'de bu yılın en iyi yabancı 5'ini seçti. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor'un yabancıları Erick Neal ve De Angelo Riley, ilk beşte yer aldılar.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Tüm dünya basketbol camiasının oyuncu takip ettiği site TBL’de bu sezonun en iyi yabancı 5’ine Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’dan 2, Final Gençlik, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ve BUDO Gemlik’ten 1’er oyuncu seçildi. Listede Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’dan Erick Neal ve De Angelo Riley, Final Gençlik’ten Marlain Veal, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’dan Myles Mack ve BUDO Gemlik’ten Gary Johnson yer aldığı açıklandı.

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’a 2019-2020 sezon başında Mamak Belediyespor’dan transfer olan Erick Neal pek çok maçta kritik anlarda inisiyatif almasıyla taraftarların sempatisini kazanmıştı. Eurobasket.com’un ilk 5’ine seçilen bir diğer LH Fethiye Belediyespor oyuncusu ise De Angelo Riley oldu. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, sezonun başlarında ailevi nedenlerden dolayı ABD’ye dönen Nick Ward’ın yerine De Angelo Riley ile anlaşmıştı.

LH Fethiye Belediyespor’un ABD’li yabancıları Erick Neal ve De Angelo Riley, korona virüsü salgını nedeniyle basketbol liglerinin durdurulmasından sonra Fethiye’den ayrılmışlardı. İki oyuncumuzu bu sezon TBL’deki en başarılı ilk 5’e seçen eurobasket.com, basketbol otoriteleri tarafından Avrupa’nın en saygın basketbol sitelerinin başında gösteriliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN