VALİ TAVLI, MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Muğla Valisi Orhan Tavlı, ilçe ziyaretlerine başladığı Seydikemer'de muhtarlar ile buluştu. Seydikemer ilçe ziyaretinde İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne geçen ve burada yetkililerden bilgi alan Vali Orhan Tavlı, daha sonra Muhtarlar Derneği'ne geçerek, Dernek Başkanı Mehmet Güven ile kısa bir görüşme yaptı. Güven, ilçede 65 mahalle muhtarının halkın sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışma yaptıklarını söyledi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Muğla Valisi Orhan Tavlı ve beraberindeki Kaymakam Ahmet Güneri ile Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Tufanlar Dinlenme Tesisleri Salonu’nda düzenlenen muhtarlar toplantısına katıldılar. Toplantıya Muhtarlar Derneği Başkanı ve Seydiler Muhtarı Mehmet Güven ile birlikte 65 muhtar katıldı. Maske ve sosyal mesafenin uygulandığı toplantıda konuşan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Sayın Valimiz, programları kapsamında ilçemizi ziyaret etti. Hem pandemi dönemi hem de programımızın yoğun olmasından dolayı konuşmamı uzun tutmayacağım. Bu toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri de “Mahallelerimizin ihtiyaçları ve taleplerini birebir olarak Sayın Valimize ileteceksiniz. Bu toplantının sorunlara çare olması adına büyük önem arz ettiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ 
Muğla Valisi Orhan Tavlı da “İlk resmi ilçe ziyaretimize önemli bir yere sahip olan Seydikemer’den başladık. Kaymakamlık, belediye, odalar ve resmi kurumları ziyaret ettik. İlçemizde proje halinde olan yatırımları kaymakamımız ve belediye başkanımız ile değerlendireceğiz. Bu etkinlikte siz muhtarlarımız ile bir araya gelip, mahallemizin sorunlarını hep beraber istişare edeceğiz. Tarımsal Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesi adına il müdürlerimiz ile birlikte çalışma başlattık. Kaymakam ve belediye başkanımız bu süreci takip ediyordur. Muğla Valiliği olarak her türlü desteği vereceğiz. İlçeyi gezerken yapılan yatırımları inceledik ve ziyadesiyle mutlu olduk. Hükümet konağı, belediye hizmet binası, dere ıslah çalışmaları, bisiklet yolları ve rekreasyon alanları ilçemize oldukça yakışmış. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız, geçen ay bizleri ziyaret etti. Antalya bağlantı yolu ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğüne talimatlar verdi. Pandemi sürecinde gösterdikleri özverili çalışmadan dolayı belediye başkanımıza, kaymakamımıza ve siz muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle muhtarlarımız her zaman vatandaşımızın yanında oldu. Valilik olarak her zaman sizlerin yanındayız” diye konuştu.

Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, “Böyle bir toplantıyı gerçekleştirmenizden dolayı teşekkür ediyoruz. Mahallelerimizin sorunları genellikle birbirine benzemektedir. Sorunların sizlerin girişimleri ile kısa sürede çözümleneceğine inanıyoruz” dedi. 

Toplantıda dağıtılan talep formlarını muhtarlar mahallelerindeki acil sorunları yazarak Muğla Vali’si Orhan Tavlı’ya teslim ettiler. Vali Orhan Tavlı, Muhtarlardan acil sorunları da dinledi. Daha çok Ulaşım, Telekom, DSİ ile ilgili talepler anlatıldı. Bazı muhtarlar Seydikemer’in turizm ve tarımda öne çıkması için de talepte de bulundular. 

Vali Orhan Tavlı, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanımız öncülüğünde bütün sorunlarınızı hızla çözeceğiz. İl ve ilçe müdürlüklerimiz sahada çalışıyorlar. Seydikemer ve Muğla’da pandemi sürecinden dolayı halk gözünü kırsal ve doğal ortama çevirdi. Bölgemizde ekoturizm anlamında altyapı ayağa kaldırmak için Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüz çalışma yapıyor. Seydikemer’de Tarımsal Organize Sanayi Bölgesi’nin de hayata geçmesi için de ilgili teşkilatlar üzerine düşen görevi yapıyor. Sizlerden talep formlarınızı aldım. Bu konuda süratle çalışacağız. Sorunları çözeceğiz” diye konuştu. 


 


 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN