Vali Tavlı Babadağ'da incelemelerde bulundu

Muğla Valisi Orhan Tavlı asayiş toplantısı için geldiği Fethiye'de, Babadağ'a yapılmakta olan teleferik projesini yerinde inceleyip yetkililerden bilgi aldı. Babadağ'dan yamaç paraşütü ile uçuş yapan paraşütleri de bir süre izleyen Vali Tavlı, bu yılın sonuna kadar tamamlanacak teleferik projesiyle yılda bir milyon ziyaretçinin Babadağ'a çıkacağını öğrenince bunun ülke turizmine önemli bir katkı sağlayacağını ifade etti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Fethiye’de asayiş toplantısı gerçekleştirdikten sonra beraberinde Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Muğla İl Jandarma Komutanı Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, İlçe Jandarma Komutanı Rüştü Şen ile birlikte Kırtur şirketi tarafından Babadağ’da yapılmakta olan teleferik projesinde incelemelerde bulundu. Babadağ’ın bin 700, bin 800 ve bin 900 metrelik pistlerini gezen Vali Orhan Tavlı’ya şirket yöneticilerinden Nazım Ekşi tarafından bilgi aktarıldı. Bu yılın sonunda tamamlanması beklenen teleferik ile Ölüdeniz’den Babadağ’a bir saatte bin 500 ziyaretçinin çıkarılacağı, pandemi şartlarının ortadan kalkması halinde 200 bini tandem olmak üzere yılda minimum bir milyon ziyaretçinin Babadağ’a çıkarılacağı ifade edildi. 

Muğla Valisi Orhan Tavlı, teleferik ve telesiyej ile ziyaretçilerin taşınmasının yanı sıra Babadağ’a proje ile birlikte kazandırılacak sosyal tesisler hakkında bilgi aldı. Vali Tavlı, Babadağ’ın zirvesindeki orman gözetleme kulesine de çıkarak; görevli ile görüşüp telsizden kulelere hayırlı nöbetler temennisinde bulundu. Yaklaşık 3 saat boyunca teleferik projesinde incelemelerde bulunan Vali Orhan Tavlı, “Tamamlandığında ülkemiz turizmine önemli bir katkı sağlayacak proje. Memleketimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde ifadeler kullandı. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN