Türkiye bisiklet turunda start Fethiye'den verilecek

Bu yıl 56'ncısı düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 12 Nisan Pazartesi günü 144,9 kilometrelik Konya-Konya etabıyla başladı. Toplam 8 etaptan oluşan tur kapsamında bisikletçiler 16 Nisan Cuma günü Fethiye'de olacak.

PAYLAŞ

12 Nisanda başlayan ve 16 Nisan tarihine kadar devam edecek 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bu yıl, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Nevşehir, Dünya’nın en uzun bölünmüş bisiklet yoluna sahip olan şehri Konya, Dünya’nın en güzel günbatımının seyredildiği Beyşehir, turizm cennetleri Antalya, Alanya, Fethiye, Marmaris, Bodrum ve Kuşadası’nda gerçekleşecek. Dünyaca ünlü bisikletçiler toplam 1209,8 kilometre pedal çevirecek.

START FETHİYE’DEN 
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu yaklaşık 3 milyar kişinin ekranları başından izlemekte olduğu öğrenilirken, uluslararası yayıncısı Eurosports'un olduğu turu Türkiye'de TRT Spor yayınlıyor. Yüzün üstündeki ülkeden canlı olarak seyredilebilen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu kapsamında Perşembe günü Elmalı Güğübelinde finiş olacak. 16 Nisan Cuma günü Fethiye’den start alacak sporcuların Marmaris etabını tamamlayıp finiş gerçekleştirecek. Fethiye’de konaklayacak sporcu ve kafileler Cuma günü saat 11.30’da Atatürk Caddesi üzerinde Fethiyespor Store mağazası önünde Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından verilecek start ile Marmaris etabını tamamlayacak. Bisikletçiler, Fethiye ilçe merkezinde verilecek start ile Çarşı Caddesi boyunca Ovacık Köprüsü Mevkiinden sola dönüp, 22 metrelik yolu takip edip, Devlet hastanesi önünden Çalış Plajı Cahit Beğenç Bulvarı üzerinden Muğla Karayoluna çıkacak. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma yetkilileri ile diğer yetkililer organizasyonun sağlıklı şekilde devam edebilmesi için tüm tedbirleri aldığı öğrenildi. 


 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN