Türk kadınlar Birliği 50. Yılını kutladı

Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi, 50. kuruluş yıldönümünü coşkulu bir programla kutladı. Yoğun bir katılımın olduğu etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

PAYLAŞ
Türk kadınlar Birliği 50. Yılını kutladı
Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi, 50. kuruluş yıldönümünü coşkulu bir programla kutladı. Yoğun bir katılımın olduğu etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Abdurrahman Yılmaz

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen organizasyona sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile davetliler katıldı. Kutlama etkinliğinde ilk olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Hemen ardından Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi kurucu başkanı Hatice Devrim ve geçtiğimiz yıl Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden geçmiş dönem başkanı Zeynep Tuncel anıldı.FB
Programda daha sonra geçmiş dönem şube başkanları Eda Koylu, Işık Taban ve Emine Soydemir kısa birer konuşma yaptı. 50. yıl pastası Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şube Başkanı Candan Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kesildi. Şube Başkanı Özdemir yaptığı konuşmada, “Kadınların sosyal hayatta daha fazla yer edinebilmesinin tek yolu, kadın dayanışmasıdır. Türk Kadınlar Birliği, Fethiye şubesini 1969 yılında Sayın Hatice Devrim başkanlığında kurucu üyeler ve gönüllü hanımların gayretleri ile kurmuştur” şeklinde ifadeler kullandı. FE
Açıklamasını sürdüren Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şube Başkanı Candan Özdemir, “Bugün 52 yaşına gelen birliğimiz, Fethiye’de kurulan en eski kadın birliğidir. Burası tarihtir, burası birbirimize destek yeridir. Bu birliğin özelliği el ele olmamızdır. Yeni yönetim olarak sizlerden gelen desteklerle, 35 öğrenciye burs veriyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere market hediye çeki desteğinde bulunuyoruz. 40 olan üye sayımız 240’a ulaşmıştır. Bu sancağı yürütmek gönül işidir” dedi. 
Konuşmanın ardından dans gösterisi ve Gençlik Marşı’nın seslendirilmesi ile Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi, 50. kuruluş yıldönümünü programı sona erdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN