Özantep baklavaları Fethiye'de hizmete girdi

Fethiye'de hizmete giren Özantep Baklavaları, bol ve lezzetli çeşitleri ile vatandaşlara hizmet etmeye başladı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Taşyaka Mahallesi, 137. Sokak üzerinde bulunan işletme, deneyimli ustaları ve tecrübeli kadrosu ile adından söz ettiriyor. 15 yıldır Fethiye’de görev yapan Özantep Baklavaları İşletmecisi Alican Birincioğlu, uzun süredir sektörün içinde yer aldıklarını belirtti. Ürünlerin Gaziantep’ten geldiğini söyleyen Birincioğlu, baklavada önemli olan unsurun kalite olduğunu vurguladı. Gelen müşterilerin, baklavalarından yiyince farkı anlayacaklarının altını çizen Özantep Baklavaları İşletmecisi Alican Birincioğlu, “Gaziantep lezzetini buraya getirdik. Tüm Fethiye halkını işletmemize bekleriz” dedi. 
“GAZİANTEP BAKLAVASINI FETHİYE’YE GETİRDİK”
Özantep Baklavaları İşletmecisi Alican Birincioğlu, “Kendim zaten Gaziantep’liyim. Fethiye’de 15 sene görev yaptım. Gastronomi şehri denince akla Gaziantep şehri geliyor. Gaziantep’inde neyi meşhur denince tescilli baklavası akla gelir. Bizde bu lezzeti buraya getirdik. Fethiye halkının hizmetine açtık. Gaziantep lezzetini buraya getirdik. Bundan sonra buraya bekliyoruz” dedi. 
“BÜTÜN ÜRÜNLERİMİZ DOĞAL”
Özantep Baklavaları İşletmecisi Birincioğlu, “Ürünlerimiz günlük olarak Gaziantep’teki fabrikalarımızda üretilip günlük olarak mağzamıza gelmektedir. Fıstık, yağ ve un tamamı ile doğal katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bütün ürünlerimiz buraya doğal olarak gelmektedir. Gaziantep’te yediğiniz baklava ile burada yediğiniz baklava arasında hiçbir fark göremezsiniz. Birebir oradan üretilip buraya getiriliyor. Ürünlerimizde bekleme yok. Zaten baklava 3 günden fazla beklemez. Zaten görüyorsunuz tepsilerimizin yarısı bitti. Yarına kadar biter diye düşünüyorum. Pazar günü tekrar sipariş vereceğiz. Pazartesi günü taze bir şekilde baklavalarımızı müşterilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu. 
“FETHİYE HALKINI BEKLİYORUZ”
Alican Birincioğlu, “Biz baklavanın yerinde imal edilmesini daha doğru buluyoruz. Doğrudan oradan getirip müşterilerin hizmetine sunmak istiyoruz. Fethiye halkını bekliyoruz. Lezzetin farkını görsünler,  bizim baklavalarımızı yedikten sonra zaten farkı anlarlar” şeklinde konuştu.
“BAKLAVALARI ÇOK GÜZELMİŞ”
Özantep Baklavalarına alışveriş yapmaya gelen Bekir Kaya, “Çok beğendim. Alican abimize hayırlı olsuna geldik. Harbiden tadına baktık baklavaları çok güzelmiş. Alican abimize Fethiye’mize böyle bir yer açtığı için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.  
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN