Turizmin cenneti Göcek'te sessizlik hakim

Dünyanın gözde turizm merkezleri arasında yer alan Fethiye'nin Göcek Mahallesi, korona virüs salgını sürecinde alınan 56 saatlik hafta sonu kısıtlama kararları nedeniyle sevgililer gününde sessizliğini sürdürüyor. Kordon boyu ve çarşı merkezindeki açık olan işletmeler ise paket servisi ve gel al hizmeti doğrultusunda faaliyetlerini yürütüyor.

PAYLAŞ

Sessizliğe bürünen Göcek’te vatandaşlar, kordon boyunda yürüyüş yaptılar ve güzel havanın tadını çıkardılar. Göcek’te dükkânlarında müşteri bekleyen esnaflar, Göcek’te zorlu bir sürecin geçtiğini belirtirken, sevgililer günün buruk geçtiğini, herkesin sevgililer günün kutlu olmasını dile getirdiler. Çalışmalarını gel-al ve paket servis şeklinde hizmet verdiklerini kaydettiler. Göcek’in pandemi döneminde en sessiz ve temiz yer olduğunu ifade eden Göcek halkı, pandeminin en kısa sürede bitmesini temenni ettiler. Günübirlik turların da azalmasıyla, teknelerin limanda bağlı olduğu görülürken; bazı tekneciler bakım ve temizlik çalışması yaptılar. Sezon sonu ve kısıtlamaları fırsat bilen bazı esnaflar tadilat çalışması başlattılar. Yat turizmi açısından büyük öneme sahip olan Göcek’teki marinalar, lüks yatların uğrak yeri oldu.  

GÖCEK’TE ZORLU BİR SÜREÇ GEÇİYOR
Göcek Kebap Hospital işletme sahibi Şahin Arslan, “ Göcek’te zorlu bir süreç geçiyor. Kimse bir yerde oturup yemek yiyemiyor. Vatandaşlarda rahatlık yok. Bizlerde işletmeci olarak gel-al ve paket servis şeklinde hizmet veriyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kısıtlama günlerinde talep orta seviyede oluyor. Tabi kısıtlamalar olmasa bizim için çok daha iyi olacak. Herkesin sevgililer gününü kutluyorum. Herkes sevdiği ile sağlıklı ve mutlu olsun” ifadelerini kullandı. 

SEVGİDEN ÖNCE SAĞLIK GELİYOR
Göcek’te işletmecilik yapan Aytül Gökçe Savran ise, “Göcek genel olarak kışın çok sakin. Kısıtlama günlerinde çok daha fazla sessiz ve sakin oluyor. İnsanlar dışarıya çıkamıyor. Bizlerde işletmeci olarak gel-al ve paket servis şeklinde hizmet veriyoruz. Bugünde sevgililer günü. Müşterilerimizi kırmızı peçeteler, örtüler, şamdanlar ve mumlar ile sevgililer gününde ağırlamak isterdik. Bu sene kısıtlamaya denk geldi. Önümüzdeki yıllarda bu günleri unutacağız. Artık sevgiden önce sağlık geliyor. Herkese sağlıklı yıllar dilerim” diye konuştu. 

EN TEMİZ YER GÖCEK
Göcek’in, pandemi döneminde en temiz yer olduğunu ifade eden Ramazan Arslan, “Göcek’te kısıtlama günleri çok sakin geçiyor. Hafta sonu birçok esnaf kapalı olduğu için acil gereken ürünleri alamıyoruz. Tatil bölgesinde olduğumuz için en azından kışın az insan var. Havası ve doğası ile bu pandemi dönemini geçirebileceğimiz en temiz yer Göcek diye düşünüyorum. Sevgililer gününü herkesin mutlu geçirmesini isterim. Sevgilisi olamayanlar da üzülmesin. Sevgiliden önce en büyük sevginin ailelere gösterilmesini doğru buluyorum” dedi. (ONUR ÇADIR)

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN