Ağaçtan düşen kargaya sahip çıktılar

Fethiye'nin Göcek Mahallesi'nde kebap restoranı işleten Şahin Arslan, 6 ay önce ağaçtan düşen kargaya sahip çıktı. O günden bu yana işletmeden ayrılmayan Cino isimli karga, müşterilerin ve çevrenin maskotu oldu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Restoran işletmecileri ve personeli ile oyun oynayan Cino, bir süre çevrede uçtuktan sonra yeniden kafesine dönüyor. Göcek’te bulunan Kebap Hospital Restoran bahçesinde masa ve sandalyelerin üzerine konan Cino, günün büyük bölümünü İşletmeci Şahin Arslan ve çalışanların omzunda geçiriyor. Yaz sezonunda müşterilerin masalarını da dolaşan Cino, herkesin ilgi odağı olmuş durumda. İnsanlardan kaçmayan sevimli karganın en sevdiği yiyecek ise ciğer ve kebap olduğu belirtildi. 

Kebap Hospital İşletmecisi Şahin Arslan yaptığı açıklamada, “Kargamızın ismi Cino… 6 ay önce yavruyken ağaçtan düştü. Restoranımıza alıp, besledik. Kargalar insanlar önyargılı davrandığı gibi kötü hayvanlar değil. Oldukça zekiler. Adeta işletmemizin maskotu oldu. Müşterilerimiz ile de iletişimi çok güzel. Resmen masalarına gidip konuşuyor. Ciğer ve kebap yemeyi çok seviyor. Kadınları hiç sevmiyor, erkekleri daha iyi anlaşabiliyor. Kendisinin dişi olduğunu tahmin ediyoruz. Arada sırada dışarıya salıyoruz, bir süre dolaştıktan sonra akşamları geri geliyor” dedi. 

Göcek’te kaptanlık yapan Ulaş Tekçe de “İşletme Sahibi Şahin Arslan ile uzun zamandır arkadaşız. Kargamızı 6 ay önce bulduk. İsmini Cino koyduk. Şahin ile çok iyi anlaşıyor fakat beni pek sevmiyor. Yanına yaklaşınca hemen saldırıyor. Pandemi dolayısıyla işletmeler kapalı, tekneler ise karada. Salgının geçmesini ve en iyi şekilde sezona başlamayı diliyoruz. Tüm halkımızın Sevgililer Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde ifadeler kullandı. (FATİH DERELİ)

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN