Turgutreis yurdu, spor ve sağlıklı yaşam kampına ev sahipliği yapacak

Turgutreis Yurdu Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampına ev sahipliği yapacak.Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurtlarında barınan 13 ilden öğrenciler, Muğla'da düzenlenecek olan Spor ve Sağlıklı Yaşam 6. Tematik Kış Kampına katılacak.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Abdurrahman Yılmaz

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Geleneksel 6. Tematik Kış Kampları, 10 farklı temada 10 ilde düzenlenecek.Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, kış kamplarına 6. kez ev sahipliği yapacak. 31 Ocak-4 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, Menteşe ilçesi, Kötekli Mahallesinde bu yıl açılan Turgutreis Yurt Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek.Türkiye’nin farklı şehirlerinden üniversite öğrencisi gençlerin spor ve sağlıklı yaşam temalı bilgilere ulaşmalarını sağlamak, alanında başarılı, uzman ve örnek isimlerle bir araya getirmek, tecrübelerinden istifade etmelerini sağlamak, şehrin tarihi kültürel ve manevi mekânlarını görmelerini sağlamak amacıyla düzenlenecek etkinlikte; Düzce, Hakkari, Iğdır, Kırşehir, Muş, Tekirdağ, Tokat, Van, Trabzon, Yozgat, Ankara, Afyon ve Amasya illerinden toplam 150 öğrenci Muğla’da Spor ve Sağlıklı Yaşam Temalı Kış Kampına katılacak.Bu yıl 6. düzenlenen Tematik Kış Kampının açılışı 31 Ocak Pazartesi günü Turgutreis Yurdunda TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan ve Menajer Mustafa Açıkgöz’ün katılımıyla “Türkiye’de Spor Medyası / Spor mu Talk Show mu?” programıyla başlayacak.Haber
Hafta boyunca yapılacak programlara eski Milli Futbolcu Nihat Kahveci, Doç. Dr. Halit Yerebakan, Gazeteci Mehmet Ali Bulut ve Milli Taekwondocu Hakan Reçber katılacak. 13 ilden gelecek 150 öğrenci tarih kokan Milas Beçin Kalesi gezisi ve Azmak nehri ile ünlü Akyaka gezisine katılacak. Öğrenciler macera dolu spor etkinlikleriyle eğlenceli bir kamp deneyimi yaşayacaklar.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından 6. kez düzenlenen Tematik Kış Kampının Muğla olarak 6. kez ev sahipliği yapmanın onurunu yaşıyoruz. Ülkemizin 10 farklı ilinde 10 ayrı temayla yapılacak olan Tematik Kış Kamplarının, Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampını Bakanlığımız Yurtlarında kalan 13 ilden toplam 150 öğrencinin katılımıyla Turgutreis Yurdunda yapacağız. Öğrencilerimiz alanında uzman birçok ünlü isim ile bir arada olma şansını elde edecekler. Tarihi ve kültürel gezilerimiz olacak. Gençlerimizin kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak bu tür organizasyonların önemi çok büyük. Bir hafta boyunca misafirimiz olacak öğrencilerin ilimizden mutlu bir şekilde ayrılmalarını için elimizden geleni yapacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN