Toprakla Buluşan Ata Tohumları, Filizlenmeye Başladı

Menteşe Belediyesi'nin (Covid-19) salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında kendi arazilerinde ektiği Ata Tohumları filizlenmeye başladı. 'Pandemi Süresince Tarımsal Üretimin Yerel Tohumla Desteklenmesi' başlıklı projeyi yakından takip eden, kolları sıvayıp tarlaya giren Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, üreticilerle birlikte toprağı işledi.

PAYLAŞ

Kolları Sıvadı, Tarlaya Girdi
Menteşe Belediyesi’nin, Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın Covid – 19 Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamındaki 2020 yılı mali destek programı için başvurduğu “Pandemi Süresince Tarımsal Üretimin Yerel Tohumla Desteklenmesi” başlıklı proje kapsamında ektiği ata tohumları filizlenmeye başladı. (Covid-19) salgınının yarattığı ekonomik olumsuz koşulların hafifletilmesi ve yerel üretimin desteklenmesinin amaçlandığı projeyi yakından takip eden Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş zaman zaman üreticilerle birlikte kolları sıvayıp tarlaya giriyor. 
Proje ile yerel tohumları kullanarak, yerel tarımı ve çiftçiyi desteklemeyi hedeflediklerini belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Tarımsal üretim çalışmalarımızın meyvesini almaya başladık. Kafaca Mahallemize ektiğimiz Ata Tohumlarımız domates, biber ve patlıcan fidelerimiz filizlenmeye başladı. Bu kapsamda Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın sağladığı hibe desteği ile belediyemize kattığımız traktörümüzü de kullanmaya başladık. GEKA’ya sağladığı %100 hibe desteği için tekrar teşekkür ediyorum.” dedi. 
İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılacak
Proje ile ihtiyaç sahibi vatandaşların acil gıda ihtiyaçlarının karşılanacağını belirten Başkan Gümüş, “Yerel tohumdan yetiştirilen ürünlerin bir kısmını gıda ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Bir kısmını da aşevimizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için sıcak yemek yapımında kullanacağız. Amacımız üretimin ne kadar önemli olduğunu vatandaşlarımıza göstermek, kendi ekibimizle, kendi arazilerimizde ata tohumlarımızı yetiştirmek. Tarıma, üretime, üreticiye önem veren bir belediye olarak, geleceğimiz için üretmeye devam edeceğiz.” dedi. 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN