SU FATURALARINDA İŞİN 'SUYU' ÇIKTI!

Muğla'nın turizm cenneti ilçesi Fethiye'de, az su tüketimine rağmen gelen yüksek faturalar Fethiyelilerin tepkisine neden oldu. Fethiye'de küçük bir eve, 4 lira 32 kuruşluk su kullanmasına rağmen 38 lira 70 kuruş fatura gönderildi. Faturayı eline alan vatandaş adeta şok yaşadı.

PAYLAŞ

Muğla’da su faturalarına eklenen “ilçe belediyesinin katı atık toplama ve taşıma bedeli”nin yüksek olması, vatandaşları hem şaşırtıyor hem de tepkilerini çekiyor. 
FATURADA ATIK SU BEDELİ YOK!
Fethiye’de küçük bir eve 4 lira 32 kuruşluk su kullanmasına rağmen 38 lira 70 kuruş fatura gönderildi. Faturada, içme suyu bedeli 4 lira 32 kuruş, atık su bedeli ise hiç yok. Faturayı yüksek gösterenin ise 27 lira 12 kuruşluk 'ilçe belediyesi katı atık toplama-taşıma bedeli' olduğu dikkati çekti. Çeşitli vergilerin de eklenmesiyle faturanın 38 lira 70 kuruşa yükseldiği görüldü. Ev sahibi, faturayı sosyal medyadan paylaşıp, tepkisini dile getirerek, adeta isyan etti. 
SU BEDELİNİN 8 KATI FATURA!
Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nde (MUSKİ) gelen son faturalarda katı atık toplama bedeli nedeniyle içme suyu bedelinin yaklaşık 8 katı fatura gelmesine, Fethiye’de ikamet eden Burak Demir isimli vatandaş tepki gösterdi. Su faturasını sosyal medya üzerinden paylaşan Demir; “Soyguna bir yenisi daha eklendi 4,32₺ içme suyu bedeli ama dönem fatura bedeli 38,70₺. El insaf, bu kadar da olmaz. Hiç kullanılmayan evin 2. katı için 34,38₺ belediyeye vergi ödüyoruz....” şeklinde açıklama yaparak isyan etti. 
Burak Demir’in sosyal medyada paylaştığı su faturasını gören çok sayıda vatandaşta, belediyelere tepki gösterdi. 
FATURA SKANDALI MUĞLA GENELİNDE VAR!
Geçtiğimiz günlerde Bodrum’da bir vatandaşta, su faturası şoku yaşamıştı. 69 Türk Lirası "içme suyu bedeli" olan faturaya 2.006 Türk Lirası toplam bedel gönderilen işyeri sahibi, olay karşısında şaşkınlığa uğramıştı. Düzenlenen faturaların en dikkat çekici kalemi ve en büyük tutarı olan "İlçe Belediyesi Katı Atık Toplama - Taşıma Bedeli" olarak belgelere yansıdı. 2.006 liralık faturaya, 1.534 TL “ilçe belediyesinin katı atık toplama ve taşıma bedeli” yazıldığı görülmüştü. 
 

Ferdi Yavuz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN