STK'LARDAN COŞKULU KUTLAMA

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi önderliğinde siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni düzenlendi.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Cumhuriyetin 97. yıldönümü dolayısıyla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi öncülüğünde CHP ve İyi Parti Fethiye İlçe Başkanlıkları, Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye ve Göcek Şubeleri, Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye Şubesi, Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Fethiye Şubesi, Kardelen Sanat Derneği, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Fethiye Şubesi ve diğer STK’ların da katılımıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Törende çelenklerin sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. İlk olarak konuşan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şube Başkanı Tuğrul Yılmaz, Cumhuriyet’in kazanımlarına ve önemine vurgu yaptı. İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban konuşmasında, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümü dolayısıyla burada toplandık. Çok uzun ve meşakkatli bir sürecin ardından Cumhuriyet, Türk ulusuna bırakılan en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir” dedi. 

CHP Fethiye İlçe Başkanlığı adına konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Osman Kurtuluş, “Hepimiz, Yüce Önder Atatürk’e hesap vermek zorundayız. Geleceğimizin teminatı olan Cumhuriyetimize daha çok çalışarak, sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı. Son olarak konuşan Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, “29 Ekim’de ülkemiz karanlık bir dünyada umutsuzluğa düşmüş bir vatandan; gelişen ve kalkınan bir ulus devleti olmuştur. Yarınlara endişe içinde bakan bir milletten, ulus olma bilincine sahip yurttaşlar yaratmanın ilk adımının atıldığı gündür” dedi. 
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN