Stantlar haftada 2 gün kurulmaya devam ediyor

Beşkaza Meydanı'nda her hafta sonu Fethiye Belediyesi'nin katkılarıyla kurulan El Emeği Göz Nuru stantları faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Pandemi döneminde faaliyetlerine ara veren pazar, normalleşme kapsamında 4 Temmuz'da stantlarını tekrar açmaya başlamıştı.

PAYLAŞ

Çoğunluğu ev hanımlarından oluşan stantlarda birbirinden güzel el işi ürünler satışa sunuluyor. Çoğunluğu el işi takılardan oluşan pazarda; ahşap hediyelikler, seramik, deri ve cam eşyalar, çantalar, süs kabaklarından yapılan avizeler, bez bebekler ile çeşitli hediyelik süs eşyaları yer alıyor. Bu hafta 68 standın açıldığı El Emeği Göz Nuru pazarında birbirinden güzel ürünler yerli ve yabancı turistler için satışa sunuluyor.  

Fethiye El Emeği Göz Nuru Komite Üyesi Nalan Sarıgül yaptığı açıklamada, “Beşkaza Meydanı’nda her hafta Cumartesi ve Pazar günleri, saat 16.00 ve 24.00 saatleri arasında stantlarımızı açıyoruz. İlgi oldukça güzel. Yaz sezonu olduğu için en çok halhal ve bileklik satılıyor” diye konuştu.  

Fethiye El Emeği Göz Nuru Komite Başkanı Halil Bahçavan açıklamasında, “4 Temmuz’dan itibaren haftada 2 gün stantlarımızı açmaya devam ediyoruz. Şu an durgun bir süreç yaşıyoruz. Bu hafta 68 arkadaşımız stant açtı. El örgü bebekleri, geri dönüşüm, takılar, ahşap ve değişik çalışmalar yapan arkadaşlarımız var. Burada hazır bir ürün yok hepsi tamamen el emeği. Aramızda 3 engelli bir de yabancı uyruklu arkadaşımız bulunmaktadır” şeklinde ifadeler kullandı. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN