Sportif faaliyetler hakkında görüşlerini aktardılar

Fethiye İlçe Sportif Turizm Kurulu toplantısı Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında gerçekleşti. Kaymakam Şahiner, 'Turizm sezonunun yavaş yavaş başlamasına rağmen, büyük tesislerimiz henüz açılmadı. Avrupa ülkelerinde kapıların açılmamış olmasının da bir sıkıntısı var. Biz bu yönde gerekli adımları atacağız ve tedbirlerimizi alacağız' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Kaymakamlık makamında gerçekleşen toplantıda; bölgemizde yapılan kara ve denizdeki turizm amaçlı sportif faaliyetlerinin parkur alanları ve her faaliyet için uygulanması gereken kurallar ve acentelerin durumu görüşüldü. Toplantıya; Fethiye İlçe Turizm Danışma Bürosu Müdürü Saffet Dündar, İMEAK DTO Fethiye Şubesi Başkanı Şaban Arıkan, Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, TÜRSAB Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Raşit Gödelek ile sivil toplum kuruluşları yetkilileri katıldı.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner yaptığı konuşmada, “2020 turizm sezonunda denetleme ekiplerimizin sayısını arttırdık. Normalleşme sürecinde kamu kurum ve kuruşları ile işletmecilerimiz ciddi gayret sarf ediyor. Bununla ilgili genelgeler geliyor ve uyulması gereken kurallar belirtiliyor. Her ay denetlenmeyen işletme kalmayacak şekilde planlamamızı yapıyoruz. 4-5 aydır yaşadığımız pandemi süreci, insanların ciddi sıkıntı içine girmesine neden oldu. Turizm sezonunun yavaş yavaş başlamasına rağmen, büyük tesislerimiz henüz açılmadı. Avrupa ülkelerinde kapıların açılmamış olmasının da bir sıkıntısı var. Biz bu yönde gerekli adımları atacağız ve tedbirlerimizi alacağız. Fethiye’de deniz ve kara sporları ile diğer sportif faaliyetler hakkında sizlerin görüşünü alıyoruz. Bu konuları değerlendirmek için sizlerle bir araya geldik. Hanutçuluk konusunda denetleme ekiplerimizi oluşturduk” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN