Soydemir ''Berber ve Kuaför Esnafımız Tedbirlere Uyuyor''

Pandemiden dolayı alınan tedbirlerin ardından geçilen normalleşme sürecinde ilk olarak AVM'ler ve berber ile kuaförler hizmete girerken Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, bu esnaf grubunu gezdiğini ve tedbirlere uyduklarını ifade etti.

PAYLAŞ

AVM’ler, berberler, kuaförler ve güzellik salonlarının tedbirli bir şekilde hizmete başlamasıyla Fethiye’de pandemiden kapanan 355 iş yerinin ilk etapta açıldığı öğrenildi. Fethiye’de faaliyette bulunan 130 bayan kuaför, 185 berber ile 40 güzellik salonu Covid-19 tedbirlerini alarak kapılarını müşterilerine açtı. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, ilçedeki bazı esnafları sabah saatlerinde ziyaret ettiğini, hepsinin kurallara uygun şekilde çalışmaya başladıklarını dile getirdi. Soydemir “İki aydan beri Covid-19 salgını nedeniyle berberler, kuaförler ve güzellik merkezleri kapalıydı. Esnaflarımız gerçekten çok sıkıntılı bir dönem geçirdi. Ama bu virüsü hep beraber başımızdan def edeceğiz. Özveriyle iki ayı zor geçiren tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Kahveler, lokantalar, restorantlar kapalı. Tabi bunlar paket servis de yapıyor. Bugün berberler 09:00 ile 21:00 arası açık kalarak müşterilerine hizmet sunacaklar. Tabi bunlar eldiven, dezenfektan kullanacaklar. Zaten Cuma günü Fethiye Belediyesi esnaflarımızın dezenfekte işlemlerini yaptı. Ben belediyeye ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Berber ve kuaförlerimiz üç koltuk varsa ortadaki koltuk boş kalması şartıyla, sosyal mesafeyi koruması ve maske takması şartıyla müşterilerini birer birer alacaklar. Burada halkımıza hizmet edeceklerdir. Bugün berber esnaflarımızı gezdim. Hepsi gerekli tedbirleri uyguladıklarını gördüm” dedi.
HİJYEN PAKETİ DAĞITILDI
Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir “Sayın Cumhurbaşkanımızdan bu günlerde lokantalar, kafeler, restorantlarla ilgili bir açıklama bekliyoruz. Bu esnaf gruplarımızın önümüzdeki hafta açılabileceğini tahmin ediyorum. Esnaflarımıza Muğla Büyükşehir Belediyesi içinde eldiven, maske, dezenfektan gibi malzemelerden oluşan hijyen paketleri dağıttı. Onlar da ellerinden geldiği kadar esnaflara yönelik çalışmalarını yapıyorlar. Büyükşehir Belediyemize de teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN