MÜSİAD Fethiye ve Kızılay'dan örnek proje

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Fethiye Şubesi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere Kızılay Fethiye Şubesi'ne 100 adet gıda kolisi bağışladı. Daha önceden 50 adet koli bağışladıklarını kaydeden MÜSİAD Fethiye Şube Başkanı Kemal Tufan, ilerleyen süreçte 150 adet daha koli bağışlayacaklarını dile getirdi.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; MÜSİAD Fethiye Şube Başkanı Kemal Tufan yaptığı açıklamada, “Korona virüsü salgını sürecinde, Ramazan ayından önce Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla zaman zaman bu yardımlarımızı gerçekleştirdik. Seydikemer’de de bu faaliyetlerimiz devam edecek. Biz işadamları olarak dönemde halkımıza elimizden geldiği kadar dokunmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadar 150 koli teslim ettik. 150 koli daha bağışlayacağız. Ramazan boyunca toplam 300 koli bağışta bulunmuş olacağız. Tüm üyelerime yardımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ülkemizin bulunduğu bu durumda 55 üyemiz de istihdam kaybı oluşturmadan hizmetlerine devam ettiler” dedi.

Kızılay Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna, “MÜSİAD şubemiz Kızılay ile işbirliğinde bir proje gerçekleştirdi. Bu gıda kolilerinin ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmasında bize yetki verdi. Kızılay olarak Vefa Sosyal destek Grubunun bir üyesiyiz. Fethiye’de 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza çok ciddi hizmetlerde bulunuyoruz. Geçmiş yıllarda olmadığı kadar bağış topluyoruz ve bunu ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Hazırda şu an 650 gıda kolimiz var. Dağıttığımız gıda kolisi bin 300’ü aşacaktır. Bunun yanında nakdi yardımlarımız da var. Destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN