SEYDİKEMER'DE ŞEHİDE SAYGI ZİYARETİ

15 Temmuz Darbe girişiminin 4. Yılında, tüm ülkede olduğu gibi Seydikemer'de de 15 Temmuz şehitleri gıyabında, şehit kabirleri ve aileleri ziyaret edildi. Şehitlerin mezarı başında okunan mevlidin ardından kabirlere karanfiller bırakıldı.

PAYLAŞ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında, darbe girişiminde şehit olan vatandaşların gıyabında, Seydikemer’de de şehit mezarları ziyaret edildi. Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer İlçe Müftüsü Orhan Turan, Seydikemer İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur ve Seydikemer Orman Bölge Müdürü Ömer Kahraman katıldığı şehit mezarı ziyaretlerinde,  Müftü Orhan Turan mevlit okudu. Ardından mezarlara karanfiller bırakılarak şehit Alper Seven’in ailesi ziyaret edildi. 
Üç yıl önce Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi Tendürek Dağı bölgesinde yürütülen operasyonlar sırasında şehit düşen Uzman Onbaşı Alper Seven’in ailesini ziyaret eden protokol üyeleri, pandemiden dolayı ziyareti uzun tutmadılar. 
Seydikemer’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma ve kutlama programı akşam 21:00’da okunacak mevlid-i şerifle başlayacak. Yapılacak konuşmaların ardından saatler 12:15’i gösterdiğinde ise selanın okunmasıyla birlikte Demokrasi nöbeti de başlamış olacak. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN