SEYDİKEMER'DE KOVİD19 DENETİMİ YAPILIYOR

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği 'Koronavirüs Denetimleri' genelgesi kapsamında Muğla'nın Seydikemer ilçesinde de denetimler başladı. Ülke genelinde gerçekleşen denetimlerde pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetimler yapılıyor.

PAYLAŞ

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında Muğla'nın Seydikemer ilçesinde de denetimler başladı. Ülke genelinde gerçekleşen denetimlerde pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetimler yapılıyor.

Seydikemer ilçesinde, İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında sabah saatlerinde denetimler başladı. Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve polis ekipleri ilçedeki; iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetim gerçekleştiriliyor. Kaymakam Güneri ve Başkan Otgöz, denetimlerde vatandaşlara sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı konusunda uyarılarda bulunuldu. 

Covid-19 pandemisinin bütün dünyayı etkilediğini belirten Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, "Türkiye'de de pandeminin etkisi devam ediyor. Vaka sayıları günden güne artmaya başladı. İkinci dalganın gelmemesi için İç İşleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine genelde gönderdi. Bizlerde genelge doğrultusunda denetimler yaptık" dedi.

SEYDİKEMER KURALLARA UYUYOR

Yapılan denetimlerde Seydikemer'de herkesin kurallara uyduğuna dikkat çeken Başkan Otgöz, "Temizlik, maske ve mesafe kurallarına vatandaşlarımız uyuyor. Denetlediğimiz yerlerde olumsuz bir vaka görmedik. Seydikemer halkı duyarlı. Bu duyarlılıktan dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sayın kaymakamımızın önderliğinde tüm ekiplerle dolaştık. Tüm işyerlerini denetliyor ve vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Seydikemer'de şuana kadar ölümlü bir vaka görülmedi. Bundan sonraki süreçte de biz bunu en az hasarla atlatmak için çalışmalarımızı yapacağız. İnşallah he birlikte başaracağız!" diye konuştu.

GÜNERİ; "VAKA SAYISINI İNDİRME GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ"

Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri, "Bakanlığımızdan gelen talimat gereğince ilçe belediye başkanımız, Zabıta Müdürlerimiz, Emniyet Yetkililerimiz ve gerekli kurumlarla beraber  restorantlarımızı, kafelerimizi, kahvehanelerimizi ziyaret ediyoruz. Gerekli denetimlerin alınıp alınmadığına dair denetimlerde bulunduk. Vatandaşlarımızın duyarlılığını görmüş olmaktan çok mutluyuz. Biz gene hatırlatmalarımızı yaptık. Bu yönde bazen haberli bazen habersiz denetimlerimiz devam edecek. Vaka sayılarımızda il geneline göre oldukça düşük. Bunu minimuma indirme gayreti içerisindeyiz. Vatandaşlarımızda bunun bilincinde" ifadelerini kullandı. 
 

Hülya Kulalı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN