FETHİYE BELEDİYESPOR'UN ÜCRETSİZ MODERN OKÇULUK KURSLARI BAŞLADI

Bugüne dek çeşitli branşlarda pek çok amatör sporcu yetiştiren Fethiye Belediyespor'un ücretsiz 'modern okçuluk kursları' başladı.

PAYLAŞ

Türkiye Okçuluk Federasyonu'nun sertifikalı antrenörlerinden Kartal Cenk Taş ve Dilek Zeybek tarafından verilen kurslara çocuklar ve gençler ilgi gösteriyorlar. Ölüdeniz / Ovacık'taki spor kompleksinde başlayan kurslar ilk olarak 9-14 yaş grubu kursiyerler için ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.
Sertifikalı okçuluk antrenörü Kartal Cenk Taş konuya ilişkin olarak “Sıcak yaz günlerini evde geçirmek istemeyen çocuklarımız ve gençlerimiz için Fethiye Belediyespor çatısı altında, tamamen ücretsiz, modern okçuluk kursları açmış bulunmaktayız. Kurslarımız yeni başlamış olmakla birlikte 30 öğrencimiz kursa kaydoldu. Bu sayının önümüzdeki günlerde mutlaka artmasını bekliyoruz. Covid-19 salgınının tüm dünyayı sardığı, salon sporlarının çok kısıtlandığı bugünlerde, Dünya Sağlık Örgütü ve Olimpiyat Komitesi temassız sporlar arasında ilk sırada okçuluğu tavsiye ediyor. Veliler Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile Millî Olimpiyat Komitesi'nin resmî web sayfasını incelediklerinde, bunu kendileri de görebilirler. Sosyal mesafeye uygun hedef ve atış aralıkları koyduğumuz için, sporcularımız kendi malzemelerini başka sporcular ile müşterek kullanmadıkları için, açık alanda, temiz havada terlemeden spor yaptığımız için, beynin iki lobunu birden çalıştıran nadir sporlardan biri olduğu için okçuluk sporunu bütün gençlerimize tavsiye ediyoruz. Okçuluk sporuna ilgi duyan gençlerimiz ya da çocuklarının bu sporu yapmasını isteyen velilerimiz 0546.8005805 numaralı telefonu ararlarsa daha detaylı bilgi alabilirler.” dedi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN