Seydikemer Belediyesi'nde Hes Kodu dönemi

Kamu kurumlarında yeni dönem başlarken, Seydikemer Belediyesi'nde de artık işlem yapmak için vatandaşların HES Kodu sahibi olması gerekiyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge sonrası tüm kamu kurum ve kuruluşlarında HES kodu zorunlu hale getirildi. Belediye binası girişinde HES kodu denetimi yaparak, vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundu.

PAYLAŞ


İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge sonrası Hayat Eve Sığar (HES) kodunun Valilik, Kaymakamlıklar, Belediyeler ve tüm kamu kurumları randevu talepleri öncesi ve bu kurumlara girişlerde zorunlu olarak kullanılmasına karar verildi. Seydikemer Belediyesi’nde de girişlerde HES kodu istenirken; olmayan vatandaşlara görevliler kod almak için yardımcı oluyor. Ateşleri ölçülerek belediyeye alınan vatandaşlar, işlemleri sırasında da maske ve sosyal mesafeye dikkat ediyor. Öte yandan belediyede Kovid-19 tedbirleri kapsamında esnek çalışma saatleri uygulanıyor. 

Seydikemer Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Çetin; belediyeye girişlerde HES kodu döneminin başladığını belirterek, “Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda esnek çalışma programına geçildi” şeklinde ifadeler kullandı. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN