SEYDİKEMER AK PARTİ'DE GÜMÜŞ, GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Seydikemer 3. Olağan Kongresi'nde mevcut Başkan Eczacı Salih Gümüş, güven tazeledi. Tek liste ile gidilen seçimde 400'e yakın delege 3. kez Başkan Gümüş'e destek verdi. Kongrede konuşan Başkan Gümüş, 'Önümüzde 2023 ve tam bağımsız Türkiye hedeflerimiz var. Bu kongre ile bu hedeflere ulaşmak için yine millet aşkıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

AK Parti Seydikemer 3. Olağan Kongresi’ne yoğun ilgi oldu. Tufanlar Dinlenme Tesisleri Salonu’nda yapılan olağan genel kurulda pandemi tedbirleri uygulandı. Sık sık da uyarılar yapıldı. Kongreye AK Parti İzmir Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İl Koordinatörü Mahmut Atilla Kaya, AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, MHP Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet Arıç, İyi Parti İlçe Başkan Yardımcısı Şenay Tahancı, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır, Şoförler Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, AK Partili belediye ve ilçe başkanları ile delegeler ve partililer katıldı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından divan başkanlığına Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, yardımcılığına Barış Eğilmez, katip üyeliklere de Zeynep Yalçınsoy, Ramazan Yantır ve Hüsrev San getirildiler. 

Kongrenin açılışında konuşan Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, “Türkiye öyle güçlendi ki bundan rahatsızlık duyanlar var. Dışarıda rahatsız olanları anladık ama içeride rahatsızlık duyanları anlayabilmiş değiliz. Mavi Vatan imzalıyoruz ve doğalgaz buluyoruz. Rahatsız oluyorlar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Cumhur İttifakı ile birlikte Türkiye’nin güçlenmesini her alanda sağlamaya devam edeceğiz. Yine Cumhur İttifakıyla, Türkiye’yi tüm hedeflerine ulaştıracağız. Sizlerden ilçeler arası üye sayılarınızı bir yarış içinde nüfus oranınıza göre arttırmanızı bekliyoruz” dedi. Kongrede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sinevizyondan seslenişinin izlenmesinin ardından salonda büyük bir alkış koptu.

Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş alkışlar arasında geldiği kürsüde, “Seydikemer’e yapılan eserler, sizlerin eserleridir Daha coşkulu bir kongre yapmayı planlamıştık. Pandemiden dolayı istediğimiz coşkulu kongreyi yapamıyoruz. İnşallah Kovid-19 belasının çaresi bulunur ve hep birlikte normal hayatlarımıza döneriz. Siyaset insandan fedakarlık talep eder. Zamanını, emeğini, alın terini halkın, şehrin ve ülken için harcaman gerekir. Yıllar boyunca AK Parti kademelerinde zorluklara aldırmadan koşturan dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Önümüzde 2023 ve tam bağımsız Türkiye hedeflerimiz var. Bu kongre ile bu hedeflere ulaşmak için yine millet aşkıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan milletin adamıdır. Bütün seçimleri kazanmıştır. Biz Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle yol arkadaşı olmaktan büyük gurur duyuyoruz. MHP ile kurduğumuz Cumhur İttifakı hesapsız, kitapsız ülkenin menfaatleri doğrultusunda devam etmektedir. Bu ittifak mezara kadar devam edecektir” dedi. 

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de 6,5 yıllık ilçe olduklarını belirtip başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milletvekilleri ve il başkanlığının sayesinde ilçeye önemli hizmetler yaptıklarını söyledi. Otgöz, “Seydikemer’e hükümet konağı, belediye hizmet binası kazandırılmıştır. En büyük derdimiz hastaneydi. Hastane inşaatı 700 günde bitirilecek. Seydikemer’e yakışır bir park da yapacağız. Millet Bahçesi olmazsa olmazımız. 3. köprüyü de bitireceğiz. İmar planımız son aşamada. Anıtlar Kurulu gelip inceledikten sonra 1075 dönümlük alanı imara açacağız. İkinci etap imar planı çalışmaları da devam ediyor” ifadelerini kullandı. 
AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete de “AK Parti’nin oy oranının çok olduğu yerlerde oy sayısında fazlalık göremedik. Seydikemer’de bu dönemden itibaren üye sayısında da ciddi bir artış bekliyoruz. Tüm AK Partililer olarak, oy vermiş olan herkesi üye yapalım. Seydikemer’e biraz ağırlık katarak; Dalaman’da öbür tarafından yapacağı hizmetlerle Fethiye’ye ağırlık verelim. Fethiyeliler de çalışkan belediyeleri görsünler ve bizim neyimiz var deyip Fethiye Belediye Başkanlığını da kazanalım” dedi. 

Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Seydikemer’e 150 yataklı devlet hastanesi ihalesi yapıldı. Hükümet ve belediye binaları inşaatları tamamlanmak üzere. Üniversite, TOKİ, bisiklet yolları ve diğer hizmetler için belediye başkanımız ve ilçe başkanımız devamlı Ankara’da projeleri takip ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’yi 2023 vizyonuna hep birlikte taşımanın mücadelesini vermeye devam edeceğiz” dedi. 

AK Parti İzmir Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İl Koordinatörü Mahmut Atilla Kaya da Seydikemer’de iki dönemdir destan yazıldığını ifade ederek, “Bu kardeşlik ruhu devam ettiği müddet kimse bu bayrağı AK Parti’den alamaz. Muğla’da hedefimiz büyükşehir belediyesini kazanmak. Seydikemer ve Dalaman’ın arasında yer alan Fethiye’de belediye başkanlığını AK Parti’ye kazandırmaktır. 13 ilçenin 7’sinde yeni arkadaşlarla hedefe gidiyoruz. Muğla’da yenilenme süreci yaşanıyor. Ben de Yörük’üm… Yörükler takım oyununu yapamıyor. Ama bu takım oyununu Muğla’da yapmalıyız. Sonucunda da 2024’te Muğla Büyükşehir Belediyesine, AK Partili başkan oturacaktır” diye konuştu. 

AK Parti Seydikemer ilçe faaliyet ve gelir gider raporlarının okunmasının ardından seçimlere geçildi. İlçe Başkanı Salih Gümüş oybirliği ile 3. kez AK Parti Seydikemer İlçe Başkanlığına seçildi. 

YÖNETİM KURULUNDA KİMLER VAR
AK Parti Seydikemer İlçe Yönetim Kurulu’nda Ali Büklü, Alkan İnce, Arif Yıldız, Atlan Saçlı, Ayşe Gökçüm, Bayram Akgüç, Bayram Boğa, Eyüp Saçlı, İsmet Saraç, Kadir Kırlangıç, Mesut Özbek, Meva Nur Okşak, Murat Demir, Neslihan Demirkol, Neşat Güzel, Ramazan Yantır, Tayfun Kutan, Tezcan Marangoz ve Veli Furkan Türk seçildiler. Ayrıca kongrede 63 kişilik il delegeleri de seçimle belirlendi. 

    


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN