Semt pazarlarında sebze meyve poşette 

Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında halk ve semt pazarlarında sebze ve meyvelerin poşetlenerek satılma uygulaması Fethiye'de de başladı. Ticaret Bakanlığı tarafından alınan tedbirlerin valiliklere iletilmesinin ardından Fethiye'de de pazarlarda meyve ve sebzeler poşetlenerek satılmaya başladı. 

PAYLAŞ

Dost Gazetesinden Fatih Dereli'nin haberine göre; Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında halk ve semt pazarlarında sebze ve meyvelerin  poşetlenerek satılma uygulaması Fethiye’de de başladı. Ticaret Bakanlığı tarafından alınan tedbirlerin valiliklere iletilmesinin ardından Fethiye’de de pazarlarda meyve ve sebzeler poşetlenerek satılmaya başladı. 

Bundan sonra pazarlarda korona virüsünü önleme tedbirleri kapsamında vatandaşların sağlığı için meyveler ve sebzeler birer ve ikişer kiloluk şeklinde poşetlenerek vatandaşa satışa sunulacak. Kimi vatandaş uygulamadan dolayı memnun olurken bazı vatandaşlarda seçerek alma işleminin bitmesinden dolayı tepkili davranmakta. Fethiye’de cumartesi günleri kurulan Menteşe semt pazarında pazarcı esnafı zabıta ekiplerinin gözetiminde eldiven ve maske takarak satacağı ürünleri birer ve ikişer kiloluk poşetler halinde hazırlayarak satışa sundu. Vatandaşlarda hijyen bir şekilde ürünleri satın almaktalar. 

Korona virüsü riskini en aza indiren bu sistem ile tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de vatandaşlar sebze ve meyveleri poşetlenmiş olarak alacaklar. Şeffaf poşetler içerisinde satışa sunulan sebze ve meyveleri vatandaş yine görerek almış olacak. Herkesin ellemiş olduğu ürünlerin satışı engellenerek korona virüs bulaşma riski bu şekilde en aza indirilmiş olduğu ifade edildi. 


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN