Şehit yakınları ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası verildi

Muğla'da 3 şehit ailesi ve 5 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi. Devlet Övünç Madalyası'nı alan şehit yakınları gözyaşlarına hâkim olamadı.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Esma Turan'ın haberine göre; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda 7 hak sahibine Devlet Övünç Madalyası tevcih töreni yapıldı. Törene Muğla Valisi Orhan Tavlı, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Muğla Sıtkı Kocam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla baro başkanı avukat Cumhur Uzun, Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve vatandaşların katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Daha sonra şehitlerimiz için okunan duaların ardından, Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Alper Seven'in babası İlhami Seven, Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Fuat Demir'in babası Enver Demir, Malul Gazi Jandarma Yüzbaşı Mustafa Okan Kuloğlu, Malul Gazi Jandarma Astsubay Üstçavuş Arif Zeybek, Malul Gazi Jandarma Uzman Çavuş Tayyip Günay, Malul Gazi Jandarma Er Doğukan Atasoy ve Malul Gazi Özel Harekât Polis Memuru Haydar Doğan'a Muğla Valisi Orhan Tavlı tarafından Devlet Övünç Madalyası ve beratı takdim edildi. 
Devlet Övünç Madalyası’nı alan şehit yakınları gözyaşlarına hâkim olamadı.

 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN