Sanatçı Yonca Usta, İlk Kişisel Sergisini Fethiye'de Açıyor

Sanat yaşamını Fethiye'de sürdüren Ressam Yonca Usta, Renk Odası isimli ilk kişisel sergisini 3 Temmuz Cuma günü Lotus Chakra'da açıyor.

PAYLAŞ

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü bitirdikten sonra Fethiye’ye yerleşen sanatçı, daha önce İstanbul ve Fethiye’de karma sergilere katılmıştı. İlk kişisel sergisi 9 Temmuz’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Sanatçı Yonca Usta, kendine yakın hissettiği akımın Soyut Dışavurumculuk olduğunu söyledi. Etkilendiği sanatçının ise Jackson Pollock olduğun vurgulayan Yonca Usta, sezgilerini özgür ve spontane yansıtmayı amaçladığını ifade etti. Yonca Usta kendini en iyi aktaracak şekilde materyal olarak akrilik ve yağlı boya kullandığını belirtti.

Yonca Usta, çalışmalarıyla ilgili olarak, “3 Temmuz tarihindeki etkinlik, benim ilk kişisel sergim olacak. Renk Odası ismini taşıyan etkinlik, Lotus Chakra’da olacak. Çok renkli bir sergi olacak. Sergiye gelen herkes, mutlaka kendinden bir şeyler bulacak. Resimlerimde kendimi yansıtıyorum. Tüm çalışmalarıma sezgisel yaklaşıyorum. Lotus Chakra’da kendime ait bir atölyem var. Orada öğrencilerim var, resim ve cam altı boyama dersleri veriyorum. Kurslara katılmak isteyenler Lotus Chakra’nın instagram hesabı üzerinden iletişime geçebilirler” dedi.

   

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN