Bedensel Engelliler Oturarak Voleybol Takımı Süper Lig'de

2020-2021 Sezonunda Oturarak Voleybol (Paravoley) Süper Liginde mücadele edecek olan Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Bedensel Engelliler Voleybol takımı Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman'ı ziyarette bulundular.

PAYLAŞ

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde bulunan branşlardan birisi olan Oturarak Voleybol Ligi’nde mücadele eden Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü, liglerin tescil edilmesi ile 1. Lig’den Süper Lig’e yükselmişti. Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü aynı zamanda Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Başkanı Harun Reşit Yiğit, Antrenör Aycan İnoluk ve özel sporcular Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman'ı ziyaret etti. 

2020-2021 sezonunda Süper Lig’de mücadele edecek olan Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Oturarak Voleybol takımı, üst liglerde Muğla’yı temsil eden takımlardan birisi olacak. Şubat ayında Mersin’de yapılan tüm maçları kazanan temsilcimiz liderlik koltuğuna oturmuştu. Coronavirüs salgını nedeniyle liglerin oynanmaması ve daha sonra tescil kararı çıkınca takımımız Süper Lig’de mücadele etmeye hak kazanmıştı. 

Tüm takımı tebrik ederek takım sporcularına Milli Takım Forması hediye eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Özel Sporcularımızın Süper Lig’de Muğla’mızı başarı ile temsil edeceklerine inanıyorum. Daha önce 1. Lig’de mücadele ederken bu yıl ilimizi Türkiye Süper Liginde temsil edecekler. Özel sporcularımızın bu başarıları bizim için çok değerli. Biz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak özel sporcularımıza, özel gençlerimize salonlarımızı, sahalarımızı ve yüzme havuzlarımızı açtık. Onlar için çok farklı çalışmalarımız var. Bu noktada Antrenörlerimizin desteği çok önemli. Başta Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüzün öncülüğünde uzun çalışmaların sonucunda Süper Lig’e yükselmeyle çalışmaların neticesini aldık. İlimizin tanıtımına özellikle, özel sporcularla birlikte diğer branşlarda çok önemli sporcularımız bulunmakta. Takım sporlarında da gelinebilecek en önemli noktaya oturarak voleybol takımımız gelmiş durumda. Ben başta sporcularımıza, onlara destek olan ailelerine çok teşekkür ederim. Süper Lig’de başarı ile ilimizi temsil edeceklerine inanıyorum. Biz her zaman sporcularımızın yanındayız. Daha iyi şartlarda sporlarını yapıp, kendilerini geliştirmesi konusunda desteklerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı. 

Gençlik ve Spor Fethiye İlçe Müdürü ve aynı zamanda Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Başkanı Harun Reşit Yiğit, “Geldiğimiz nokta 5 yıllık bir sabrın ve çalışmanın sonucu. 5 yıldır İl Müdürlüğümüzün özel sporcularımıza tahsis ettiği bir araç var. Bu araçla biz sporcularımızı evlerinden alıyoruz, salonumuza getiriyoruz. Antrenman yaptırıp tekrar evlerine geri bırakıyoruz. Bu gerçekten çok büyük bir nimet bizim için. Ben sporcularımıza müsabakalara giderken hep şunu söylüyordum: ‘Gittiğinizde zevk alın, yarış psikolojisine fazla kapılmayın.’ Bu sefer fazla zevk almışlar. Sporcularımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

16 takımın yarışacağı müsabakada hedeflerinin ilk 5’e girmek olduğunu söyleyen Antrenör Aycan İnoluk, “Yaklaşık 5 yıldır liglerde mücadele ediyoruz. Bu sefer çok fazla emek sarf ettik. Emeğimizin karşılığında da Süper Lig’e yükseldik. 16 takım mücadele edecek. Hedefimiz ilk 5’te olmak. Bize destek olan herkese teşekkür ederim. Coronavirüs nedeniyle her şey normal giderse maçlar Kasım ayında başlayacak. Başladıktan sonra deplasmanlı şekilde olacak. Ankara, Konya, Aksaray, Bolu, Karabük, Karadeniz Ereğli, Samsun ve birçok illerdeki takımlarla eşleşeceğiz” dedi.
 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN