SAKLIKENT'İ BAYRAMDA 23 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bulunan ve Antalya ile Muğla'yı birbirinden ayıran Saklıkent Kanyonu, Kurban Bayramı'nda pandemiye rağmen ziyaretçi akınına uğradı. Kurban Bayramı tatili için Fethiye ve Seydikemer'e gelen tatilcilerin büyük ilgi gösterdiği Saklıkent'i, 4 günde 23 bin kişinin ziyaret ettiği belirtildi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 'kanyona ilgi güzel. Pandemi tedbirleri alarak misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz' dedi.

PAYLAŞ

Türkiye’nin ve dünyanın en gözde kanyonları arasında yer alan Saklıkent Kanyonu, Kurban Bayramı'nda da yerli turistlerin ilgisini çekti. Muğla, Antalya sınırında yer alan ve Fethiye ilçesine 34 kilometre mesafede bulunan Saklıkent, içinden akan soğuk suyuyla yerli ve yabancı turistlerin en çok rağbet ettiği kanyon oldu. Pandemiye rağmen yöreye gelen turistler, Saklıkent Kanyonu’nu ziyaret ederek buz gibi suların içerisinde metrelerce yürüyerek serinledi.  Sıcaklığı 5 derece olan sudan geçen turistler, 18 kilometre uzunluğundaki kanyonu keşfetmenin mutluluğunu yaşadılar. Covid-19 tedbirlerinin alındığı, sosyal mesafe ve maske uyarılarının görevliler tarafından sık sık yapıldığı Kanyon’da, yüksekliği 100 metreyi bulan dağların arasında yürüyenler, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcağa karşı adeta klima ortamına girmiş gibi oldular. Büyük bölümü güneş görmeyen kanyona gelen ziyaretçiler, içinden akan suda yürümekten büyük keyif alırken kanyona girmek isteyen tatilciler ise gişelerde zaman zaman uzun kuyruklar oluşturdu. 
Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “kanyona ilgi güzel. Pandemi tedbirleri alarak misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz. 4 günlük bayram tatilinde Saklıkent Kanyonu’nu 23 bin vatandaşımız ziyaret etti. Tüm vatandaşlarımızı Saklıkent’e bekliyoruz” dedi.
Saklıkent Kanyonu İşletme Müdürü Ramazan Yantır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin başladığı günden bu yana kanyonu 23 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi.
Kanyonu geçen yıl 6 günlük tatilde 29 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Yantır, “Bu sene pandemi nedeniyle turizm sezonu geç başladı. Şu an 4 günlük bayram tatilinde ziyaretçi sayımız 23 bine ulaştı. Burada ziyaretçilere pandemi tedbirlerini hatırlatıyoruz. Herkesi kanyona bekliyoruz” dedi.

Çoğunluğunu yerli turistlerin oluşturduğu ziyaretçiler, kanyonun doğasının çok güzel olduğunu söyleyerek “harika bir ortamdayız. Bol bol fotoğraf çektik. Burayı hiç unutmayacağız” ifadelerini kullandılar. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN