FETHİYE ÇARIKLI ET ENTEGRE TESİSİ'NDE YAKLAŞIK BİN 600 KURBANLIK KESİLDİ

Fethiye'de belediye kurbanlık pazarına celeplerin getirdiği kurbanlıklar üç günde bitti. Celepler, pandemi nedeniyle kurbanlık satışının az olacağını beklerken özellikle üç günde gelen talepler ile ellerindeki kurbanlıkları sattı. Bu arada Çarıklı Et Entegre Tesisi'nde Kurban Bayramı'nın üç gününde toplam bin 500'e yakın küçükbaş ve 180 büyükbaş hayvanın kesim işleminin yapıldığı kaydedildi.

PAYLAŞ

Fethiye’de belediye kurbanlık pazarına celeplerin getirdiği kurbanlıklar üç günde bitti. Celepler, pandemi nedeniyle kurbanlık satışının az olacağını beklerken özellikle üç günde gelen talepler ile ellerindeki kurbanlıkları sattı. Bu arada Çarıklı Et Entegre Tesisi’nde Kurban Bayramı’nın üç gününde toplam bin 500’e yakın küçükbaş ve 180 büyükbaş hayvanın kesim işleminin yapıldığı kaydedildi. Çarıklı Et Entegre Tesisi yetkililerinden Hamit Metiner “170 ile 180 arası büyükbaş hayvan kesildi. Bu sadece kesilmesi değil hayvanların parçalanması işlenip kesilmesi dahilinde oldu. Ayrıca bin 300 ile bin 500 arası küçükbaş hayvan kesildi” ifadelerini kullandı.
Metiner, hem kurbanlık pazarında hem de et entegre tesisinde halk sağlığı açısından pandemi tedbirlerine harfiyen uyulduğunu da ifade etti. Metiner “Kurban Bayramı satışlarımız bu yıl beklenenin üstünde gerçekleşti. Pandemiden dolayı biz bu kadar talep beklemiyorduk. Dağdaki çobanımızdan etin son işlem gördüğü ana kadar çalışan tüm personelimiz çok iyi hazırlanmıştık. Ekstradan bir ekip daha bulundurduk. Pandemi kuralları çerçevesinde bir ay önceden mezbahamızı hazırlamaya başladık. Bizim yaptığımız iş de halk sağlığıyla ilgili bir olay olduğu için maskelerimizden sosyal mesafe kuralına, hijyenimize kadar tüm tedbirleri alıp hizmet verdik. Başarı ekibin bütününden gelir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarımızı Akdağ’da, Girdev Yaylası’nda 3 bin 124 rakımlı yerlerde kendimiz organik olarak yetiştiriyoruz. İnsanlar artık güvenilebilir adresler arıyor. Biz de bu güvenilir adreslerden biri olmak için varız. Hem satış yaptığımız hem kesim yaptığımız müşterilerimizin hepsi memnuniyetle ayrıldı. Çarıklı ailesi olarak dağdaki çobandan, burada kesim yapana, işkembeyi dökenden kelle toplayana kadar tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor, tüm Müslüman din kardeşlerimizin tekrar kurban bayramını kutluyorum. Allah bana insanlara bu şekilde hizmet etmeyi nasip ettiği için çok gururluyum ve şanslıyım” dedi.
TİTİZLİK GÖSTERİLDİ
Çarıklı Et Entegre Tesisi’nde önceden alınan tedbirlerle titizlik gösterildiğini belirten Hamit Metiner “Fethiye’de birçok yerde kesim yapıldı ama biz burada 4 veterinerimiz ve devletimizin gönderdiği 3 veteriner eşliğinde hizmetimizi yerine getirdik. 170 ile 180 arası büyükbaş hayvan kesildi. Bu sadece kesilmesi değil hayvanların parçalanması işlenip kesilmesi dahilinde oldu. Ayrıca bin 300 ile bin 500 arası küçükbaş hayvan kesildi. Kesimin her aşamasını büyük bir titizlikle yapıp başardığımıza inanıyorum. Çarıklı ailesi olarak Fethiye’de halkımıza en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN