Saklıkent'e 4 günde 50 Bin Kişi...

Seydikemer İlçesi'nde, Antalya ile Muğla'yı birbirinden ayıran Saklıkent Kanyonu, Kurban Bayramı'nda da ziyaretçi akınına uğradı.

Saklıkent'e 4 günde 50 Bin Kişi...
Güncel
Seydikemer İlçesi'nde, Antalya ile Muğla'yı birbirinden ayıran Saklıkent Kanyonu, Kurban Bayramı'nda da ziyaretçi akınına uğradı.

Haber Editörü: Gerçek Fethiye

Muğla'nın Seydikemer İlçesi'nde, Antalya ile Muğla'yı birbirinden ayıran Saklıkent Kanyonu, Kurban Bayramı'nda da ziyaretçi akınına uğradı. Kurban Bayramı tatili için Fethiye ve Seydikemer'e gelen tatilcilerin büyük ilgi gösterdiği Saklıkent, dört günde 50 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz Bu yıl 500 bin kişinin ziyaret etmesini beklediklerini söyledi.

Seydikemer'de yüzyıllardır akan kar sularının açtığı kanyon olma özelliğini taşıyan Saklıkent, Kurban Bayramı'nda da yerli turistlerin ilgisini çekti. Muğla-Antalya il sınırında yer alan ve Fethiye ilçesine 34 kilometre mesafede bulunan Saklıkent, içinden akan soğuk suyuyla insanların tercihi oluyor. 5 derecedeki sudan geçen turistler, 18 kilometre uzunluğundaki kanyonu keşfedebiliyor. Yüksekliği 100 metreyi bulan dağların arasında yürüyenler, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcağa karşı klima ortamına girmiş gibi oluyor. Büyük bölümü güneş görmeyen kanyona gelen ziyaretçiler, içinden akan suda yürümekten büyük keyif alıyor.

Kanyona girmek isteyen tatilciler, gişelerde izdihama neden olurken, içeriye girişler yoğunluk nedeniyle kontrollü olarak sağlandı.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz dünyanın en güzel kanyonu için yurt içi ve yurt dışındaki fuarlarda yaptığımız tanıtımların etkisini görüyoruz. Bayram tatili başladığı günden bugüne 50 bini aşan ziyaretçi tespit edildi. Saklıkent kanyonunu bu yıl 500 bini aşkın tatilcinin ziyaret etmesini bekliyoruz tüm ziyaretçilerimize tatil için Saklıkent’i seçtiklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi

Son Güncelleme: 27 Ağustos 2018 11:40
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN