SAKAL TRAŞI SERBEST

Korona tedbirleri kapsamında uzun süredir devam eden berber salonlarında sakal tıraşı yapma yasağı, Muğla İli Hıfzıssıhha Kurulu tarafından kaldırıldı. 

PAYLAŞ

Korona tedbirleri kapsamında uzun süredir devam eden berber salonlarında sakal tıraşı yapma yasağı, Muğla İli Hıfzıssıhha Kurulu tarafından kaldırıldı. 
Koronavirüse karşı tedbir olarak getirilen ve normalleşme adımları sonrasında devam eden berber salonlarındaki sakal tıraşı yasağı kaldırılınca berbeler ve müşteriler büyük memnunluk duydular. Böylelikle berber salonlarında sakal tıraşı olan müdavimlerin de beklediği adım atılmış olurken Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “İl Hıfzıssıhha Kurulu, berber salonlarında sakal traşı yapma yasağını kaldırmıştır. Yaklaşan bayram öncesi vatandaşlarımız rahatlıkla traş olabilirler. Daha önce de dönerciler, çorbacılar, restaurantlar ve kokoreççilerin saat yasağı da kaldırılmıştı. Şimdi talebimiz, kahvehanelerde oyun oynanabilmesi ve eğlence yerlerinin açılması ile ilgilidir” dedi.
 28 Yıldır berberlik yapan Keramettin Özkan “Pandemiden dolayı 3-4 aydır sakal traşı yapamıyorduk. İki gündür çıkan genelge sonrası artık sakal traşı yapabiliyoruz. Yasaklı zamanda sadece makine kullanıyorduk. Müşterilerimiz artık sakal traşı için gelebilirler” dedi. Yasağın kalkmasıyla berberlere sakal traşı için giden müşteriler ise “Normalde evde traş olurken faulleri düzgün alamıyordum. Her tarafımız kıllıydı. Çok şükür virüs yavaş yavaş gitmeye başladı. Artık berberlerde traş olabildiğimiz için mutluyuz” diye konuştular. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN