Şahiner, ''Amacımız ceza kesmek değil''

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, devam eden turizm sezonunu değerlendirirken, ''Amacımız, 1 TL bile ceza kesmek değil, ancak kolu kaybetmemek için parmağın kesilmesi de gerekiyor'' dedi.

Şahiner, ''Amacımız ceza kesmek değil''
Güncel
Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, devam eden turizm sezonunu değerlendirirken, ''Amacımız, 1 TL bile ceza kesmek değil, ancak kolu kaybetmemek için parmağın kesilmesi de gerekiyor'' dedi.

Haber Editörü: Gerçek Fethiye

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın da katıldığı Grida Port restoranda turizmcilere seslendi. Şahiner, Fethiye'nin turizmdeki bir değerlendirmesini yaptığı toplantıda STK'lar ile et ile tırnak gibi olduklarını, sorunları ve çözüm önerilerini belirleyip turizmin sıkıntısız geçmesi için çalıştıklarını söyledi. Şahiner, ''2 yıldır görev yapıyorum. Görev süremizde sivil toplum kuruluşları ile et ile tırnak gibiyiz. TÜRSAB, Ticaret Odamız, Esnaf Odamız ve diğer STK'lar ile Fethiye'nin sorunlarının tespiti ve çözümü için hep birlikte gayret sarf ediyoruz. Bunun dışında bizim kurulumuz da var. Cip Safari, ATV, Yamaç paraşütü olmak üzere ciddi sorumluluklarımız var. Haftada 2-3 kez kurullarımız ile toplantılar yapıyoruz. Fethiye'mizde çıkabilecek sorunları önlemek için hepimize yüklediğimiz sorunlar var. Hem denizde hem Babadağ'da hem Cip Safari'de ciddi sorumluluklarımız bulunuyor. Bunlar ile ilgili tedbirler almaya çalışıyoruz. Sizlerin de desteğiyle Babadağ'ı bir disipline soktuk, uçuşlar kontrol altına alındı. Birkaç kaza dışında onda da pilotların kendi kişisel hatalarının dışında ciddi bir kaza yaşamadık. ATV, Cip Safari'de tedbirleri alıyoruz. Thomas Cook'un iflası dışında turizmimiz iyi gitti. İyi bir yaz geçirdiğimize inanıyoruz. Bundan sonraki dönemde de el birliği, gönül birliği içinde jandarma, emniyet ve diğer yetkililer ile birlikte toplantılar yaparak aksayan yönleri gidermeye çalışacağız. Sizlerin desteği ve anlayışını bekliyoruz. Amacımız 1 TL de olsa ceza kesmek değil, öyle durumlarla karşılaşıyoruz ki, yapılan hatalar Fethiye ve Türkiye turizmine zarar veriyor. O zaman kolu kaybetmemek için parmağın kesilmesi gerekiyor. Yani biz öyle durumlarla karşılaştık ki, Babadağ'da uçan turiste iyi davranmayan, kötü reklam olan durumu geçen yıl yaşamıştık. Anında Babadağ girişine jandarma ekiplerimizi koyduk. İzinsiz olanlara müsaade etmedik. Biliyorsunuz, Roma'da bir lokantada makarna yiyen 2 Japon turistin 430 Euro ödemesi, BBC dahil tüm kanallarda yer aldı. Bir kişinin yaptığı hata zaman zaman bölgeye, ilçeye mal edilebiliyor. Tabi ki zaman zaman ceza verdiklerimiz vardır. Amacımız bölge turizmine zarar görmemesi ile ilgilidir. Bundan sonraki süreçte turizm ofisimiz ile iş birliğiyle birlikte sizlerle çalışmaya devam edeceğiz'' dedi. 


 

Son Güncelleme: 12 Ekim 2019 15:30

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN