Sağlam İnsanlara Taş Çıkarıyor

Fethiyeli Kader Koca, doğuştan iki elleri bileğinden olmamasına ve bir ayağı da protez olmasına rağmen adeta sağlam insanlara taş çıkartıp tüm işlerini hiçbir yardım almadan kendisi yapıyor.

PAYLAŞ

Parmakları bulunmayan Kader Koca iğneye ipliği geçirip tüm söküğünü dikebilirken dikiş makinasıyla elbiselerini dikebiliyor. Yemekten temizliğe, hemen her işini kendi yapabilen doğuştan engelli Kader Koca,''Sağlamım diyenlere taş çıkartırım. Engelli olanlar aslında her işi yapabilir” diye konuştu.

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi Denetleme Kurulu Üyesi Kader Koca, dernekte yapılan etkinliklerde hamur açıp sac böreği yaparak konuklara ikram ediyor. Bu işi keyifle yaptığını, derneğe katkı sağlamaya çalıştığını ifade eden Kader Koca, “Sağlamım diyenlere taş çıkartırım. Bütün engelli arkadaşlarımın da burada olmasını istiyorum çünkü ben ellerim olmadığı halde yapabiliyorsam bütün arkadaşlarımın yapabileceğini düşünüyorum. Türkiye Sakatlar Derneğinde börek yapıyorum. Hemen hemen her gün buradayım. İçimden geldiği için çocukluğumdan beri yapıyorum. Herkesi de buraya davet ediyorum, bekliyorum. Dernekteki görevim hem kadın kollarındayım, disiplindeyim. Başkanın sağ koluyum. Ayağım diz altım yok protez takma, ellerim yok dirsekten aşağısı. Ama hiçbir sorun yok. Her işimi kendim yapabiliyorum. Görünüş olarak ellerim ve ayağım yok ama sağlam insanlara taş çıkarırım” diye konuştu.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN