Şadan Gökovalı son yolculuğuna uğurlandı

İzmir'de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın manevi oğlu Prof. Dr. Şadan Gökovalı (82), Muğla'da isminin verildiği Açık Hava Tiyatro'da düzenlenen törenin ardından Akyaka'da son yolculuğuna uğurlandı.

PAYLAŞ

İzmir'de rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden gazeteci ve yazar Prof. Dr. Şadan Gökovalı'nın cenazesi, Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyada mahallesinde toprağa verildi. Gökovalı için Menteşe ilçesinde bulunan Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu’nda tören düzenlendi. Törene, Gökovalı’nın ailesi ve arkadaşlarının yanı sıra AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Mürsel Alban ve Burak Erbay katıldı.

Törene katılan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Gökovalı'nın vefatı nedeniyle büyük üzüntü yaşadığını söyledi. Gökovalı'nın sadece Muğla'ya değil, ülkeye hizmet eden "koca bir çınar" olduğunu belirten Gürün, "Şadan hocamız öyle bir çınar ki gölgesinde nice başarılı öğrenciler yetiştirdi. Anadolu kültürünü, antik kentleri en iyi anlatan hocamızdı. Gazeteci ve yazar kimliğiyle kentimize önemli değerler katan bir isimdi." dedi.

Törenin ardından Gökovalı'nın cenazesi, daha sonra Ula ilçesi Akyaka Mahallesi'nde Kovid-19 tedbirleri kapsamında düzenlenen cenaze töreninin ardından, İskele Mezarlığı'na defnedildi.
 

Ferdi Yavuz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN