Restoran ve kafeler açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, vaka sayısının durumuna göre kısıtlamaların kademeli olarak kalkabileceğini söylemişti. Ülke genelinde olduğu gibi Fethiye ve bölgesindeki işletmeciler, yaşadıkları sıkıntıları dile getirirken gelecek iyi haberi bekliyorlar.

PAYLAŞ

Fethiye’de bulunan kafe, restoran ve lokanta sahipleri; dört gözle açılacakları günü bekliyor. Uzun zamandır kapalı olan veya paket servis ve gel-al hizmeti sunan işletme sahipleri, gösterilecek yol haritasına harfiyen uyacaklarını belirterek tedbirler kapsamında açılma çağrısında bulundu. Burada en önemli etkenin ise pandeminin seyri olduğu öğrenildi. Vaka sayılarının azaldığı bölgelerde bulunan işletmelerin, belirli kurallar dahilinde hizmete başlayabileceği kaydedildi. 

Fethiye işletme yetkilileri konu toplum sağlığı olduğu için hassas davrandıklarını, Bilim Kurulu tavsiyeleri ile hükümetin atacağı adımları beklediklerini dile getirdiler. HES kodu ile işletmelerin açılması önerisini de sunan işletmeciler; en sert tedbirlerle gerekirse ilk etapta yüzde 50 kapasite ile açılması, hijyen kuralları en katı şekilde uygulanması, yeme-içme sektörü çalışanlarına aşılamada öncelik verilmesini istediler. (ONUR ÇADIR)

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN