Rektör Çiçek, kanserle mücadele farkındalık standını ziyaret etti

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 1-7 Nisan Kanser Haftası kapsamında kurulan farkındalık standını ziyaret etti.

PAYLAŞ

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özgür Tanrıverdi, Doç. Dr. Ali Alkan, Tıp Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanları tarafından kanserle mücadelede erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla stant kuruldu.
“Erken Teşhis Hayat Kurtarır” sloganıyla Poliklinik girişinde kurulan stantta, vatandaşlara kanserde erken teşhisin ve taramaların önemi anlatılarak konuya ilişkin broşür dağıtıldı.
Aynı zamanda ziyaretçiler ücretsiz üye olunabilen Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (Ketem)  hakkında bilgilendirildi.
Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek de Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan ile birlikte standı ziyaret etti. Covid-19 Pandemisi önlem ve kuralları çerçevesinde sosyal mesafe kuralları gözetilerek yapılan ziyarette, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, stantta yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN