Patara 2020 Granfondo lansman toplantısı yapıldı

19-20 Eylül 2020 tarihinde Kaş'tan, Patara'ya Letoon'dan Seydikemer'e pedal atılacak olan Patara 2020 Granfondo Ranfondo'nun lansman toplantısı Seydikemer Cennet Deresi'nde gerçekleştirildi.

PAYLAŞ

Türkiye genelinde 50’den fazla ulusal ve yerel basın mensubunun katılımı ile gerçekleşen toplantıda Granfondo Organizasyon Komitesi Başkanı İlker Cömert, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Sezgin Sağun, Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Ali Türkan, Mustafa Karakuş, Ramazan Kaynak, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit ve Aydın ile Denizli illeri Gazeteciler Cemiyet Başkanları katıldı. 

2020 yılını Patara Yılı ilan etmesinin ardından çalışmalarına başladıklarını belirten Organizasyon Komitesi Başkanı İlker Cömert, “Pandemi döneminde tüm Avrupa’da kabul gören bisiklet sporunun önemli bir yarışını 19-20 Eylül 2020 tarihleri arasında Kaş-Patara ve Letoon-Seydikemer arasında 2 gün 2 etap olarak gerçekleştireceğiz. Patara 2020 Granfondo Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı 2 ayrı ili kapsaması nedeni ile de Türkiye de bir ilk olacak. Yerli ve yabancı 300’den fazla sporcu mücadele edecek. Bölgemizin tanıtımı açısından da son derece önemli, tüm dünyaya hem Patara’yı hem Letoon’u hem de Seydikemer’i tanıtma fırsatımız olacak. Ayrıca pandemi döneminde yeni nesil yarış sloganı ile spor organizasyonlarında geldiğimiz noktayı da göstermiş olacağız” dedi.
 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN